Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy jeśli dziś wypowiem OC, to umowa w tym samym dniu wygaśnie?

To zależy. Jeśli wysyłasz wypowiedzenie umowy OC przez internet (np. za pomocą generatora rankomat.pl), to rezygnujesz z polisy w tym samym dniu. Podobnie, gdy korzystasz z usług Poczty Polskiej – w tym przypadku liczy się data stempla pocztowego.

Nieco inaczej jest, jeśli wyślesz wypowiedzenie umowy OC za pośrednictwem firmy kurierskiej. Wówczas polisa wygaśnie w dniu dostarczenia dokumentu przez kuriera do siedziby towarzystwa ubezpieczeniowego.

Jeśli wypowiedzenie OC dostarczone przez firmę kurierską dotrze do siedziby towarzystwa ubezpieczeniowego później, niż na co najmniej jeden dzień przed wygaśnięciem umowy ubezpieczenia pojazdu, polisa może zostać przedłużona automatycznie na kolejny rok. W efekcie możesz zostać zmuszony do opłacania składek w dotychczasowej firmie ubezpieczeniowej przez kolejne 12 miesięcy.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego