Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Jesteś tu: Strona główna » TUW Pocztowe

Compensa
Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych powstało, aby chronić majątek Poczty Polskiej i spółek zależnych. Dopiero od 2006 roku wprowadzono sprzedaż ubezpieczeń majątkowych, komunikacyjnych i osobowych dla klientów indywidualnych. Produkty TUW Pocztowego to przede wszystkim przystępne i proste ubezpieczenia, które można zakupić w prawie 4 500 placówek Poczty Polskiej.Ubezpieczenia Pocztowe to marka składająca się z Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A.
Pod tą samą nazwą funkcjonuje także współpraca Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA. W efekcie działania dwóch partnerów udało się podjąć aktywną komunikację z klientami i stworzyć dla nich przejrzystą ofertę ubezpieczeń pojazdów.

Należy podkreślić, że umowy ubezpieczenia komunikacyjnego mają formę umów koasekuracyjnych, ponieważ ochronę zapewnia więcej niż jeden ubezpieczyciel (TUW Pocztowe oraz STU Ergo Hestia). Tego rodzaju polisę można zakupić od stycznia 2014 roku u listonoszy i w placówkach Poczty Polskiej.

Obowiązkowe OC w Ubezpieczeniach Pocztowych

Ubezpieczenia Pocztowe zapewniają kompleksową ochronę samochodu, począwszy od ubezpieczenia OC, a na pakiecie autocasco kończąc. Sama polisa odpowiedzialności cywilnej jest najbardziej podstawowym zabezpieczeniem, które musi posiadać każdy właściciel auta. TUW Pocztowe razem z STU Ergo Hestia proponuje dla swoich klientów zakup ubezpieczenia pojazdu jako samodzielnej ochrony połączonej z podstawową pomocą assistance, a także wraz z dodatkowymi polisami, które można dobrać indywidualnie, według własnych preferencji i oczekiwań. Zobacz czy warto kupić OC w TUW Pocztowe.

AC w TUW Pocztowe – ochrona samochodu w dwóch pakietach

Zakup polisy OC nie zapewnia nam naprawy pojazdu po kolizji lub wypadku, jeżeli wystąpi on z naszej winy. Dlatego warto zastanowić się nad zawarciem umowy AC, która chroni interesy właściciela samochodu, również w takich okolicznościach. Ubezpieczenie od TUW Pocztowe i STU Ergo Hestia zapewni nam likwidację szkody także wtedy, gdy pojazd (lub jego wyposażenie) zostanie skradziony czy też uszkodzony pod wpływem działania żywiołu (np. powódź, huragan).
Sprawdź jakie warunki oferuje AC w TUW Pocztowe.

Dodatkowe ubezpieczenia

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej oraz autocasco, towarzystwo TUW Pocztowe wraz z STU Ergo Hestia oferuje swoim klientom szereg dodatkowych polis, które pomogą poszerzyć zabezpieczenie samochodu oraz pasażerów.

Ochrona szyb

Polisa ubezpieczeniowa z ochroną szyb chroni w pojeździe szybę czołową, tylną oraz boczne przed uszkodzeniami oraz stłuczeniem. Suma ubezpieczenia wynosi 5 000 zł i zgodnie z OWU – całość kosztów napraw pokrywa ubezpieczyciel. Należy jednak pamiętać, że w przypadku konieczności wymiany szyby czołowej, właściciel pojazdu będzie posiadał 20% udziału własnego i taką część kosztów pokryje z własnej kieszeni. Polisa nie obejmuje swoim zakresem szyberdachów oraz szyb panoramicznych. Okres ubezpieczenia szyb samochodowych pokrywa się z czasem obowiązywania polisy OC i/lub AC, a samo zawarcie umowy jest możliwe tylko pod warunkiem zakupu polisy OC lub AC.

Assistance “Moja pomoc drogowa” w TUW Pocztowe

Unieruchomienie pojazdu na drodze zawsze stanowi poważny problem dla jego właściciela. Nie zawsze natomiast ma on środki finansowe na wezwanie profesjonalnej pomocy czy „życzliwą osobę”, która pomoże mu odholować lub usprawnić samochód. Lepiej zatem posiadać dodatkową polisę assistance (ASS), która zagwarantuje szybką i odpowiednią pomoc przez 24 godziny na dobę.
Zobacz jakie świadczenia otrzymasz w ramach Ubezpieczenia Pocztowego Assistance, oferowanego przez TUW Pocztowe.

Ochrona zniżek

Ochrona zniżek może zostać dokupiona zarówno do polisy OC jak i autocasco i zawierana jest najczęściej na taki sam okres jak ubezpieczenie, z którym się ją kupuje. Koniecznymi warunkami, jakie trzeba spełnić są: posiadanie obecnie 60% zniżki za bezszkodową jazdę, ukończenie 25 lat oraz posiadanie prawa jazdy przez okres nie krótszy niż 3 lata. Dzięki temu ubezpieczeniu, nawet jeżeli w czasie trwania okresu ochrony spowoduje się szkodę, nie będzie ona brana pod uwagę przy przedstawianiu ofert na kolejny okres.

NNW dla kierowcy i pasażerów od TUW Pocztowe

NNW, czyli gwarancja wypłaty świadczeń w przypadku śmierci lub następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów jest jedną z najczęściej kupowanych polis dobrowolnych. Towarzystwo Pocztowe TUW wraz z STU Ergo Hestia tak opracowało swoją ofertę, aby spełniała zróżnicowane wymagania klientów. Sumy ubezpieczenia NNW Pocztowego są zależne od wybranego wariantu ochrony. W ten sposób zyskuje się również możliwość zapłaty składki w przystępnej cenie.
Przeczytaj więcej o Ubezpieczeniu Pocztowym NNW.

Dom i mieszkanie chronione przez Pocztowe TUW

Oferta ubezpieczenia mieszkania i domu w towarzystwie TUW Pocztowe jest opracowana tak, aby każdy klient posiadał polisę najlepiej do niego dopasowaną. Właściciel mieszkania lub domu nie tylko sam wybiera to, co będzie chronione (rzeczy w domu/mieszkaniu lub cały dom), ale też określa na jaką dokładnie kwotę.
Zapoznaj się ze szczegółami ubezpieczenia domu i mieszkania w Pocztowym TUW.

Jak można zgłosić szkodę w TUW Pocztowe

Zgłoszenie szkody w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym powinno być proste i dostępne w wygodnej formie. TUW Pocztowe proponuje więc swoim klientom kontakt w tej sprawie nie tylko za pomocą telefonu, ale także bezpośrednio – przez Internet. Elektroniczny formularz nie sprawia nikomu żadnych trudności, a dzięki niemu – ubezpieczyciel od razu otrzymuje wszystkie niezbędne informacje o zdarzeniu. Poznaj sposoby zgłoszenia szkody w TUW Pocztowe.

Opinie o TUW Pocztowe

Chcesz sprawdzić czy opinie, które usłyszałeś lub przeczytałeś na temat TUW Pocztowe są rzetelne i prawdziwe? Bardzo trudno tego dokonać, ponieważ każdy ubezpieczyciel chwali się licznym gronem zadowolonych klientów, ale równocześnie posiada także swoich zagorzałych przeciwników. Można wprawdzie kierować się liczbą skarg skierowanych do Rzecznika Ubezpieczonych, ale przecież doskonale wiemy, że nie każdy niezadowolony z obsługi klient towarzystwa wysyła od razu „oficjalne zażalenie”. Przeczytaj Opinie o TUW Pocztowy i podziel się swoją.

Wypowiedzenie umowy OC

Pamiętaj – nawet gdy oferta przedłużenia umowy OC u obecnego ubezpieczyciela wydaje Ci się bardzo atrakcyjna, w innym towarzystwie możesz otrzymać jeszcze lepszą propozycję. Dlatego sprawdź wszystkie ceny ubezpieczeń samochodu i wybierz najkorzystniejszą z nich.

Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Udało Ci się znaleźć najlepszą propozycję ubezpieczenia i chcesz zakończyć obecną umowę OC? Sprawdź jak wygenerować i złożyć wypowiedzenie OC w Pocztowym TUW.

Dane teleadresowe

Centrala
Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
ul. Domaniewska 50A (budynek Alfa)
02-672 Warszawa

Recepcja: 22 203 27 01, 203 27 02
fax: 22 211 04 49
e-mail: poczta@ubezpieczeniapocztowe.pl

Kontakt w sprawach związanych z ubezpieczeniami majątkowymi(wypowiedzenia umów ubezpieczenia, umowy kupna-sprzedaży, rekalkulacje, wnioski o zwrot składki, zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia).

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
ul. Mickiewicza 19
26-600 Radom

Infolinia
tel. 801 00 28 28 lub 48 370 48 48
fax. 48 370 43 02
e-mail:cor@tuwpocztowe.pl

Strona internetowa
www.tuwpocztowe.pl

rankRating: 1
array (
 'thisid' => '649',
 'posted' => '1418031926',
 'expires' => NULL,
 'modified' => '1438087874',
 'annotate' => '0',
 'comments_invite' => '',
 'authorid' => 'tchmielewski',
 'title' => 'TUW Pocztowe - proste i przystępne ubezpieczenia',
 'url_title' => 'tuw-pocztowe',
 'description' => '',
 'category1' => '',
 'category2' => 'mainarticle',
 'section' => 'tuw-pocztowe',
 'keywords' => '',
 'article_image' => '',
 'comments_count' => '0',
 'body' => '	<p><div class=""><a href="https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac" class="guzikguzik">oblicz OC / AC » </a></div><br />
<br />

Ubezpieczenia Pocztowe to marka składająca się z Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. <br />
Pod tą samą nazwą funkcjonuje także współpraca Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA. W efekcie działania dwóch partnerów udało się podjąć aktywną komunikację z klientami i stworzyć dla nich przejrzystą ofertę ubezpieczeń pojazdów.</p>

	<p><b>Należy podkreślić, że umowy ubezpieczenia komunikacyjnego mają formę umów koasekuracyjnych, ponieważ ochronę zapewnia więcej niż jeden ubezpieczyciel (<span class="caps">TUW</span> Pocztowe oraz <span class="caps">STU</span> Ergo Hestia).</b> Tego rodzaju polisę można zakupić od stycznia 2014 roku u listonoszy i w placówkach Poczty Polskiej.<br />
</br> </p>

	<h2><a name="Obowiązkowe OC">Obowiązkowe OC w Ubezpieczeniach Pocztowych</a></h2>

	<p>Ubezpieczenia Pocztowe zapewniają kompleksową ochronę samochodu, począwszy od ubezpieczenia OC, a na pakiecie autocasco kończąc. Sama polisa odpowiedzialności cywilnej jest najbardziej podstawowym zabezpieczeniem, które musi posiadać każdy właściciel auta. <span class="caps">TUW</span> Pocztowe razem z <span class="caps">STU</span> Ergo Hestia proponuje dla swoich klientów zakup ubezpieczenia pojazdu jako samodzielnej ochrony połączonej z podstawową pomocą assistance, a także wraz z dodatkowymi polisami, które można dobrać indywidualnie, według własnych preferencji i oczekiwań. Zobacz czy warto kupić <a href="/tuw-pocztowe/ubezpieczenie-oc">OC w <span class="caps">TUW</span> Pocztowe</a>.<br />
</br></p>

	<h2><a name="AC w TUW Pocztowe - ochrona samochodu w dwóch pakietach">
AC w <span class="caps">TUW</span> Pocztowe &#8211; ochrona samochodu w dwóch pakietach</a></h2>

	<p>Zakup polisy OC nie zapewnia nam naprawy pojazdu po kolizji lub wypadku, jeżeli wystąpi on z naszej winy. Dlatego warto zastanowić się nad zawarciem umowy AC, która chroni interesy właściciela samochodu, również w takich okolicznościach. Ubezpieczenie od <span class="caps">TUW</span> Pocztowe i <span class="caps">STU</span> Ergo Hestia zapewni nam likwidację szkody także wtedy, gdy pojazd (lub jego wyposażenie) zostanie skradziony czy też uszkodzony pod wpływem działania żywiołu (np. powódź, huragan). <br />
Sprawdź jakie warunki oferuje <a href="/tuw-pocztowe/ubezpieczenie-ac">AC w <span class="caps">TUW</span> Pocztowe</a>.<br />
</br></p>

	<h2><a name="Dodatkowe ubezpieczenia">Dodatkowe ubezpieczenia</a></h2>

	<p>Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej oraz autocasco, towarzystwo <span class="caps">TUW</span> Pocztowe wraz z <span class="caps">STU</span> Ergo Hestia oferuje swoim klientom szereg dodatkowych polis, które pomogą poszerzyć zabezpieczenie samochodu oraz pasażerów.<br />
</br></p>

	<h2><a style="font-size:18px !important" name="Ochrona szyb">Ochrona szyb</a></h2>

	<p>Polisa ubezpieczeniowa z ochroną szyb chroni w pojeździe szybę czołową, tylną oraz boczne przed uszkodzeniami oraz stłuczeniem. Suma ubezpieczenia wynosi 5 000 zł i zgodnie z <span class="caps">OWU</span> &#8211; całość kosztów napraw pokrywa ubezpieczyciel. Należy jednak pamiętać, że w przypadku konieczności wymiany szyby czołowej, właściciel pojazdu będzie posiadał 20% udziału własnego i taką część kosztów pokryje z własnej kieszeni. Polisa nie obejmuje swoim zakresem szyberdachów oraz szyb panoramicznych. Okres ubezpieczenia szyb samochodowych pokrywa się z czasem obowiązywania polisy OC i/lub AC, a samo zawarcie umowy jest możliwe tylko pod warunkiem zakupu polisy OC lub AC. <br />
</br></p>

	<h2><a style="font-size:18px !important" name="Assistance Moja pomoc drogowa Pocztowe TUW">Assistance &#8220;Moja pomoc drogowa&#8221; w <span class="caps">TUW</span> Pocztowe</a></h2>

	<p>Unieruchomienie pojazdu na drodze zawsze stanowi poważny problem dla jego właściciela. Nie zawsze natomiast ma on środki finansowe na wezwanie profesjonalnej pomocy czy „życzliwą osobę”, która pomoże mu odholować lub usprawnić samochód. Lepiej zatem posiadać dodatkową polisę assistance (<span class="caps">ASS</span>), która zagwarantuje szybką i odpowiednią pomoc przez 24 godziny na dobę. <br />
Zobacz jakie świadczenia otrzymasz w ramach <a href="/tuw-pocztowe/assistance">Ubezpieczenia Pocztowego Assistance, oferowanego przez <span class="caps">TUW</span> Pocztowe</a>.<br />
</br></p>

	<h2><a style="font-size:18px !important" name="Ochrona zniżek">Ochrona zniżek</a></h2>

	<p>Ochrona zniżek może zostać dokupiona zarówno do polisy OC jak i autocasco i zawierana jest najczęściej na taki sam okres jak ubezpieczenie, z którym się ją kupuje. Koniecznymi warunkami, jakie trzeba spełnić są: posiadanie obecnie 60% zniżki za bezszkodową jazdę, ukończenie 25 lat oraz posiadanie prawa jazdy przez okres nie krótszy niż 3 lata. Dzięki temu ubezpieczeniu, nawet jeżeli w czasie trwania okresu ochrony spowoduje się szkodę, nie będzie ona brana pod uwagę przy przedstawianiu ofert na kolejny okres.<br />
</br></p>

	<h2><a style="font-size:18px !important" name="NNW TUW Pocztowe"><span class="caps">NNW</span> dla kierowcy i pasażerów od <span class="caps">TUW</span> Pocztowe</a></h2>

	<p><span class="caps">NNW</span>, czyli gwarancja wypłaty świadczeń w przypadku śmierci lub następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów jest jedną z najczęściej kupowanych polis dobrowolnych. Towarzystwo Pocztowe <span class="caps">TUW</span> wraz z <span class="caps">STU</span> Ergo Hestia tak opracowało swoją ofertę, aby spełniała zróżnicowane wymagania klientów. Sumy ubezpieczenia <span class="caps">NNW</span> Pocztowego są zależne od wybranego wariantu ochrony. W ten sposób zyskuje się również możliwość zapłaty składki w przystępnej cenie.<br />
Przeczytaj <a href="/tuw-pocztowe/ubezpieczenie-nnw">więcej o Ubezpieczeniu Pocztowym <span class="caps">NNW</span></a>.<br />
</br></p>

	<h2><a name="Ubezpieczenie domu i mieszkania w TUW Pocztowe">Dom i mieszkanie chronione przez Pocztowe <span class="caps">TUW</span> </a></h2>

	<p>Oferta ubezpieczenia mieszkania i domu w towarzystwie <span class="caps">TUW</span> Pocztowe jest opracowana tak, aby każdy klient posiadał polisę najlepiej do niego dopasowaną. Właściciel mieszkania lub domu nie tylko sam wybiera to, co będzie chronione (rzeczy w domu/mieszkaniu lub cały dom), ale też określa na jaką dokładnie kwotę.<br />
Zapoznaj się ze szczegółami <a href="/tuw-pocztowe/ubezpieczenie-mieszkania">ubezpieczenia domu i mieszkania w Pocztowym <span class="caps">TUW</span></a>.<br />
</br></p>

	<h2><a name="Jak i gdzie można zgłosić szkodę">Jak można zgłosić szkodę w <span class="caps">TUW</span> Pocztowe</a></h2>

	<p>Zgłoszenie szkody w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym powinno być proste i dostępne w wygodnej formie. <span class="caps">TUW</span> Pocztowe proponuje więc swoim klientom kontakt w tej sprawie nie tylko za pomocą telefonu, ale także bezpośrednio – przez Internet. Elektroniczny formularz nie sprawia nikomu żadnych trudności, a dzięki niemu &#8211; ubezpieczyciel od razu otrzymuje wszystkie niezbędne informacje o zdarzeniu. Poznaj <a href="/tuw-pocztowe/zgloszenie-szkody">sposoby zgłoszenia szkody w <span class="caps">TUW</span> Pocztowe</a>.<br />
</br></p>

	<h2><a name="Opinie o TUW Pocztowe">Opinie o <span class="caps">TUW</span> Pocztowe</a></h2>

	<p>Chcesz sprawdzić czy opinie, które usłyszałeś lub przeczytałeś na temat <span class="caps">TUW</span> Pocztowe są rzetelne i prawdziwe? Bardzo trudno tego dokonać, ponieważ każdy ubezpieczyciel chwali się licznym gronem zadowolonych klientów, ale równocześnie posiada także swoich zagorzałych przeciwników. Można wprawdzie kierować się liczbą skarg skierowanych do Rzecznika Ubezpieczonych, ale przecież doskonale wiemy, że nie każdy niezadowolony z obsługi klient towarzystwa wysyła od razu „oficjalne zażalenie”. Przeczytaj <a href="/tuw-pocztowe/opinie">Opinie o <span class="caps">TUW</span> Pocztowy</a> i podziel się swoją.<br />
</br></p>

	<h2><a name="Wypowiedzenie umowy OC">Wypowiedzenie umowy OC</a></h2>

	<p>Pamiętaj &#8211; nawet gdy oferta przedłużenia umowy OC u obecnego ubezpieczyciela wydaje Ci się bardzo atrakcyjna, w innym towarzystwie możesz otrzymać jeszcze lepszą propozycję. Dlatego sprawdź wszystkie ceny ubezpieczeń samochodu i wybierz najkorzystniejszą z nich.</p>

<p><spa><a href="/kalkulator-oc-ac/dane-samochodu.html" class="guzikguzik">Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach » </a></span></p>

	<p>Udało Ci się znaleźć najlepszą propozycję ubezpieczenia i chcesz zakończyć obecną umowę OC? Sprawdź <a href="/tuw-pocztowe/wypowiedzenie-oc">jak wygenerować i złożyć wypowiedzenie OC w Pocztowym <span class="caps">TUW</span></a>.<br />
</br></p>

	<h2><a name="Dane teleadresowe">Dane teleadresowe</a></h2>

	<p><b>Centrala</b><br />
Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych<br />
ul. Domaniewska 50A (budynek Alfa)<br />
02-672 Warszawa</p>

	<p>Recepcja: 22 203 27 01, 203 27 02<br />
fax: 22 211 04 49<br />
e-mail: poczta@ubezpieczeniapocztowe.pl</p>

	<p><b>Kontakt w sprawach związanych z ubezpieczeniami majątkowymi</b>(wypowiedzenia umów ubezpieczenia, umowy kupna-sprzedaży, rekalkulacje, wnioski o zwrot składki, zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia). </p>

	<p>Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych<br />
ul. Mickiewicza 19<br />
26-600 Radom</p>

	<p><b>Infolinia</b><br />
tel. 801 00 28 28 lub 48 370 48 48<br />
fax. 48 370 43 02<br />
e-mail:cor@tuwpocztowe.pl</p>

	<p><b>Strona internetowa</b><br />
<a href="http://www.tuwpocztowe.pl" target="_blank" rel="nofollow">www.tuwpocztowe.pl</a></p>',
 'excerpt' => '	<p><img src="/images/206.jpg" alt="Compensa" style="max-width:310px; border-radius: 3px; margin: 5px 20px 15px 0; float: left;" /><br />

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych powstało, aby chronić majątek Poczty Polskiej i spółek zależnych. Dopiero od 2006 roku wprowadzono sprzedaż ubezpieczeń majątkowych, komunikacyjnych i osobowych dla klientów indywidualnych. Produkty <span class="caps">TUW</span> Pocztowego to przede wszystkim przystępne i proste ubezpieczenia, które można zakupić w prawie 4 500 placówek Poczty Polskiej. </p>',
 'override_form' => '',
 'status' => '4',
 'meta_desc' => '',
 'meta_keywords' => '',
 'meta_title' => '',
 'inny_tytul_w_lewym_menu' => '',
 'bez_prawej_ramki' => '',
 'zdjcie_artykulu' => '',
 'linia biznesowa ' => '',
 'is_first' => true,
 'is_last' => true,
)
Array ( [1] => aviva [2] => axa [3] => benefia [4] => compensa [5] => generali [6] => gothaer [7] => hdi [8] => hestia [9] => interrisk [10] => liberty-ubezpieczenia [11] => link4 [12] => mtu [13] => pocztowy [14] => proama [15] => pzu [16] => tuw [17] => tuw-pocztowe [18] => warta [19] => you-can-drive [20] => allianz )
Ocena: ( głosów)
logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego