Masz polisę w Gefion? Nie wiesz co dalej z Twoim ubezpieczeniem?

Otworzyliśmy specjalną infolinię, pod którą możesz bezpłatnie skorzystać z porady jednego z naszych 200 agentów

#zostańwdomu
Nasi Klienci oceniają Gefion Insurance na
2,24
Zostaw opinię

Gefion Insurance to duńska firma ubezpieczeniowa, która działa na rodzimym rynku ubezpieczeniowym od 2020 r. Przez okres działalności w Polsce jej oferta ubezpieczeniowa dostępna była w wybranych punktach multiagencyjnych, a także przez kanał direct (telefon i internet). 24 marca 2020 roku organ duńskiego nadzoru finansowego (Finanstilsynet) odebrał licencję działalności ubezpieczeniowej firmie Geofin. Odebranie licencji było jednoznaczne z zakazem sprzedaży produktów ubezpieczeniowych oraz odnawiania już istniejących polis z dotychczasowymi klientami. Decyzja komisji nadzoru podyktowana była niespełnieniem jednego z podstawowych wymogów, jakie stawiany jest w sektorze finansowym. 

Porównaj ceny OC/AC 

Firma Gefion nie posiadała pokrycia kapitałowego wymogu wypłacalności, a ponadto przedstawiony przez ów podmiot plan przywrócenia prawidłowych stosunków finansowych w firmie nie został zatwierdzony przez duński organ nadzorczy. Konsekwencją odebrania licencji  Gefion jest brak automatycznego odnowienia polis OC zawartych z firmą oraz konieczność zawarcia umowy OC z inną firma ubezpieczeniową. Firma Gefion wciąż jest zobowiązana do realizowania obowiązków wobec klientów wynikających z dotychczas zawartych i aktywnych umów, w tym do likwidowania szkód oraz wypłaty odszkodowań. 

Brak ważności polisy OC wiąże się z surowymi karami finansowymi ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W 2021 roku jednodniowa przerwa w polisie OC dla właściciela samochodu osobowego może wiązać się z koniecznością zapłacenia 1120 zł, przerwa powyżej 14 dni może wynieść już 5600 zł. Posiadanie ważnej polisy OC chroni nie tylko przed możliwymi karami ze strony UFG. Polisa stanowi dla właściciela pojazdu gwarancję pokrycia wszelkich szkód powstałych w wyniku wypadku lub kolizji, których właściciel pojazdu był sprawcą. 

Z ubezpieczenia OC pokrywane są nie tylko szkody majątkowe (naprawa samochodu po wypadku), ale również ewentualny uszczerbek na zdrowiu poszkodowanych w wypadkach. Kwoty odszkodowania mogą sięgać bardzo wysokich sum. Posiadanie ważnej polisy OC będzie zatem solidnym zabezpieczeniem na wszelki wypadek i jednocześnie spełnieniem obligatoryjnego obowiązku, jako właściciela pojazdu mechanicznego.