Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Jakie inne nieruchomości na posesji chroni polisa mieszkaniowa?

Z polisy mieszkaniowej można chronić finansowo także inne budynki, które znajdują się na terenie posesji. To m.in. altana, budynek gospodarczy czy garaż wolnostojący. Ochrona jest możliwa także dla budynku w budowie na terenie posesji, jednak większość TU uzależnia gwarancję wypłaty odszkodowania od stanu budowy. Musi ona być na etapie co najmniej surowym zamkniętym, czyli z damech, oknami i drzwiami wejściowymi.

Każda z tych nieruchomości musi jednak spełniać określone wymogi techniczne, jak fundamenty. Z ochrony wyłączone są konstrukcje mniej stabilne, tj. pokryte szkłem czy folią (szklarnia), materiałem (namiot), blachą (garaż). Innym ograniczeniem jest zakres ochrony. Zwykle ubezpieczyciele nie odpowiadają za kradzież w innych nieruchomościach na terenie posesji, nawet jeśli na miejscu pozostały ślady po włamaniu.

Inne nieruchomości na terenie posesji zwykle są integralną częścią wersji podstawowej. Można je zatem chronić na wypadek tych samych zdarzeń losowych, co nieruchomość główną, tj. od ognia, zalania, huraganu, upadku drzewa i masztu, uderzenia pojazdu, wybuchu, zapadania się ziemi i innych ryzyk.

Poza posesją, ale przy wykupieniu dodatkowego ryzyka, można chronić także inne nieruchomości, jak nagrobek, domek letniskowy (również drewniany), czy garaż (murowany). Jednak w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym dostępny zakres takich nieruchomości jest inny.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Zaoszczędź dzięki porównaniu ofert w 3 minuty.
Sprawdź ceny

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego