Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Dlaczego muszę podać swój stan cywilny i liczbę dzieci?

Niektóre pytania w formularzu kalkulatora OC mogą wydać Ci się niepotrzebne, np. informacje o Twoim stanie cywilnym i liczbie dzieci. Jednak wybrani ubezpieczyciele na ich podstawie oceniają ryzyko spowodowania przez Ciebie kolizji lub wypadku, co z kolei rzutuje na wysokości składki OC czy AC.

Przykładowo, posiadanie dzieci w wieku szkolnym może być Twoim atutem. Niektórzy ubezpieczyciele mogą uznać, że podróżując z nimi będziesz starał się zachować większą ostrożność na drodze. Z kolei deklaracja o posiadaniu dziecka, które ukończyło 18. rok życia, może nieco podwyższyć składkę OC (choć niekoniecznie) - towarzystwo zakłada, że taka osoba może posiadać uprawnienia do prowadzenia pojazdów i korzysta z Twojego samochodu. 

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj 67 ofert OC/AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego