Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy zniżka za bezszkodowe ubezpieczenie OC przyczepy będzie liczona, gdy ubezpieczę samochód?

Tak, ale tylko w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych. Warunkiem przeniesienia zniżki z przyczepy na samochód będzie udokumentowanie historii jej ubezpieczenia. Najczęściej po wpisaniu imienia, nazwiska i numeru PESEL towarzystwo weryfikuje historię ubezpieczenia w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym (UFG).

Uwaga! Zniżki za bezszkodową jazdę możesz przenieść na samochód nie tylko z przyczepy. Jeśli w ubiegłych latach ubezpieczałeś motocykl, ciągnik lub quada, zapytaj agenta wybranego towarzystwa, czy taka historia ubezpieczenia zostanie uwzględniona. Zniżkę możesz otrzymać także za samochód, który posiadałeś w leasingu lub gdy wróciłeś z zagranicy (jeśli tam ubezpieczałeś swoje auto).

Chcesz sprawdzić jak Twoja historia ubezpieczenia wpłynie na cenę OC? Skontaktuj się z jednym z doradców rankomat.pl. Porównamy dla Ciebie oferty kilkunastu towarzystw i sprawdzimy, które z nich uwzględniają zniżki z przyczepy (lub z innego pojazdu) i zaoferują Ci OC z najkorzystaniejszą składką. 

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego