Posiadasz Volkswagena Passata lub zamierzasz go kupić? Nie przepłacaj za jego ubezpieczenie. Podpowiemy Ci, które towarzystwa chętnie przyjmą Cię do grona klientów, oferując najtańszą polisę OC lub najlepszy zakres ubezpieczenia AC.

volkswagen passat
Porównaj ceny OC i AC

Szukając najlepszych propozycji ubezpieczenia dla posiadaczy Passatów sprawdziliśmy, jakie produkty proponuje 11 ubezpieczycieli w czterech największych miastach w Polsce. Przeliczyliśmy oferty dla dwudziestoletniego kierowcy z niewielkim doświadczeniem, bez zniżek za bezszkodową jazdę oraz dla czterdziestoletniego kierowcy z maksymalnymi zniżkami. Ponadto w wyliczeniu uwzględniliśmy dwa modele Passata – starsze auto z 1999 roku o pojemności 1,6 z silnikiem benzynowym i nowszy model z 2008 roku, o podobnej pojemności silnika.

 Gdzie młody kierowca powinien ubezpieczyć Volkswagena Passata?

Nasz przykładowy młody właściciel nazywa się Adam, ma 22 lata, prawo jazdy od 2 lat, ale nigdy nie ubezpieczał żadnego auta na siebie. Jest mieszkańcem Warszawy, Krakowa, Łodzi lub Wrocławia. Przejeżdża autem rocznie w granicach 5 tysięcy kilometrów, studiuje, nie ma żony ani dzieci. Nie ma też żadnego współwłaściciela.

Wynik naszego porównania pokazuje, że najkorzystniejsze oferty OC proponuje dla niego towarzystwo You Can Drive (YCD) z grup Ergo Hestia oraz AXA. W Łodzi Adam zapłaciłby 3336 zł za polisę OC (w YCD) na Passata z 1999 roku. Drogo? Gdyby nie skorzystał z porównywarki rankomat.pl, mógłby ubezpieczyć auto znacznie drożej – dla młodego kierowcy, który kupuje pierwszą polisę, przeciętne ceny OC na ten samochód wynoszą ponad 4000 zł.

Z drugiej strony, jeśli nasz bohater mieszkałby w Krakowie, za najtańszą polisę w AXA zapłaciłby 3128 zł. Dyskryminacja mieszkańców Łodzi? A co ma powiedzieć mieszkaniec Warszawy (tu najtańsze ubezpieczenie jest za 4410 zł w YCD) lub Wrocławia (3779 zł w AXA)? O tym, jak wielki wpływ na wysokość składki ma miejsce zamieszkania, niech świadczy fakt, że mieszkaniec gminy Stawigudy w województwie warmińsko-mazurskim zapłaciłby za OC w You Can Drive 2448 zł, a zatem aż o 80% taniej niż warszawiak.

OC dla Passata z 2008 roku jest zwykle nieco tańsze i Adam, mieszkając w Krakowie zapłaciłby za polisę 2 919 zł, a we Wrocławiu 3 499 zł. Dla mieszkańca Łodzi cena OC nie uległaby zmianie. W tym przypadku najtańszą składkę OC proponuje You Can Drive z grupy Ergo Hestia. Ale uwaga, jest to oferta dostępna wyłącznie w systemie direct, a zatem możliwa do wykupienia tylko przez telefon lub Internet. You Can Drive to bowiem specjalny program Hestii, skierowany wyłącznie do młodych kierowców poniżej 30 lat, posiadających prawo jazdy od co najmniej 2 lat. Ubezpieczenie to można kupić na rankomat.pl.

OC dla 22-latka z prawem jazdy od 2 lat, który nie ma jeszcze żadnych zniżek

Ceny OC dla Passata 1,6 z 2008 roku

Gdzie najtaniej?

Wrocław

3 499 zł

AXA

Warszawa

4 109 zł

AXA

Łódź

3 336 zł

You Can Drive

Kraków

2 919 zł

AXA

A co z autocasco? Nie mając zniżek, najtańsze ubezpieczenie OC+AC można znaleźć za 4479 zł w Warszawie, 4319 w Łodzi, 4379 zł we Wrocławiu i 3559 zł w Krakowie. Z jednej strony te kwoty mogą nieco odstraszać, ale przypominamy, że Passat to najczęściej kradziony model auta w Polsce.

 Gdzie doświadczony kierowca powinien ubezpieczyć Passata?

Zupełnie inaczej kształtują się oferty dla doświadczonego kierowcy z 60% zniżkami. Sprawdziliśmy ceny ubezpieczeń dla pana Stefana, żonatego czterdziestolatka z dwudziestoletnim stażem prawa jazdy i maksymalnymi zniżkami. 

OC dla 40-latka z prawem jazdy od 20 lat, który ma 60% zniżek

Ceny OC dla Passata 1,6 z 1999 roku

Gdzie najtaniej?

Kraków

688 zł

AXA

Łódź

692 zł

Allianz

Wrocław

692 zł

Allianz

Warszawa

692 zł

Allianz

Ceny OC dla Passata 1,6 z 2008 roku

Gdzie najtaniej?

Kraków

619 zł

AXA

Wrocław

676 zł

Allianz

Łódź

650 zł

Benefia

Warszawa

676 zł

Allianz

OC+AC dla 40-latka z prawem jazdy od 20 lat, który ma 60% zniżek, bez udziałów własnych

Ceny OC+AC dla Passata 1,6 z 2008 roku

Gdzie najtaniej?

Warszawa

1 397 zł

AXA

Kraków

1 197 zł

AXA

Łódź

1 461 zł

Allianz

Wrocław

1 417 zł

AXA

Dla młodego kierowcy AXA proponowała OC nawet za ponad 4000 zł, podczas gdy pan Stefan w Krakowie zapłaciłby zaledwie 619 zł za roczną polisę. Pomimo, że to towarzystwo okazało się najtańsze w przypadku zakupu pierwszej polisy przez młodą osobę, wyraźnie widać, że również ono preferuje starszych, doświadczonych kierowców, wśród grona swoich klientów. Korzystne cenowo ubezpieczenie OC dla pana Stefana proponuje również towarzystwo Allianz. Warto zwrócić uwagę, że w jego przypadku nie ma już rozgraniczenia cen ze względu na miejsce zamieszkania.

W porównaniu do ofert dla młodego kierowcy, w przypadku doświadczonego użytkownika bardziej opłacalne są również pakiety OC+AC. Dzięki maksymalnym zniżkom pełna wersja ubezpieczenia kształtuje się już od ok. 1 200 zł. Tyle zaproponuje AXA dla mieszkańca Krakowa.

 Volkswagen Passat – ubezpieczenie w AXA?

W naszym zestawieniu w przypadku Passata zdecydowanie najkorzystniej wypada AXA, YCD i Allianz, ale pamiętaj, że oferty zawsze są liczone w sposób zindywidualizowany. Dlatego zanim skontaktujesz się z agentami wymienionych firm, zadzwoń do nas pod nr 22 27 00000. Sprawdzimy, który ubezpieczyciel ma najlepszą polisę dla Ciebie, spośród 11 towarzystw ubezpieczeniowych.

Uwaga! Podane w artykule ceny są aktualne na 17.05.2017 r. i nie są cenami gwarantowanymi, ponieważ składki ubezpieczeniowe są zmienne i zawsze liczone indywidualnie dla każdego klienta.