Masz polisę w Gefion? Nie wiesz co dalej z Twoim ubezpieczeniem?

Otworzyliśmy specjalną infolinię, pod którą możesz bezpłatnie skorzystać z porady jednego z naszych 200 agentów

#zostańwdomu
Nasi Klienci oceniają Gefion Insurance na
2,24

Działalność biznesowa Gefion Insurance A/S została wstrzymana w marcu 2020 r. W związku z tym, produkty ubezpieczeniowe tej firmy nie są wznawiane i sprzedawane. Zakaz zawierania nowych umów może mieć duże znaczenie dla obecnych klientów, ponieważ w ich przypadku nie zadziała zasada automatyzmu.

Jeśli masz polisę OC w Gefion, która jeszcze obowiązuje, pamiętaj, że:

1. Dotychczasowe umowy ubezpieczenia OC pojazdu w Gefion nie przedłużą się automatycznie na kolejny rok.

2. Gefion od 25 marca 2020 r. nie może sprzedawać nowych polis OC.

3. Od 25 marca 2020 r. Gefion może jedynie zajmować się likwidacją szkód i wypłatą szkód wynikających z dotychczas zawartych umów ubezpieczeń OC.

4. Dotychczasowi klienci Gefion muszą kupić polisę OC u innego ubezpieczyciela po terminie jej wygaśnięcia.

5. Za brak ciągłości ubezpieczenia OC auta osobowego do 3 dni grozi kara do 1040 zł.

Posiadacze polis Gefion powinni koniecznie sprawdzić, kiedy ich umowa wygasa. Następnie – zgodnie z obowiązującymi przepisami – muszą wykupić nową polisę OC w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. W przypadku zakończenia okresu ochrony Gefion nie są oni zobowiązani do złożenia wypowiedzenia dotychczas obowiązującej umowy.
Należy pamiętać, że pomiędzy kolejnymi okresami ubezpieczenia nie może być ani jednego dnia przerwy. 

Duńskie towarzystwo z powodzeniem działało w branży ubezpieczeniowej w Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii Estonii oraz na Litwie i Łotwie. Na fali europjeskiego sukcesu i zadowolenia klientów, firma postanowiła wprowadzić swoją ofertę na polski rynek ubezpieczeń. Ponieważ Gefion Insurance działało w Polsce przez stosunkowo krótki okres, nie może pochwalić się wieloma opiniami klientów. 

Posiadasz polisę w Gefion Insurance? Jesteś zadowolny z jakości obsługi? A może masz jakieś zasrzeżenia do sposobu działania towarzystwa? Podziel się swoją opinią z naszymi czytelnikami.