Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp

Dlaczego towarzystwa pytają o innych kierowców?

Towarzystwa ubezpieczeniowe oceniają ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku nie tylko na podstawie danych właściciela pojazdu, ale również dodatkowych użytkowników samochodu. Oczywiście, interesują ich wyłącznie kierowcy, którzy często korzystają (lub będą korzystać) z ubezpieczonego pojazdu. Na przykład: w jednym gospodarstwie domowym samochodem jeździ ojciec i syn – składka zostanie wyliczona z uwzględnieniem danych obu kierowców, choć największe znaczenie będzie miało to, kto jest właścicielem auta.

Cena polisy może być znacznie wyższa, jeśli do ubezpieczenia zostanie zgłoszony młody kierowca. Jednak nie warto ukrywać takiej informacji przed ubezpieczycielem. 

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego