Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy mogę kupić w rankomat.pl ubezpieczenie na Spółkę?

Tak. Jeżeli założyłeś firmę i zakupiłeś samochód, możesz wpisać go do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, dzięki czemu będzie podlegał amortyzacji. Wszelkie koszty związane z utrzymaniem pojazdu będą wliczane w koszty uzyskania przychodów. Polisa OC i NNW także może zostać w to wliczona.

Zakupiony samochód zarejestrujesz w wydziale komunikacji właściwym Twojemu miejscu zamieszkania. W dowodzie rejestracyjnym zostanie wpisany Twój PESEL, a REGON firmy - jeżeli właścicielem jest np. spółka z o.o.

W przypadku wpisania nr PESEL, składka będzie wyliczana na podstawie Twojej historii ubezpieczenia – liczby lat i szkód. Natomiast jeżeli w dowodzie będzie REGON, a spółka jest nowa, składka za ubezpieczenie będzie liczona bez żadnej historii ubezpieczenia, od podstaw. Przy działalności gospodarczej niektóre towarzystwa wymagają wpisania w kalkulacje także numeru REGON. Wtedy historia ubezpieczenia jest liczona na REGON przedsiębiorcy.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj 67 ofert OC/AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego