Porównaj oferty i kup polisę taniej przez Internet

Wolisz porozmawiać? Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 agentów

#zostańwdomu

Obawiasz się podania osobistych informacji w kalkulatorze OC i pomijasz niektóre pytania w formularzu? Lista ofert którą otrzymasz może być krótsza, a cena - tylko przybliżona.

Porównaj ceny OC i AC

Zdarza się, że w obawie przed wykorzystaniem danych osobowych, ktoś podaje fałszywe informacje w kalkulatorze oc lub pomija osobiste pytania. Niestety, w ten sposób traci możliwość uzyskania rzetelnych wyników kalkulacji. Jeżeli należysz do grona takich osób, postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

Kalkulator OC online: jakie informacje należy podać?

Szukasz kalkulatora OC bez podania jakichkolwiek danych? Taki nie istnieje, bo nie byłoby możliwości wyliczenia składki. Informacje, których wymagamy od użytkowników naszej porównywarki mogą wydawać Ci się zbyt osobiste. Jednak w rzeczywistości, są one podstawą dla prawdziwej i rzetelnej kalkulacji. Zwróć uwagę, że o takie same informacje zapyta Cię agent wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego oraz każda porównywarka ubezpieczeń.

W porównywarce OC znajduje się zbiór pytań dotyczących kierowcy i samochodu, pochodzących od wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Dlatego jest ich nieco więcej niż na stronie jednego ubezpieczyciela. Nie rezygnuj jednak z tego powodu z kalkulacji.

W naszym kalkulatorze OC wypełniasz formularz tylko jeden raz, a w zamian otrzymujesz oferty od kilkunastu firm ubezpieczeniowych.

Niektóre z pytań mogą wydać Ci się bez znaczenia, na przykład: wykonywany przez Ciebie zawód, stan cywilny czy kolor samochodu. Jednak w rzeczywistości, każde z nich może mieć wpływ na wysokość składki OC.

Dzięki specjalnie opracowanemu programowi, do każdego zakładu ubezpieczeń trafiają wybrane z formularza (wymagane) odpowiedzi. Jeśli zabraknie jednej z nich, towarzystwo nie wygeneruje oferty lub proponowana cena polisy będzie tylko przybliżona. Jakie w takim razie dane powinieneś podać, aby otrzymać realną ofertę?

Najpierw zostaniesz zapytany o pojazd zgłaszany do ubezpieczenia, m.in.:

 • rok produkcji, markę, model, rodzaj paliwa i pojemność silnika,
 • sposób wykorzystywania samochodu (np. prywatnie, jako taksówkę),
 • kolor,
 • obecny oraz deklarowany przebieg,
 • kraj pochodzenia oraz datę pierwszej rejestracji,
 • numer rejestracyjny,
 • rodzaj i ilość zabezpieczeń antykradzieżowych, miejsce parkowania,
 • użytkowanie auta za granicą,
 • czy samochodem będą przewożone dzieci i jeśli tak, to jak często.

W naszym kalkulatorze OC pojawiają się również pytania dotyczące właściciela auta:

 • numer telefonu,
 • imię, nazwisko, Pesel,
 • data urodzenia,
 • data otrzymania prawa jazdy,
 • kod pocztowy w miejscu zamieszkania,
 • stan cywilny, zawód, ilość dzieci,
 • historia ubezpieczenia (np. od ilu lat kupujesz polisy OC i AC, jakie posiadasz zniżki, czy z Twoich polis były wypłacane odszkodowania).

Jeżeli nie jesteś jedynym właścicielem lub użytkownikiem auta, dodatkowo poprosimy Cię o dane współwłaściciela/współwłaścicieli oraz o dodatkowego, młodego kierowcę. Co się stanie, jeśli zdecydujesz się na pominięcie niektórych pytań?

Kalkulator OC bez podawania danych osobowych: jak to działa?

Niektórych pól nie możesz pozostawić bez odpowiedzi, ponieważ bez nich towarzystwo nie ma możliwości wyliczenia składki. Są to przede wszystkim informacje o pojeździe oraz najważniejsze dane kierowcy, takie jak data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy czy historia ubezpieczenia. Podczas wypełniania formularza, poinformujemy Cię, które odpowiedzi są wymagane.

Przy polach nieobowiązkowych znajdziesz informację, dlaczego pytamy o takie dane i z czym będzie się wiązać pozostawienie pytania bez odpowiedzi.

Na które pytania w naszym kalkulatorze nie musisz odpowiadać?

 • Numer rejestracyjny pojazdu
 • Imię, nazwisko, PESEL

Co zyskasz, podając w kalkulatorze OC swoje imię, nazwisko i PESEL?

Kalkulator bez danychKalkulator z danymi
 • Ograniczona liczba ofert
 • Przybliżona cena
 • Większa liczba ofert
 • Rzeczywista cena

Wolisz nie zdradzać swoich danych? Niektóre towarzystwa jeszcze przed wyliczeniem składki sprawdzają historię OC swojego klienta. Jeśli wśród informacji uzyskanych od Ciebie zabraknie numeru PESEL, część z nich zrezygnuje z przedstawienia oferty. Inne mogą natomiast wyliczyć tylko cenę orientacyjną.

Wśród towarzystw, które nie przedstawią Ci oferty, może być najtańszy ubezpieczyciel (przegapisz najtańsze oc). Jeśli wybierzesz jedną z propozycji ubezpieczenia przed podaniem danych i okaże się, że cena była tylko orientacyjna, podczas zakupu polisy ubezpieczyciel ponownie przeliczy składkę, a oferta może być mniej korzystna od przedstawionej pierwotnie.

Przykładowo:

20-letni Mateusz z Wrocławia, właściciel Seata Toledo z 2000 r., bez podania imienia, nazwiska oraz numeru PESEL, otrzymał oferty od 9. firm ubezpieczeniowych. Po ponownej edycji danych i uzupełnieniu tych informacji, lista ofert poszerzyła się o trzy dodatkowe towarzystwa. Okazało się, że właśnie jedno z tych towarzystw (Uniqa) przedstawiło młodemu kierowcy najkorzystniejszą ofertę (2908 zł).

Towarzystwo

Oferty OC po podaniu imienia, nazwiska i PESEL właściciela auta

Oferty OC bez podania danych

Uniqa2908 zł-
Benefia3118 zł3118 zł
AXA Direct3400 zł3033 zł
You Can Drive3560 zł3560 zł
mtu243858 zł3858 zł
Link43900 zł3787 zł
Allianz4870 zł4399 zł
Proama5690 zł-
Generali5696 zł-
Gefion6242 zł6242 zł
Gothaer6722 zł6722 zł
Aviva6788 zł6788 zł
* kalkulacja OC z 18.02.2019 r. dla 20-latka z Wrocławia, właściciela Seata Toledo z 2000 r., poj. silnika 1,6 l.

Gdyby kierowca nie podał w kalkulatorze OC szczegółowych informacji i zwrócił się po pierwszym wyliczeniu ofert do najtańszej firmy (AXA: OC za 3033 zł),  mógłby przepłacić za ubezpieczenie pojazdu prawie 500 zł (na podstawie szczegółowych danych towarzystwo AXA ponownie przeliczyło składkę OC i podniosło cenę do 3400 zł).

 • numer telefonu i adres e-mail

W naszym kalkulatorze OC pojawiają się również pytania dotyczące Twoich danych kontaktowych. Jeśli ich nie podasz, cały proces kalkulacji składki przebiegnie bez problemów, a otrzymane przez Ciebie propozycje OC będą szczegółowe. Przemyśl jednak, czy nie warto podać nam numeru telefonu oraz adresu email. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na zakup taniej polisy.

Co zyskasz podając nam swoje dane kontaktowe?

Numer telefonuAdres mailowy
 • Oddzwonimy do Ciebie nawet w 21 s i pomożemy Ci wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie
 • Możesz zamówić rozmowę z naszym doradcą na później
 • Przypomnimy Ci o końcu ubezpieczenia odpowiednio wcześniej
 • Otrzymasz na swoją skrzynkę link umożliwiający powrót do wyliczenia, bez potrzeby ponownego wypełniania formularza
 • Zgodę na otrzymywanie komunikacji mailowej możesz cofnąć w każdej chwili

Kalkulator OC rankomat.pl - dlaczego warto z niego skorzystać?

Pamiętaj, że zakres ubezpieczenia OC jest regulowany ustawowo, co oznacza, że każde towarzystwo zagwarantuje Ci taką samą ochronę pojazdu. Dzięki naszemu kalkulatorowi OC otrzymasz w jednym zestawieniu oferty ubezpieczenia od kilkunastu towarzystw.

Z kalkulatorem OC rankomat.pl zaoszczędzisz:

 • czas – szybciej znajdziesz najtańszego ubezpieczyciela,
 • pieniądze - oferty poszczególnych towarzystw mogą się różnić nawet o kilka tysięcy złotych. Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na naszą przykładową kalkulację dla 20-letniego kierowcy: pomiędzy najtańszą i najdroższą propozycją ubezpieczenia jest aż 3880 złotych różnicy.