Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy polisa życiowa zapewnia dostęp do zabiegów medycznych?

Nie bezpośrednio, to raczej domena polisy zdrowotnej. W polisie na życie jest to możliwe w ramach operacji chirurgicznej czy finansowania zabiegów po zdiagnozowaniu poważnej choroby, np. nowotworu złośliwego.

W polisie zdrowotnej zakres dostępnych zabiegów medycznych zależy od TU i wariantu. Niektóre polisy zdrowotne rozdzielają zakres na podstawowy i rozszerzony.

Podstawowe zabiegi medyczne dotyczą chorób wewnętrznych, pediatrii, medycyny rodzinnej czy ambulatoryjnej opieki pielęgniarskiej.

Rozszerzone zabiegi medyczne to z kolei opieka specjalistyczna z zakresu alergologii, anestezjologii, chirurgii, chorób zakaźnych, diabetologii, dermatologii, kardiologii, laryngologii, neurologii, okulistyki, onkologii, ortopedii, pulmonologii, reumatologii czy urologii.

Przykładowe zabiegi medyczne to płukanie pęcherza moczowego, założenie i usunięcie opatrunku gipsowego, znieczulenie miejscowe, badanie widzenia przestrzennego, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, badania czynnościowe, artroskopia diagnostyczna, operacje piersi wykonywane z powodu zmian chorobowych, usunięcie przerośniętych kaletek stawowych.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Szukasz najlepszych ubezpieczeń
na życie?
Wypełnij formularz
w 3 minuty.
Wypełnij formularz

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego