Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy ubezpieczając motocykl/motorower zakład ubezpieczeń uwzględni mi zniżki?

Historia ubezpieczenia właściciela pojazdu zawsze ma wpływ na stawkę OC. Nie ma przy tym znaczenia czy ubezpieczeniu podlega samochód, czy też motocykl lub motorower. Należy ją jednak udokumentować. Najlepiej, jeśli Twoja historia bezszkodowej jazdy motocyklem jest widoczna w bazie UFG. W takim przypadku każdy ubezpieczyciel uwzględni ją podczas wyliczania składki.

Motocykliści z długą i bezszkodową historią w OC płacą niższe składki od osób ubezpieczających pojazd po raz pierwszy. Wyliczenie ceny polisy OC odbywa się bowiem na podstawie oceny ryzyka wystąpienia kolizji czy wypadku. Jeśli korzystasz z kalkulatora OC rankomat.pl, zaznacz w naszym formularzu od ilu lat kupujesz polisy OC dla swoich pojazdów (motocykla, samochodu) i czy były z nich wypłacane odszkodowania. Ubezpieczyciele współpracujący z naszą porównywarką przedstawią Ci oferty OC po uwzględnieniu odpowiedniego rabatu. 

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj 67 ofert OC/AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego