Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czym różni się ryzyko zgonu w podstawie i w rozszerzeniu?

Różnica polega na przyczynie zgonu (zwykły, spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem, spowodowany wypadkiem komunikacyjnym), przez co odszkodowanie może być mniejsze lub większe.

W wariancie podstawowym uposażeni otrzymają odszkodowanie za każdy rodzaj zgonu ubezpieczonego. Kwota ta będzie równa sumie ubezpieczenia. Wyjątek stanowią wymienione w dokumencie OWU okoliczności, np. znajdowanie się ubezpieczonego w momencie zgonu pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających, skok ze spadochronu itp.

W wariancie rozszerzonym oprócz zgonu zwykłego występuje także zgon spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem i zgon spowodowany wypadkiem komunikacyjnym. Może pojawić się również zgon dodatek w postaci zgonu spowodowanego wypadkiem w pracy. Każde z tych rozszerzeń oznacza dla uposażonych wyższe odszkodowanie. Każde też zawiera osobne wyłączenia odpowiedzialności (m.in. alkohol, samobójstwo, udział w bójce, przestępstwo i próba popełnienia przestępstwa).

Przykładowe różnice w sumie ubezpieczenia: zgon - 100 000 zł, zgon spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem - 200 000 zł, zgon spowodowany wypadkiem komunikacyjnym - 240 000 zł, zgon spowodowany wypadkiem w czasie pracy - 270 000 zł.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Szukasz najlepszych ubezpieczeń
na życie?
Wypełnij formularz
w 3 minuty.
Wypełnij formularz

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego