Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp

Czy ubezpieczenie gwarantuje wypłatę odszkodowania za zgon z jakiegokolwiek powodu?

Tak, ale za niektóre okoliczności zgonu osoby uposażone mogą otrzymać wyższe odszkodowanie.

Za zgon w wariancie podstawowym ubezpieczyciel wypłaci świadczenie w kwocie odpowiadającej sumie ubezpieczenia. Za zgon w wariancie rozszerzonym (spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem lub wypadkiem komunikacyjnym) suma ubezpieczenie jest zawsze wyższa.

Oczywiście, jeśli dojdzie do zgonu bez zaistnienia wypadku, a ubezpieczony miał wykupione te rozszerzenia, odszkodowanie również zostanie wypłacone.

Ubezpieczyciel może nie wypłacić pieniędzy z polisy w sytuacji, gdy zgon jest następstwem zdarzenia opisanego w wyłączeniach odpowiedzialności. Świadczenie z polisy nie zostanie wypłacone, jeśli ubezpieczony popełni samobójstwo wcześniej niż przed upływem dwóch lat od zawarcia umowy polisowej. Odszkodowanie może również nie zostać zrealizowane, gdy śmierć będzie wynikiem np. prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, poważnej choroby, którą ubezpieczony zataił przed ubezpieczycielem lub do której doszło na terenie państwa, w którym toczą się działania wojenne.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Szukasz najlepszych ubezpieczeń
na życie?
Wypełnij formularz
w 3 minuty.
Wypełnij formularz

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego