Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp

Czy PESEL jest potrzebny do wyliczenia składki?

Uzupełnienie numeru PESEL w naszym formularzu nie jest obowiązkowe. Jednak pominięcie tego pola spowoduje, że na ekranie wyników nie zobaczysz ofert wszystkich ubezpieczycieli. Niektóre firmy wyliczają cenę polisy dopiero po sprawdzeniu historii ubezpieczenia właściciela pojazdu w bazie UFG, właśnie na podstawie jego numeru PESEL. Jeśli go nie podasz, taki ubezpieczyciel nie będzie miał możliwości przedstawienia Ci oferty ubezpieczenia.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na wpisanie do formularza numeru PESEL, kalkulacja składki OC, AC oraz innych ubezpieczeń dobrowolnych będzie przeprowadzona u wszystkich współpracujących z nami towarzystw. Dlatego warto od razu podać ten numer. Dzięki temu nie stracisz szansy na pominięcie oferty i zakup najtańszej na rynku polisy.

Uwaga! Twoje dane, w tym również numer PESEL są u nas w 100% bezpieczne. Służą one wyłącznie do wyliczenia składki i nie udostępniamy ich żadnym osobom postronnym. Samo korzystanie z kalkulatora OC nie zobowiązuje do zawarcia umowy ubezpieczenia. Jeżeli jednak zdecydujesz się kupić polisę za pośrednictwem naszej porównywarki, to podanie numeru PESEL będzie już konieczne. Bez niego nie uda Ci się ubezpieczyć samochodu w żadnym towarzystwie, ponieważ takie są wymogi prawne.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego