Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp

Co grozi za brak opłacenia składki w terminie?

W każdym Towarzystwie zasady dotyczące opłacania składek mogą być różne. Brak zapłaty w ustalonym wcześniej harmonogramie nie oznacza natychmiastowych konsekwencji oraz wypowiedzenia umowy. 

W takiej sytuacji Ubezpieczyciel zobowiązany jest do wezwania Ubezpieczającego wraz ze wskazaniem dodatkowego terminu uregulowania należności (np. w ERGO Hestia - 7 dni, Generali - 10 dni, Nationale-Nederlanden - 7 dni) oraz do poinformowania o skutkach nieopłacenia składki w tym terminie.

Warto zapytać TU również o możliwość zawieszenia opłacania składki, jeśli pojawiły się w naszym życiu jakieś trudności finansowe – dzięki temu nie stracimy ubezpieczenia i będziemy mogli je kontynuować.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Szukasz najlepszych ubezpieczeń
na życie?
Wypełnij formularz
w 3 minuty.
Wypełnij formularz

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego