Mieszkaniec woj. podkarpackiego otrzymał w październiku bardzo atrakcyjną ofertę OC, za jedyne 384 złotych. To wyjątkowo niska składka, biorąc pod uwagę, że posiadacze BMW płacą za polisę o 19% więcej niż wynosi średnia cena w kraju (648 zł).

Choć posiadacze samochodów marki BMW muszą z reguły liczyć się z wyższą ceną ubezpieczenia OC, to i wśród nich zdarzają się wyjątki. Właściciel BMW z woj. podkarpackiego otrzymał ofertę OC dwukrotnie tańszą od średniej ceny OC proponowanej w październiku wszystkim kierowcom BMW (769 zł).

Znajdź OC już od 348zł!
Bez wychodzenia z domu

  • Ceny OC w 5 minut
  • Oferty 14 towarzystw ubezpieczeniowych
  • Pomoc 200 agentów

Jakie cechy właściciela pojazdu i dane samochodu sprawiły, że zaproponowane ubezpieczenie było tak korzystne cenowo?

Najtańsza polisa OC BMW października

Ile oszczędza na OC doświadczony kierowca BMW?

Mieszkaniec Woli Zarczyckiej, który w październiku otrzymał najtańszą propozycję OC na BMW, nie należy do najmłodszej grupy kierowców (ma 34 lata). To mogło wpłynąć na obniżenie ceny ubezpieczenia jego pojazdu.

W ubiegłym miesiącu najmłodsi właściciele BMW płacili średnio za OC 1634 zł, czyli ponad dwa razy więcej niż grupa wiekowa, do której należy mieszkaniec Woli Zarczyckiej.

Wiek kierowcy BMW a cena OC

Wiek właściciela BMW to tylko jeden z czynników, które mogły obniżyć składkę OC. Nie bez znaczenia był również:

  • długi staż w prowadzeniu pojazdów (mężczyzna posiada prawo jazdy od 2004 r.),
  • maksymalne zniżki w OC z tytułu bezszkodowej jazdy (ponad 10 lat ubezpieczenia),
  • miejsce zamieszkania - właściciel BMW mieszka w niewielkiej wsi Wola Zarczycka, o małym natężeniu ruchu drogowego;
  • stan cywilny - osoby posiadające rodzinę postrzegane są zazwyczaj jako bardziej rozważne na drodze;
  • wykonywany zawód - właściciel BMW jest kierowcą zawodowym, co może sugerować, że posiada wysokie umiejętności w prowadzeniu pojazdów.

Jak pojemnośc silnika BMW wpływa na cenę OC?

Mieszkaniec Woli Zarczyckiej, który w październiku 2020 r. otrzymał najtańszą ofertę OC na swoje BMW, posiada auto z pojemnością silnika 1,9. Przy większej pojemności, cena polisy nie byłaby już tak atrakcyjna. Z wyliczeń w naszym kalkulatorze OC wynika, że:

  • gdyby 34-latek posiadał ten sam model (BMW seria 3), ale z silnikiem o pojemności 2,5 l, koszt najtańszej proponowanej polisy byłby wyższy o 66% (637 zł);
  • zmiana auta na model coupe z silnikiem 3,2 l oznaczałaby dla niego jeszcze większą podwyżkę ceny OC, bo o 77% (681 zł).

Właściciele samochodów marki BMW płacą często więcej za OC, z powodu sportowego charakteru auta i możliwości rozwijania nim większych prędkości. Ubezpieczenie takiego pojazdu stanowi dla towarzystw wyższe ryzyko, ponieważ skutki kolizji lub wypadku mogą być bardzo poważne.

W III kwartale 2020 roku właściciele samochodów marki BMW z najmniejszą pojemnością silnika płacili średnio za OC 36% mniej niż posiadacze aut z silnikiem powyżej 3,0 l.

Pojemność silnika BMW a cena OC

Ile kosztuje OC wybranych modeli BMW?

Cena OC może zależeć również od modelu samochodu. Przykładowo, w III kwartale br. najdroższe oferty OC otrzymywali posiadacze BMW X3, natomiast najtańsze - właściciele modelu X1. 

Model BMW a cena OC

Oczywiście należy pamiętać, że o wysokości średnich cen OC dla poszczególnych modeli BMW mogą decydować także dane techniczne najczęściej ubezpieczanych pojazdów. Wśród modeli BMW serii 7 jest znacznie więcej aut z dużą pojemnością silnika niż np. w przypadku serii X1.

Tanie OC na BMW? To możliwe!

Doradzanie wszystkim miłośnikom BMW, aby zmienili samochód na inny model, byłoby sporym błędem. Tym bardziej, że oni również mają szansę na zakup tańszej polisy. Najważniejsze, aby nie sugerowali się ofertą jednego towarzystwa, tylko porównali propozycje większej grupy ubezpieczycieli. Podczas poszukiwań najtańszego OC na BMW warto pamiętać, że nawet firma która nie przepada za tą marką, może nas docenić za inne dane, np. wiek, doświadczenie, bezszkodową jazdę, czy też bezpieczniejszy w jej ocenie model samochodu.