Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Jesteś tu: Strona główna » TUW Pocztowe

Compensa
Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych powstało, aby chronić majątek Poczty Polskiej i spółek zależnych. Dopiero od 2006 roku wprowadzono sprzedaż ubezpieczeń majątkowych, komunikacyjnych i osobowych dla klientów indywidualnych. Produkty TUW Pocztowego to przede wszystkim przystępne i proste ubezpieczenia, które można zakupić w prawie 4 500 placówek Poczty Polskiej.Ubezpieczenia Pocztowe to marka składająca się z Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A.
Pod tą samą nazwą funkcjonuje także współpraca Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA. W efekcie działania dwóch partnerów udało się podjąć aktywną komunikację z klientami i stworzyć dla nich przejrzystą ofertę ubezpieczeń pojazdów.

Należy podkreślić, że umowy ubezpieczenia komunikacyjnego mają formę umów koasekuracyjnych, ponieważ ochronę zapewnia więcej niż jeden ubezpieczyciel (TUW Pocztowe oraz STU Ergo Hestia). Tego rodzaju polisę można zakupić od stycznia 2014 roku u listonoszy i w placówkach Poczty Polskiej.

Obowiązkowe OC w Ubezpieczeniach Pocztowych

Ubezpieczenia Pocztowe zapewniają kompleksową ochronę samochodu, począwszy od ubezpieczenia OC, a na pakiecie autocasco kończąc. Sama polisa odpowiedzialności cywilnej jest najbardziej podstawowym zabezpieczeniem, które musi posiadać każdy właściciel auta. TUW Pocztowe razem z STU Ergo Hestia proponuje dla swoich klientów zakup ubezpieczenia pojazdu jako samodzielnej ochrony połączonej z podstawową pomocą assistance, a także wraz z dodatkowymi polisami, które można dobrać indywidualnie, według własnych preferencji i oczekiwań. Zobacz czy warto kupić OC w TUW Pocztowe.

AC w TUW Pocztowe – ochrona samochodu w dwóch pakietach

Zakup polisy OC nie zapewnia nam naprawy pojazdu po kolizji lub wypadku, jeżeli wystąpi on z naszej winy. Dlatego warto zastanowić się nad zawarciem umowy AC, która chroni interesy właściciela samochodu, również w takich okolicznościach. Ubezpieczenie od TUW Pocztowe i STU Ergo Hestia zapewni nam likwidację szkody także wtedy, gdy pojazd (lub jego wyposażenie) zostanie skradziony czy też uszkodzony pod wpływem działania żywiołu (np. powódź, huragan).
Sprawdź jakie warunki oferuje AC w TUW Pocztowe.

Dodatkowe ubezpieczenia

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej oraz autocasco, towarzystwo TUW Pocztowe wraz z STU Ergo Hestia oferuje swoim klientom szereg dodatkowych polis, które pomogą poszerzyć zabezpieczenie samochodu oraz pasażerów.

Ochrona szyb

Polisa ubezpieczeniowa z ochroną szyb chroni w pojeździe szybę czołową, tylną oraz boczne przed uszkodzeniami oraz stłuczeniem. Suma ubezpieczenia wynosi 5 000 zł i zgodnie z OWU – całość kosztów napraw pokrywa ubezpieczyciel. Należy jednak pamiętać, że w przypadku konieczności wymiany szyby czołowej, właściciel pojazdu będzie posiadał 20% udziału własnego i taką część kosztów pokryje z własnej kieszeni. Polisa nie obejmuje swoim zakresem szyberdachów oraz szyb panoramicznych. Okres ubezpieczenia szyb samochodowych pokrywa się z czasem obowiązywania polisy OC i/lub AC, a samo zawarcie umowy jest możliwe tylko pod warunkiem zakupu polisy OC lub AC.

Assistance “Moja pomoc drogowa” w TUW Pocztowe

Unieruchomienie pojazdu na drodze zawsze stanowi poważny problem dla jego właściciela. Nie zawsze natomiast ma on środki finansowe na wezwanie profesjonalnej pomocy czy „życzliwą osobę”, która pomoże mu odholować lub usprawnić samochód. Lepiej zatem posiadać dodatkową polisę assistance (ASS), która zagwarantuje szybką i odpowiednią pomoc przez 24 godziny na dobę.
Zobacz jakie świadczenia otrzymasz w ramach Ubezpieczenia Pocztowego Assistance, oferowanego przez TUW Pocztowe.

Ochrona zniżek

Ochrona zniżek może zostać dokupiona zarówno do polisy OC jak i autocasco i zawierana jest najczęściej na taki sam okres jak ubezpieczenie, z którym się ją kupuje. Koniecznymi warunkami, jakie trzeba spełnić są: posiadanie obecnie 60% zniżki za bezszkodową jazdę, ukończenie 25 lat oraz posiadanie prawa jazdy przez okres nie krótszy niż 3 lata. Dzięki temu ubezpieczeniu, nawet jeżeli w czasie trwania okresu ochrony spowoduje się szkodę, nie będzie ona brana pod uwagę przy przedstawianiu ofert na kolejny okres.

NNW dla kierowcy i pasażerów od TUW Pocztowe

NNW, czyli gwarancja wypłaty świadczeń w przypadku śmierci lub następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów jest jedną z najczęściej kupowanych polis dobrowolnych. Towarzystwo Pocztowe TUW wraz z STU Ergo Hestia tak opracowało swoją ofertę, aby spełniała zróżnicowane wymagania klientów. Sumy ubezpieczenia NNW Pocztowego są zależne od wybranego wariantu ochrony. W ten sposób zyskuje się również możliwość zapłaty składki w przystępnej cenie.
Przeczytaj więcej o Ubezpieczeniu Pocztowym NNW.

Dom i mieszkanie chronione przez Pocztowe TUW

Oferta ubezpieczenia mieszkania i domu w towarzystwie TUW Pocztowe jest opracowana tak, aby każdy klient posiadał polisę najlepiej do niego dopasowaną. Właściciel mieszkania lub domu nie tylko sam wybiera to, co będzie chronione (rzeczy w domu/mieszkaniu lub cały dom), ale też określa na jaką dokładnie kwotę.
Zapoznaj się ze szczegółami ubezpieczenia domu i mieszkania w Pocztowym TUW.

Jak można zgłosić szkodę w TUW Pocztowe

Zgłoszenie szkody w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym powinno być proste i dostępne w wygodnej formie. TUW Pocztowe proponuje więc swoim klientom kontakt w tej sprawie nie tylko za pomocą telefonu, ale także bezpośrednio – przez Internet. Elektroniczny formularz nie sprawia nikomu żadnych trudności, a dzięki niemu – ubezpieczyciel od razu otrzymuje wszystkie niezbędne informacje o zdarzeniu. Poznaj sposoby zgłoszenia szkody w TUW Pocztowe.

Opinie o TUW Pocztowe

Chcesz sprawdzić czy opinie, które usłyszałeś lub przeczytałeś na temat TUW Pocztowe są rzetelne i prawdziwe? Bardzo trudno tego dokonać, ponieważ każdy ubezpieczyciel chwali się licznym gronem zadowolonych klientów, ale równocześnie posiada także swoich zagorzałych przeciwników. Można wprawdzie kierować się liczbą skarg skierowanych do Rzecznika Ubezpieczonych, ale przecież doskonale wiemy, że nie każdy niezadowolony z obsługi klient towarzystwa wysyła od razu „oficjalne zażalenie”. Przeczytaj Opinie o TUW Pocztowy i podziel się swoją.

Wypowiedzenie umowy OC

Pamiętaj – nawet gdy oferta przedłużenia umowy OC u obecnego ubezpieczyciela wydaje Ci się bardzo atrakcyjna, w innym towarzystwie możesz otrzymać jeszcze lepszą propozycję. Dlatego sprawdź wszystkie ceny ubezpieczeń samochodu i wybierz najkorzystniejszą z nich.

Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Udało Ci się znaleźć najlepszą propozycję ubezpieczenia i chcesz zakończyć obecną umowę OC? Sprawdź jak wygenerować i złożyć wypowiedzenie OC w Pocztowym TUW.

Dane teleadresowe

Centrala
Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
ul. Domaniewska 50A (budynek Alfa)
02-672 Warszawa

Recepcja: 22 203 27 01, 203 27 02
fax: 22 211 04 49
e-mail: poczta@ubezpieczeniapocztowe.pl

Kontakt w sprawach związanych z ubezpieczeniami majątkowymi(wypowiedzenia umów ubezpieczenia, umowy kupna-sprzedaży, rekalkulacje, wnioski o zwrot składki, zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia).

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
ul. Mickiewicza 19
26-600 Radom

Infolinia
tel. 801 00 28 28 lub 48 370 48 48
fax. 48 370 43 02
e-mail:cor@tuwpocztowe.pl

Strona internetowa
www.tuwpocztowe.pl

logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego
Array
(
  [oc-ac] => Array
    (
      [phone] => 22 270 00 00
      [work-time] => pon.- pt. 9:00-20:00, sob. 09:30-17:30
    )

  [travel] => Array
    (
      [phone] => 22 463 80 50
      [work-time] => pon.- pt. 9:00-20:00, sob. 09:30-17:30
    )

  [household] => Array
    (
      [phone] => 22 417 11 40
      [work-time] => pon.- pt. - 09.00-17.00
    )

)