Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy do momentu zarejestrowania samochodu, konieczne jest poruszanie się pojazdem z umową – kupna sprzedaży?

Dopóki nie dostaniemy pozwolenia czasowego i nowych tablic, nasz pojazd będzie oznaczony starym numerem rejestracyjnym. Poruszając się nim, nie mamy obowiązku wożenia ze sobą umowy kupna-sprzedaży. 

Teoretycznie zaraz po zgłoszeniu przez nas nabycia pojazdu, informacja o tym powinna pojawić się w bazie CEPIK. Oznacza to, że policjant lub inny funkcjonariusz podczas kontroli drogowej powinien być w stanie przypisać własność pojazdu do nas. 

W praktyce dla własnej wygody i spokoju lepiej wozić umowę kupna-sprzedaży ze sobą, tym bardziej jeżeli korzystamy z polisy OC zbywcy, która jest wystawiona na dane sprzedającego. Posiadanie tego dokumentu może nam zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. 

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego