Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Jak złożyć wniosek o umorzenie kary za brak OC?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy w ogóle warto. Będziemy tutaj szczerzy, jeśli kara z UFG wynika ze zwykłego lenistwa, niedbalstwa lub zapominalstwa, najprawdopodobniej będzie konieczne jej uregulowanie. Umorzenie kary za brak OC jest bardzo trudne i wielu przypadkach rokowania są marne. 

Po pierwsze ukarany musi znajdować się w trudnej sytuacji finansowej. Przy czym należy zauważyć, że sytuacja musi być naprawdę trudna. Okresowy brak środków lub niska wypłata niekoniecznie spełnia te warunki. Brak pracy, ciężka choroba, ogromne długi, wielki kredyt, śmierć w rodzinie, ciężka sytuacja mieszkaniowa to okoliczności mające na to wpływ. Jednocześnie trzeba tę sytuację właściwie udokumentować. Samo stwierdzenie, że jest wam ciężko w życiu nie wystarczy. 

Po drugie okolicznością łagodzącą będzie sytuacja, w której zaniedbanie zostało spowodowane tzw. siłą wyższą np. stan zdrowia właściciela pojazdu uniemożliwił mu przedłużenie umowy OC. 

Jak złożyć wniosek o umorzenie do UFG?

Na początek pobierz wniosek o umorzenie lub rozłożenie kary za brak OC na raty ze strony: https://www.ufg.pl/UCMServlet3/ucmservlet3?dDocName=UCM_UFG_009001 

Następnie zapoznaj się z regulaminem umarzania wierzytelności wobec UFG, który znajdziesz tutaj: https://www.ufg.pl/UCMServlet3/ucmservlet3?dDocName=UCM_UFG_009130

Musisz bardzo dokładnie udokumentować swoją sytuację rodzinną i materialną. Im więcej dokumentów potwierdzających krytyczną sytuację zbierzesz, tym większe szanse na pozytywne rozpatrzenie prośby. 

Nie radzimy kłamać lub naginać faktów. UFG zweryfikuje podane przez Ciebie dane i w przypadku wykrycia rozbieżności nie tylko nie przychyli się do wniosku, ale dodatkowo może wyciągnąć wobec Ciebie konsekwencje za poświadczenie nieprawdy. 
 

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego