Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Tematy pomocy Rozwiń(3)

Co z tymi kilkoma dniami, gdy ochrona ubezpieczeniowa trwała?

Jeśli składka za ubezpieczenie OC została opłacona, we wniosku o odstąpienie od polisy, należy uwzględnić prośbę o zwrot środków za niewykorzystaną ochronę.
 
Aby kwota mogła zostać uregulowana bez problemu, w dokumencie odstąpienia należy podać numer konta bankowego, na który ubezpieczyciel powinien przelać środki.
Nie ma żadnych opłat lub kar za odstąpienie, ale jeśli umowa zaczęła już obowiązywać, wtedy za te dni udzielonej ochrony należy zapłacić proporcjonalną składkę. Ubezpieczyciel powinien poinformować, jaka jest opłata w takim przypadku.
 
Zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia w przypadku odstąpienia od umowy OC następuje niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia odstąpienia od zakresu polisy.
 

Powiązane pytania i odpowiedzi

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego