Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Tematy pomocy Rozwiń(3)

Gdzie wysłać odstąpienie?

Własnoręcznie podpisane odstąpienie od umowy ubezpieczenia OC, należy wysłać na adres siedziby towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym pojazd został ubezpieczony. Jeśli klient zdecyduje się na wysłanie zdjęcia lub skanu odstąpienia od umowy OC, należy wysłać je na podany adres e-mail ubezpieczyciela.
 
Każdy towarzystwo ubezpieczeniowe na stronie internetowej umieszcza swoje dane kontaktowe. Znajduje się tam zarówno adres siedziby placówki, jak i adres e-mail.
 
Przy wypowiedzeniu OC listownym, kluczową sprawą jest data nadania listu – brana jest pod uwagę data stempla pocztowego. Zasada ta, ma jednak zastosowanie tylko wtedy, gdy list nadany jest za pośrednictwem Poczty Polskiej. Jeśli natomiast zostanie do tego celu wykorzystana dowolna firma kurierska to datą, która będzie się liczyć, będzie data dostarczenia wypowiedzenia do siedziby ubezpieczyciela.
 

Powiązane pytania i odpowiedzi

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego