Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp

Czy dane na nowo wykupionej polisie OC przed przerejestrowaniem samochodu powinny być zgodne z umową kupna - sprzedaży?

Dane na polisie OC muszą się zgadzać ze stanem faktycznym, ponieważ polisa OC musi być przypisana do konkretnego pojazdu. 

Po zawarciu umowy kupna-sprzedaży, musisz zgłosić ten fakt w Wydziale Komunikacji. Urząd następnie wprowadza te dane do bazy CEPiK. Funkcjonariusz sprawdzający ważność polisy porówna dane auta z danymi w bazie CEPiK. Rozbieżność może spowodować nam problemy. 

Jeżeli pojazd nie jest jeszcze przerejestrowany, to numer rejestracyjny na polisie powinien odpowiadać temu na umowie kupna-sprzedaży. 

W momencie zarejestrowania samochodu możesz skontaktować się telefonicznie z towarzystwem ubezpieczeniowym i poprosić o zaktualizowanie danych na polisie lub udać się do agenta ubezpieczeniowego, który reprezentuje tę firmę. W razie problemów lub kontroli możesz tłumaczyć się, że masz ważną polisę OC i że numer VIN się zgadza. Bądź co bądź numer VIN pojazdu nie zmienia się w ciągu jego żywota, numer rejestracyjny już tak. 

Aneks do polisy, który nie jest rekalkulacją składki, a jedynie zmienia dane osobowe lub pojazdu nic nie kosztuje.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego