Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Jak często trzeba opłacać składki w polisie na życie?

Składki w polisie na życie opłaca się zwykle w trybie miesięcznym, kwartalnym, półrocznym lub rocznym.

Większość towarzystw ubezpieczeniowych dopuszcza możliwość zmiany częstotliwości w trakcie trwania umowy. Najlepiej to zrobić pod koniec danej rocznicy. Wtedy TU wyliczy na nowo wysokość składki z uwzględnieniem indeksacji, jeśli zgodzi się na nią ubezpieczony.

Składek można też nie opłacać. To możliwe dzięki przejściu w tryb bezskładkowy. Taki tryb trwa przez określony czas i wiąże się z obniżeniem sumy ubezpieczenia (wysokością odszkodowania), ale pozwala ubezpieczonemu zachować ciągłość ochrony finansowej w ramach polisy. 

Warto zastanowić się nad formą płatności i dopasować ją do swoich możliwości finansowych oraz preferencji. Dzięki temu składka ubezpieczeniowa nie będzie zbytnio obciążać domowego budżetu. Kwestię składek warto przemyśleć wcześniej – część osób z pewnością będzie woleć miesięczną opłatę, którą to może opłacać stałym zleceniem przelewu w banku, inni z kolei w związku z regularnym i dodatkowym wynagrodzeniem w pracy mogą wybrać opcję składki rocznej, dzięki czemu nie będą odczuwać obciążenia miesięcznego budżetu. Takie dopasowanie płatności składek może okazać się bardzo pomocne w sytuacji, gdy dojdzie do nieprzewidzianych i sporych wydatków lub braku płynności finansowej spowodowanej np. utratą pracy.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Szukasz najlepszych ubezpieczeń
na życie?
Wypełnij formularz
w 3 minuty.
Wypełnij formularz

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego