Nasi Klienci oceniają Europa Ubezpieczenia na
3,63
Zostaw opinię

Według danych Rzecznika Finansowego do towarzystwa ubezpieczeniowego Europa wpłynęło w 2016 roku 1848 skarg. To stosunkowo niewielka liczba, a na tle innych ubezpieczycieli firma wypadła bardzo korzystnie. 

Porównaj ceny OC/AC

Sama liczba wniesionych skarg nie daje jednak pełnej opinii o towarzystwie. Aby rzetelenie ocenić ubezpieczyciela należy wziąć pod uwagę przede wszystkim udział rynkowy firmy oraz liczbę skarg przypadającą na jego 1 %. W przypadku TU Europa również z tego zestawienia wyłania się pozytywny obraz firmy.

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1TUW SKOK8610,5561549
2AXA TUiR S.A.22621,3341696
3TU Europa S.A.18481,0531755
4TUiR Allianz Polska S.A.117505,8831997
5PZU S.A.7350533,2972208
6TU INTER Polska S.A.7800,3512222
7TUiR WARTA S.A.3391712,8972630
8AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.136175,12670
9TUW TUW57502,0262838
10Concordia Polska TUW24090,7893053
11TUZ TUW28130,93126
12Pocztowe TUW8830,2813142
13STU Ergo Hestia S.A.4724113,693451
14TU Compensa S.A. VIG132373,7773505
15UNIQA TU S.A.136463,6093781
16Generali TU S.A.184814,633992
17Link4 TU S.A.108902,1824991
18TU INTERRISK S.A. VIG156822,9725277
19Gothaer TU S.A.131102,046426
20AVIVA TU Ogólnych S.A.107781,6456552

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2016 r., AXA Ubezpieczenia: stan na 31.12.2016 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy

W rankingu najlepszych ubezpieczycieli w Polsce TU Europa zajęło wysoką, trzecią pozycję. Na 1% udziału rynkowego firmy, przypadło tylko 1755 skarg od niezadowolonych klientów. Biorąc pod uwagę całe zestawienie, jest to niewielka liczba, która wskazuje na wysoki poziom zadowolenia klientów. 

Należy jednak pamiętać, że sama pozycja w rankingu to nie wszystko. Warto zapoznać się z ofertą ubezpieczyciela i sprawdzić, czy proponuje on równie korzystne ceny polis. 

Zachęcamy także do podzielenia się własną opinią o TU Europa, która może przysłużyć się potencjalnym klientom firmy. Chcesz skomentować cenę polisy, obsługę, a moze proces likwidacji szkody? Cekamy na wszystkie Twoje spostrzeżenia.