Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy po zakupie AC będzie przeprowadzona inspekcja pojazdu?

Inspekcja pojazdu w ubezpieczeniu autocasco stanowi zabezpieczenie dla towarzystwa przed objęciem ochroną m.in. samochodu uszkodzonego lub innego niż podano w dokumentach. Nie każda jednak firma decyduje się na wysłanie swojego przedstawiciela do klienta. Czasami ubezpieczyciel prosi tylko o dostarczenie kopii dokumentów i zdjęć samochodu. Zdarza się także, że zastrzega w umowie AC prawo do przeprowadzenia oględzin w ciągu kilku/kilkunastu dni od zawarcia umowy, o ile pojazd zostanie do niej wytypowany.

O tym, czy oględziny samochodu zostaną przeprowadzone na miejscu, dowiesz się podczas zawierania umowy AC lub po starcie polisy (jeśli pojazd zostanie do niej wytypowany losowo). Procedura inspekcji przebiega wówczas podobnie w większości firm:

  • rzeczoznawca kontaktuje się z właścicielem pojazdu w ciągu kilku dni (telefonicznie, rzadziej mailowo) i ustala dogodny termin i miejsce dokonania oględzin,
  • podczas inspekcji przedstawiciel ubezpieczyciela wykonuje zdjęcia pojazdu i kopię dokumentów,
  • towarzystwo zawiadamia właściciela pojazdu o wyniku inspekcji telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Uwaga! Ubezpieczyciel może uzależnić rozpoczęcie ochrony ubezpieczeniowej od dokonania inspekcji pojazdu, zaakceptowania jego stanu technicznego i zweryfikowania poprawności danych podanych podczas składania wniosku. Umowa może nie dojść do skutku, jeśli przedstawiciel ubezpieczyciela nie zaakceptuje wyniku inspekcji, np. po stwierdzeniu niezgodności z danymi podanymi przez Ubezpieczającego. Do zerwania umowy dojdzie również wtedy, gdy inspekcja nie zostanie przeprowadzona z winy właściciela pojazdu.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego