Ochronę ubezpieczeniową można dowolnie rozszerzyć w wybranym przez siebie kierunku. W tym celu należy wykupić odpowiednią umowę dodatkową.
Przykładowe rozszerzenia w polisie na życie to:
- organizacja leczenia za granicą,
- poważne zachorowanie,
- utrata sprawności w życiu codziennym,
- leczenie szpitalne,
- operacja chirurgiczna,
- nieszczęśliwy wypadek,
- zgon w wyniku wypadku komunikacyjnego,
- złamanie kości w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
W ramach assistance ubezpieczyciel proponuje m.in. pomoc medyczną, rehabilitacyjną oraz pielęgniarską, np. domowa wizyta lekarza lub pielęgniarki, również transport do szpitala; pomoc psychologa; pomoc domową, jeśli w następstwie wypadku potrzebne będzie wsparcie w prowadzeniu domu, np. ubezpieczyciel organizuje osobę, która posprząta lub zrobi zakupy; opiekę nad dziećmi; opiekę nad psami i kotami; zastępstwo w podróży służbowej (zwrot kosztów powrotu z podróży służbowej oraz koszty dojazdu zmiennika), zmiennika kierowcy (jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony nie będzie mógł wrócić do domu swoim pojazdem, ubezpieczyciel zwróci koszty dojazdu zmiennika); konsultacje przez infolinię medyczną.
Każde rozszerzenie zawiera inne sumy ubezpieczenia i jest dostępne w różnym przedziale czasowym. O ile w przypadku zgonu w wypadku komunikacyjnym można liczyć na wypłatę nawet ponad miliona złotych, to leczenie szpitalne będzie oznaczało świadczenie w wysokości maksymalnie 500 zł za każdy dzień pobytu w placówce medycznej.
Rozszerzenia w polisie na życie wygasają szybciej niż umowa podstawowa. Przykładowo, poważne zachorowanie jest przeznaczone dla osób, które nie ukończyły 60 roku życia. Dzieje się tak z uwagi na wyższe ryzyko danego zdarzenia rozszerzonego.
Szczegóły dotyczące rozszerzonego zakresu można znaleźć w dokumencie OWU.
Powiązane pytania i odpowiedzi
Porady
Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?
Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.