Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy mogę wypowiedzieć polisę OC, która przedłużyła się automatycznie?

Możesz wypowiedzieć, jeśli jednocześnie posiadasz dwie umowy ubezpieczenia OC na ten sam okres, przy czym jedna z nich przedłużyła się automatycznie na kolejny rok. W takim przypadku możesz pisemnie zrezygnować z wznowionej polisy w dotychczasowym towarzystwie w dowolnym momencie, ale ubezpieczyciel potrąci część składki za wykorzystany okres ochrony pojazdu.

Do automatycznego przedłużenia polisy OC na kolejne 12 miesięcy w dotychczasowym towarzystwie dochodzi, jeśli nie wypowiedziałeś pisemnie umowy co najmniej na jeden dzień przed jej wygaśnięciem. Jeśli jednocześnie ubezpieczyłeś pojazd u innego ubezpieczyciela na ten sam okres, dochodzi do tzw. podwójnego OC.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego