Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp

Czy towarzystwo zapłaci za szkodę, jeśli nie miałem za granicą Zielonej Karty?

Wyjeżdżając do kraju, w którym wymagana jest Zielona Karta, powinieneś koniecznie zabrać ten dokument ze sobą. Brak Zielonej Karty najprawdopodobniej zostanie wykryty podczas kontroli granicznej i – wbrew pozorom - będzie to dla Ciebie najmniej stresująca sytuacja. Samochód, co najwyżej, nie zostanie przepuszczony przez granicę, dopóki nie wykupisz ubezpieczenia granicznego. Warto w tym miejscu podkreślić, że wydanie Zielonej Karty przez polskiego ubezpieczyciela byłoby najprawdopodobniej darmowe.

Jeśli uda Ci się wjechać do danego państwa bez Zielonej Karty (i jest ona w nim wymagana), konsekwencje mogą być już znacznie poważniejsze - za kolizję czy co gorsza wypadek z Twojej winy będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.

- Nie warto wjeżdżać do kraju Systemu Zielonej Karty bez certyfikatu lub bez ubezpieczenia granicznego. Nie warto też podróżować po upływie daty ważności któregokolwiek z tych dokumentów. Kierowca taki, jeśli spowoduje wypadek, zostanie uznany za nieubezpieczonego i poniesie wszelkie konsekwencje finansowe zdarzenia – uprzedza Mariusz Wichtowski, prezes zarządu PBUK.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego