Nasi Klienci oceniają EUROINS na
2,62
Zostaw opinię

Na atrakcyjne ceny OC w EUROINS mogą liczyć przede wszystkim kierowcy doświadczeni, z długoletnią, nienaganną historią w OC.

Porównaj ceny OC dla Twojego samochodu »

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (EUROINS OC) chroni przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim. Zakres ochrony regulowany jest ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Zgodnie z jej zapisami, towarzystwo odpowiada za wszystkie szkody spowodowane przez kierującego pojazdem (majątkowe oraz osobowe). Ustalone odgórnie są również sumy gwarancyjne. W 2019 roku nie mogą być one niższe niż równowartość w złotych:

  • w przypadku szkód na osobie – 5 210 000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, bez względu na liczbę poszkodowanych,
  • w przypadku szkód w mieniu – 1 050 000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, bez względu na liczbę poszkodowanych.

W ramach ubezpieczenia OC EUROINS organizuje usługę polegającą na holowaniu samochodu z miejsca zdarzenia, dla osób poszkodowanych w kolizjach i wypadkach drogowych. Sprawca zdarzenia może skorzystać z takiej pomocy (oraz wielu dodatkowych usług) po wykupieniu dobrowolnego ubezpieczenia EUROINS Assistance – Pomoc na drodze.

Zielona Karta w Euroins

Do ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w Euroins możesz dostać także Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy, czyli tzw. Zieloną Kartę. Musisz ją wyrobić, jeśli wybierasz się do następujących krajów: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Serbia, Czarnogóra, Tunezja, Turcja, Ukraina oraz Wielka Brytania.

Więcej o systemie Zielonej Karty przeczytasz w naszym artykule. 

Czytaj więcejZielona Karta – czym jest i ile kosztuje?