Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Towarzystwo nie powiadomiło mnie o końcu umowy – czy mogę odwołać się od kary za brak OC?

Nie można się odwołać od kary za brak OC. Można ewentualnie wnieść o umorzenie lub zmianę sposobu płatności, jeśli okoliczności temu sprzyjają. 

Brak wiedzy o końcu umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej nie jest w żaden sposób usprawiedliwieniem w kontekście nałożonej kary. Dbanie o ciągłość ubezpieczenia nie jest obowiązkiem ani powinnością zakładu ubezpieczeń czy agenta ubezpieczeniowego. Towarzystwo ubezpieczeniowe wysyła przypomnienie o końcu obowiązującej umowy wraz z przypomnieniem o wizycie u agenta lub ofertą polisy, którą można zawrzeć poprzez opłacenie blankietu.

Ubezpieczyciel wyśle przypomnienie pocztą na adres zamieszkania, który podaliśmy podczas zawierania umowy ubezpieczenia. Jeśli podałeś inny adres, przeprowadziłeś się w międzyczasie, lub mieszkasz w innym miejscu, niż to wpisane na polisie, musisz pamiętać o końcu umowy i jej przedłużeniu. 

Podobnie jeśli chodzi o kontakt telefoniczny. Przy zawieraniu polisy ubezpieczeniowej u agenta stacjonarnego, agent poprosi cię o aktualny numer telefonu. Numer, pod którym Cię zastanie. Oczywiście możesz nie chcieć podać numeru telefonu albo podać niewłaściwy. Może obawiasz się wycieku danych albo sprzedaży numeru do telemarketerów. To Twoje prawo. Jednak potem pretensje za brak ciągłości OC lub nieświadomość końca umowy OC możesz mieć tylko do siebie.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj 67 ofert OC/AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego