Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy podczas zakupu ubezpieczenia OC i AC mogę podać adres zameldowania zamiast adresu zamieszkania?

Towarzystwa ubezpieczeniowe pytają zarówno o adres zameldowania właściciela pojazdu, jak i adres zamieszkania (jeśli jest inny). Większe znaczenie ma miejsce, w którym na co dzień korzystasz z samochodu. Na jego podstawie ubezpieczyciele oceniają ryzyko wystąpienia kolizji czy wypadku.

Zazwyczaj zamieszkanie w dużym mieście wiąże się z zapłatą wyższej składki niż w przypadku stałego pobytu w niewielkiej miejscowości. Dlatego niektórzy kierowcy zastanawiają się nad ukryciem tego faktu przed ubezpieczycielem. Takie działanie może mieć jednak dla nich bardzo niekorzystne konsekwencje. W przypadku OC grozi im dopłata do składki, natomiast w AC, w zależności od warunków ubezpieczenia, nawet zmniejszenie należnego odszkodowania.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego