Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Tematy pomocy Rozwiń(3)

Jak wysłać odstąpienie (w jakiej formie)?

Odstąpienie od umowy OC powinno zostać złożone w formie pisemnej. Dokument odstąpienia od polisy posiadaczy pojazdów mechanicznych złożony w innej formie niż pisemna (np. w formie e-mail, czy faks) nie powoduje automatycznie, iż takie wypowiedzenie jest nieważne.
 
Trzeba jednak pamiętać, że  w takich przypadkach należy zachować jeden warunek.
Jeśli ubezpieczyciel będzie kwestionował prawdziwość złożonego dokumentu, posiadacz pojazdu musi być w stanie udowodnić, że to on w celu odstąpienia od umowy, wysłał pismo faksem i że dotarło ono do ubezpieczyciela w odpowiednim terminie (nie później niż co najmniej na jeden dzień przed upływem okresu, na który umowa ubezpieczenia była zawarta).
 
Forma odstąpienie od umowy OC zależy od zasad przyjętych w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym, dlatego zawsze warto upewnić się bezpośrednio u ubezpieczyciela, u którego została zakupiona polisa.
 
Gotowe pismo należy dostarczyć do towarzystwa ubezpieczeniowego osobiście, za pośrednictwem Poczty Polskiej, wybranej firmy kurierskiej lub poczty elektronicznej.
 
 

Powiązane pytania i odpowiedzi

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego