Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Jaki jest rozszerzony zakres polisy na życie?

Ochronę ubezpieczeniową można dowolnie rozszerzyć w wybranym przez siebie kierunku. W tym celu należy wykupić odpowiednią umowę dodatkową. 

Przykładowe rozszerzenia w polisie na życie to:

  • organizacja leczenia za granicą,
  • poważne zachorowanie,
  • utrata sprawności w życiu codziennym,
  • leczenie szpitalne,
  • operacja chirurgiczna,
  • nieszczęśliwy wypadek,
  • zgon w wyniku wypadku komunikacyjnego,
  • złamanie kości w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

W ramach assistance ubezpieczyciel proponuje m.in. pomoc medyczną, rehabilitacyjną oraz pielęgniarską, np. domowa wizyta lekarza lub pielęgniarki, również transport do szpitala; pomoc psychologa; pomoc domową, jeśli w następstwie wypadku potrzebne będzie wsparcie w prowadzeniu domu, np. ubezpieczyciel organizuje osobę, która posprząta lub zrobi zakupy; opiekę nad dziećmi; opiekę nad psami i kotami; zastępstwo w podróży służbowej (zwrot kosztów powrotu z podróży służbowej oraz koszty dojazdu zmiennika), zmiennika kierowcy (jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony nie będzie mógł wrócić do domu swoim pojazdem, ubezpieczyciel zwróci koszty dojazdu zmiennika); konsultacje przez infolinię medyczną.

Każde rozszerzenie zawiera inne sumy ubezpieczenia i jest dostępne w różnym przedziale czasowym. O ile w przypadku zgonu w wypadku komunikacyjnym można liczyć na wypłatę nawet ponad miliona złotych, to leczenie szpitalne będzie oznaczało świadczenie w wysokości maksymalnie 500 zł za każdy dzień pobytu w placówce medycznej.

Rozszerzenia w polisie na życie wygasają szybciej niż umowa podstawowa. Przykładowo, poważne zachorowanie jest przeznaczone dla osób, które nie ukończyły 60 roku życia. Dzieje się tak z uwagi na wyższe ryzyko danego zdarzenia rozszerzonego.

Szczegóły dotyczące rozszerzonego zakresu można znaleźć w dokumencie OWU.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Szukasz najlepszych ubezpieczeń
na życie?
Wypełnij formularz
w 3 minuty.
Wypełnij formularz

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego