Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp

Dlaczego data nadania listu z wypowiedzeniem OC jest ważna?

Jeśli wypowiadasz umowę ubezpieczenia OC listownie, bardzo ważna jest data jego nadania. Jak korzystasz z usług Poczty Polskiej, to terminem dostarczenia dokumentu ubezpieczycielowi będzie data stempla pocztowego.

Natomiast w przypadku wysyłki wypowiedzenia OC za pomocą firmy kurierskiej, data dostarczenia go do siedziby towarzystwa. Jeśli więc dokument dotrze do firmy ubezpieczeniowej później niż na co najmniej jeden dzień przed wygaśnięciem umowy ubezpieczenia samochodu, polisa przedłuży się automatycznie na kolejny rok.

Aby uniknąć tzw. podwójnego OC, warto skorzystać z generatora wypowiedzenia OC od rankomat.pl i za jego pośrednictwem wysłać online wypowiedzenie Twojej polisy ubezpieczycielowi.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego