Nasi Klienci oceniają TUW Pocztowe na
2,27
Zostaw opinię

Zakup polisy OC należy do obowiązków każdego właściciela pojazdu. Zawierając umowę, chronimy się przed finansowymi konsekwencjami szkód, które możemy wyrządzić innym osobom podczas kolizji lub wypadku.

Porównaj ceny OC/AC »

Warunki ochrony wynikające z posiadania polisy OC reguluje Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń Komunikacyjnych z 22 maja 2003 r.. Dzięki ujednoliceniu warunków ochrony OC, każdy właściciel pojazdu ma zagwarantowaną likwidację szkody na tych samych zasadach, bez względu na wybór firmy. Również sumy gwarancyjne (czyli górne granice odpowiedzialności ubezpieczyciela) są stałe i wynoszą 1 mln euro dla szkód w mieniu – na jedno zdarzenie i 5 mln euro w szkodach osobowych. Ubezpieczenia Pocztowe OC nie stanowią w tym względzie wyjątku.

Czy w takim razie powinniśmy przejmować się wyborem firmy ubezpieczeniowej podczas zakupu OC? Owszem, ponieważ różnice w ofercie poszczególnych zakładów ubezpieczeń zauważymy w wysokościach składek. Tutaj już nie obowiązuje stała taryfa, a każda firma ubezpieczeniowa „wycenia” OC według własnych reguł oceny ryzyka, uwzględniając dane właściciela pojazdu (np. jego wiek, staż posiadania prawa jazdy czy rodzaj posiadanego pojazdu).

Ubezpieczenie OC w przystępnej cenie!

TUW Pocztowe i STU Ergo Hestia uważane są za towarzystwa, które oferują OC bardzo „przystępne” cenowo, ale o faktycznym koszcie jaki poniesiesz kupując Ubezpieczenie Pocztowe OC przekonasz się dopiero wtedy, gdy sprawdzisz ofertę przeznaczoną właśnie dla Ciebie. Zachęcamy również do skorzystania z naszego kalkulatora, dzięki któremu wyliczysz propozycje innych ubezpieczycieli i porównasz je z ceną OC w TUW Pocztowe.

Zielona Karta

Nie zapomnij, że podczas wyjazdu do innego kraju europejskiego, nie zawsze wystarczy posiadanie polskiej polisy OC. Podczas zawierania umowy zapytaj więc Ubezpieczyciela o możliwość nabycia Zielonej Karty. Jest ona rodzajem dodatkowej polisy, niezbędnej w przypadku wyjazdu za granicę, do państwa, które nie jest krajem członkowskim Unii Europejskiej, np. Turcji lub Ukrainy. W razie spowodowania szkody w kraju, który jej wymaga, nie trzeba martwić się o odszkodowanie, które zostanie wypłacone przez Twoje towarzystwo ubezpieczeniowe.