Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp

Czy historia ubezpieczenia przyczepy wpływa na składkę OC?

To zależy. Często na zostanie współwłaścicielami przyczepek samochodowych decydują się młodzi i niedoświadczeni kierowcy. Takie rozwiązanie ma im pomóc w przyszłości w wypracowaniu zniżek przy zakupie ubezpieczenia OC dla samochodu.

Jeśli np. właścicielem przyczepki jest rodzic, a jego dziecko jako współwłaściciel zostało wpisane do ubezpieczenia i z niej nie korzysta, to nie stanowi zagrożenia utraty zniżek przez doświadczonego kierowcę. Jednocześnie syn czy córka mogą gromadzić zniżki na własne konto, które w przyszłości umożliwią im tańszy zakup polisy OC dla pierwszego samochodu.

Jednak niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe nie uwzględniają zniżek, które kierowca wypracował ubezpieczając w przeszłości przyczepę. Każdy ubezpieczyciel indywidualnie określa swoją politykę w tej kwestii.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego