Tegoroczna Gala Rozdania Oscarów odbędzie się 12 marca w Dolby Theater w Los Angeles. Podobnie, jak w latach poprzednich – jest to jedno z najważniejszych wydarzeń branży filmowej w skali świata. Śmietanka Hollywood na czerwonym dywanie, kreacje budzące niemniejsze zainteresowanie niż sami goście i to co interesuje wszystkich – nominowani.

W tym roku w kategorii Najlepszy Film pretendenci prezentują się bardzo ciekawie. Ciekawe – i co najważniejsze w zasięgu ręki – są również lokacje, w których nagrywane były ujęcia do nominowanych w kategorii najlepszy film 2023.

Avatar: Istota wody, reżyseria James Cameron

Lokalizacja: Manhattan Beach, Stany Zjednoczone

W grudniu 2022 roku James Cameron ponownie zabrał miłośników fantastycznego świata na Pandorę. Zdjęcia do drugiej części Avatara rozpoczęły się nieco wcześniej, bo już w 2017 roku, w Manhattan Beach.

Manhattan Beach  to miasto w południowo-zachodniej części hrabstwa Los Angeles, na wybrzeżu Pacyfiku. Cechą charakterystyczną okolicy jest plaża rozciągająca się na długość 3,4 km i szerokość 140 m.

W Manhattan Beach możesz przespacerować się po znanym z hollywoodzkich kadrów molo, które pojawiło się w takich produkcjach jak „Na fali”, „Starsky i Hutch”, czy „Beverly Hills, 90210.To również raj dla miłośników siatkówki plażowej, bodyboardingu, pływania i surfingu, jeśli więc planujesz aktywny urlop na plaży – jest to zdecydowanie miejsce dla Ciebie.

molo w manhattan beach

Popularne lokalizacje do surfowania obejmują molo i El Porto, północny kraniec plaży. Stacje ratowników mieszczą się na całej długości plaży, a Departament Plaży i Portów Hrabstwa Los Angeles dba codziennie o czystość i porządek na tym terenie. Przy wschodnim krańcu plaży biegnie wygodna ścieżka rowerowa, której trasa rozciąga się na północ do Santa Monica i na południe do Torrance. Wzdłuż niej usytuowany jest chodnik (na długości 3,4 km) dostępny tylko dla pieszych.

W okolicy Manhattan Beach znajdziesz także dzielnice podzielone na sekcje: „Sekcję drzew”, „Sekcję lamp gazowych”, „Manhattan Village”, „Manhattan Heights”, „East Manhattan Beach” ( Manhattan Village, Manhattan Heights, Liberty Village), The Poet's Section” (Shelley, Tennyson, Longfellow, Keats) czy „El Porto”. Niektóre z nich słyną z drogich i okazałych rezydencji, inne osadzone są na wzgórzach zapewniających imponujące widoki na ocean i miasto, a jeszcze inne biegną wzdłuż cichych dzielnic spacerowych.

Możesz tu również zwiedzać parki, ogrody botaniczne, jeziora, a także targi z wieloletnią tradycją.

Top Gun: Maverick, reżyseria Joseph Kosinski

Lokalizacja: San Diego, Stany Zjednoczone

Top Gun: Maverick został nakręcony w San Diego, w stanie Kalifornia. Lokacje filmu obejmowały NAS Whidbey Island (morska stacja lotnicza Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych) i USS Theodore Roosevelt (amerykański lotniskowiec typu Nimitz) . Sceny, które pojawiły się w fabule, nakręcono również na USS Abraham Lincoln - amerykańskim lotniskowcu z napędem atomowym.

Zaplanowanie wakacji na amerykańskim lotniskowcu może być trudne, ale San Diego – będące główną lokalizacją „Top Gun: Maverick”– jest w zasięgu ręki i urlopowych planów.

San Diego to miasto w Stanach Zjednoczonych w stanie Kalifornia położone nad Oceanem Spokojnym. Drugie co do wielkości miasto w stanie Kalifornia i ósme w Stanach Zjednoczonych. Znane z licznych plaż, łagodnego klimatu i dużej ilości słońca. To świetne rozwiązanie, jeśli planujesz zarówno spokojne wakacje, jak i aktywny wyjazd. Znajdziesz tu liczne atrakcje turystyczne, jak muzea czy ogrody botaniczne oraz piękne piaszczyste plaże.

5 najczęściej wymienianych atrakcji San Diego, które koniecznie musisz zobaczyć, to:

 • Balboa Park - 1400 akrów terenu wypełnionego  historycznymi budynkami, licznymi muzeami, ogrodami i zieloną przestrzenią. Został on stworzony na wystawę Panama California w latach 1915-1916, a większość budynków zachowała się właśnie z okresu tamtego wydarzenia.
 • SeaWorld San Diego – park rozrywki otwarty 21 marca 1964 roku. Jest to jedna z największych atrakcji miasta, doskonała na rodzinne wycieczki. Możesz skorzystać tam obecnie z 5 czynnych kolejek górskich i wziąć udział w licznych pokazach z udziałem zwierząt morskich.
 • Point Loma – stąd zobaczysz San Diego i Ocean Spokojny w niesamowitej odsłonie. Jest to również miejsce w którym Juan Rodriguez Cabrillo po raz pierwszy zacumował na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w 1542 roku.
 • Muzeum Sztuki San Diego - Kolekcja muzeum obejmuje szerokie spektrum prac z całego świata i dzieł, które sięgają 7000 lat temu. Możesz podziwiać tu hiszpańskie obrazy dawnych mistrzów, sztuka azjatycka, sztuka europejska i sztuka z obu Ameryk.
 • Promenada Mission Beach – czyli esencja słonecznej Kalifornii. To tutaj możesz wybrać się na długi spacer wzdłuż plaży, ale też skorzystać z największej atrakcji - Belmont Park, nadmorskiego parku rozrywki w stylu wschodnim z zabytkową kolejką górską, doskonałymi restauracjami i lokalami targowymi.

San Diego

Fabelmanowie, reżyseria Steven Spielberg

Lokalizacja: Los Angeles, Stany Zjednoczone

Główne zdjęcia do „Fabelmanów” rozpoczęły się w lipcu 2021 w Los Angeles i tam też zakończyły we wrześniu tego samego roku.

Jeśli jesteś miłośnikiem kina amerykańskiego, to Los Angeles jest miejscem idealnym na wakacje. Znajdziesz tu atrakcje związane z przemysłem filmowym i lokacje z ulubionych ekranizacji.

Atrakcje w Los Angeles dla prawdziwych fanów kina:

 • Park Universal Studios Hollywood – czyli wszystkie atrakcje związane z filmem, w jednym miejscu. Możesz zajrzeć tu za kulisy prawdziwego studia filmowego, odwiedzić sklepy w Hogsmeade w magicznym świecie czarodziejów Harry'ego Pottera, czy skorzystać z lokalnych pokazów i atrakcji.
 • Studio Warner Bros –  w tym studio możesz odegrać jedną z scen na planie Central Perk – słynnej kawiarni z „Przyjaciół”, stworzyć swój własny batmobile, wsiąść na miotłę Harry'ego Potter'a, czy odwiedzić interaktywną salę dźwiękową Stage 48.
 • Zdjęcie na tle Hollywood – konkretnie na tle napisu HOLLYWOOD. Przy okazji wycieczki na wzgórze Hollywood, masz okazję podziwiać panoramę Los Angeles, Burbank i Oceanu Spokojnego.

napis hollywood

W LA znajdziesz całe mnóstwo lokalizacji, które można zobaczyć na kinowym ekranie. To właśnie w tym mieście toczyła się akcja między innymi „60 sekund”, „500 dni miłości”, „Adrenaliny”, „Bodygarda”, „Buffy postarch wapirów” czy trzeciej części „Krzyku”. Los Angeles to niezliczona ilość atrakcji, majestatyczne wzgórza, złociste plaże i słońce, którego nie brakuje tu cały rok.

Wszystko wszędzie naraz, reżyseria Dan Kwan, Daniel Scheinert

Lokalizacja: Simi Valley, Stany Zjednoczone

Lista lokalizacji, w których nagrywane było „Wszystko, wszędzie naraz” jest całkiem długa. Natomiast główne zdjęcia do ekranizacji zostały wykonane w Simi Valley, w stanie Kalifornia.

To niewielkie miasto w hrabstwie Ventura leży na północny zachód od Los Angeles, u podnóża gór Santa Susana i Santa Monica. Atrakcji, z jakich możesz tutaj skorzystać jest sporo, głównie to propozycje dla miłośników wycieczek pieszych i rowerzystów. Jeśli więc wybierasz się w okolice Simi Valley, przygotuj się na całkiem sporo ciekawych tras rowerowych, którym towarzyszą niesamowite pejzaże. 

Ponadto, w okolicy mogą Cię tutaj zainteresować również:

 • Ronald Reagan Presidential Library - biblioteka prezydencka, instytucja pełniąca funkcję muzeum i archiwum dokumentów prezydenckich z okresu urzędowania Ronalda Reagana.
 • Butelkowa wieś babci Prisbrey - wioska turystyczna, w której konstrukcje budynków, ściany i elementy dekoracyjne zostały zbudowane z butelek i szklanych odpadów.
 • Underwood Family Farms – gospodarstwo rolne, które możesz odwiedzić z całą rodziną, a podczas wizyty samodzielnie zebrać warzywa, zorganizować przyjęcie urodzinowe, czy zakupić świeże warzywa i owoce.

Ubezpieczenie turystyczne do Stanów Zjednoczonych

Wybierając się na wakacje do Stanów Zjednoczonych, pamiętaj o odpowiedniej ochronie.

Stany Zjednoczone słyną z najdroższej opieki medycznej na świecie. Znajdziesz tu świetnych specjalistów i bardzo dobre szpitale, ale bez ubezpieczenia turystycznego – za wszystko trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni. Koszt doby w szpitalu zaczyna się od 500 dolarów, a za wizytę u lekarza trzeba zapłacić nawet 100 dolarów.

Dlatego tak ważne jest ubezpieczenie turystyczne, które pozwoli cieszyć Ci się urokami wakacji.

Jeśli w planach masz uprawianie sportów wodnych, jakichkolwiek innych sportów, czy aktywności miej na uwadze fakt, że standardowa polisa to zdecydowanie za mało. Dlaczego? Otóż każdy ubezpieczyciel w zakresie uprawiania sportów ma własne regulacje. To, co w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym będzie sportem wysokiego ryzyka, w innym może być już sportem ekstremalnym.

Przykład: W praktyce wygląda to tak, że jeśli ulegniesz wypadkowi podczas uprawiania danego sportu, a nie był on objęty ochroną w ramach polisy turystycznej, nie uzyskach odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Pamiętaj również, że z pozoru bezpieczne i niekontuzyjne sporty, jak na przykład jazda na rowerze mogą być przez towarzystwa ubezpieczeniowe kwalifikowane jako sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Dlatego, zanim podejmiesz decyzję o zakupie konkretnego ubezpieczenia, zapoznaj się koniecznie z dokumentem OWU, w którym opisane są dokładnie zasady zawarcia umowy z towarzystwem.

Ubezpieczenie turystyczne obejmujące ochroną uprawianie sportów jest zaledwie o kilka złotych droższe niż standardowa polisa.

14-dniowy pobyt w USA
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
1 330 010 zł
Ratownictwo
44 334 zł
Bagaż
4 433 zł
261,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 44 334 złOC: 443 337 złOC sportowe: 443 337 złsporty objęte polisą: 27zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Generali
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
4 000 zł
381,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 300 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
AXA Partners
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
398,58 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złOC sportowe: 1 500 000 złsporty objęte polisą: 114 zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
541,54 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 300 000 złOC sportowe: 300 000 złsporty objęte polisą: 60 zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
14-dniowy pobyt w USA
Europa Ubezpieczenia
261,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
1 330 010 zł
Ratownictwo
44 334 zł
Bagaż
4 433 zł
Dodatkowo: NNW: 44 334 złOC: 443 337 złOC sportowe: 443 337 złsporty objęte polisą: 27zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Generali
381,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
4 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 300 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
AXA Partners
398,58 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złOC sportowe: 1 500 000 złsporty objęte polisą: 114 zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
541,54 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 300 000 złOC sportowe: 300 000 złsporty objęte polisą: 60 zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19

Elvis, reżyseria Baz Luhrmann

Lokalizacja: Gold Coast, Australia

O dziwo historia Elvisa nie została nakręcona w znanym z biografii piosenkarza Memphis, w stanie Tenneessee. Baz Luhrmann odtworzył lokacje przedstawione w filmie na północno-wschodniej części stanu Queensland, w Australii.

Queensland jest to jeden z sześciu stanów Związku Australijskiego, który swoją popularność zawdzięcza Wielkiej Rafie Koralowej i gorącemu klimatowi. Tropikalne, wyspy, bajeczne piaszczyste plaże i zielone lasy deszczowe – za to pokochasz  Australię. Znajdziesz tu coś dla siebie zarówno jako miłośnik błogiego lenistwa, jak i spragniony przygód podróżnik. Wybierając jeden z najpopularniejszych kierunków w Queensland możesz liczyć na zapierające dech w piersiach widoki, lazurową tafle wody oraz florę i faunę wprost z okładek National Geographic.

Szczególnie polecane atrakcje w okresie od kwietnia do września to:

 • Wielka Rafa Koralowa - Rozciąga się na przestrzeni ponad 2300 km i jest największą na świecie rafą koralową, widoczną z kosmosu. W 1981 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tutejszych wodach żyje miedzy innymi ok 600 gatunków koralowców, 1625 gatunków ryb, 3000 gatunków mięczaków, 133 gatunki mant i rekinów. Wiele z występujących tu gatunków zwierząt jest objętych ochroną, a części grozi wyginięcie. Lokalne firmy organizują wycieczki podczas których możesz zanurkować w głąb rafy, ale jeśli nie należysz do entuzjastów podwodnych eskapad, możesz skorzystać z lotu helikopterem i podziwiania rafy z wysokości.
 • Cairns – czyli nieformalna stolica tropikalnej części Australii. Znajdziesz tu niezwykłe plaże rozciągają się na północ i południe od miasta, od Zatoki Trinity do Port Douglas, wakacyjny klimat miasta i liczne atrakcje turystyczne.
 • Daintree Rainforest - region na północno-wschodnim wybrzeżu Queensland w Australii , na północ od Mossman i Cairns . Na około 1200 kilometrów kwadratowych Daintree jest częścią największego ciągłego obszaru lasów tropikalnych na kontynencie australijskim.

Queensland

Ubezpieczenie do Australii

Planując urlop w ten jeden z najbardziej malowniczych zakątków świata, pamiętaj, że leczenie w Australii należy do najdroższych na świecie. Za dobę w szpitalu możesz zapłacić nawet 1500 zł, a w przypadku dłuższej hospitalizacji, konsultacji ze specjalistą, czy leczenia – za wszystko zapłacisz z własnej kieszeni, gdyż w Australii EKUZ nie obowiązuje.

Dlatego pamiętaj, że podczas wyboru polisy turystycznej do Australii, należy zwrócić uwagę na najważniejsze elementy, a w tym gwarantowaną sumę ubezpieczenia.

Ważne, aby gwarantowana suma ubezpieczenia była odpowiednio wysoka (przynajmniej 100 000 euro). Dzięki temu elementowi unikniesz konieczności ponoszenia z wysokich kosztów związanych z leczeniem i hospitalizacją. Pamiętaj również o tym, że jeśli wybierasz się na wakacje z dziećmi - one także powinny mieć zapewnioną odpowiednią ochronę. 

Ubezpieczenie na rodzinny wyjazd z dwójką dzieci
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
ERGO Ubezpieczenia Podróży
Koszty leczenia
94 805 zł
Ratownictwo
-
Bagaż
800 zł
50,00 zł
4 os. / 5 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł20 sportów objętych ochroną
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
141 128 zł
Ratownictwo
23 521 zł
Bagaż
1 411 zł
58,00 zł
4 os. / 5 dni
Dodatkowo: NNW: 14 113 złubezpieczenie Covid-1910 sportów objętych ochroną
Signal Iduna
Koszty leczenia
188 170 zł
Ratownictwo
32 930 zł
Bagaż
1 000 zł
111,76 zł
4 os. / 5 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 złubezpieczenie Covid-1910 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Allianz
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
1 800 zł
128,40 zł
4 os. / 5 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-1949 sportów objętych ochronąOC sportowe: 50 000 zł
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
145,30 zł
4 os. / 5 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19114 sportów objętych ochronąOC sportowe: 250 000 złsprzęt sportowy
Ubezpieczenie na rodzinny wyjazd z dwójką dzieci
ERGO Ubezpieczenia Podróży
50,00 zł 4 os. / 5 dni
Koszty leczenia
94 805 zł
Ratownictwo
-
Bagaż
800 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł20 sportów objętych ochroną
Europa Ubezpieczenia
58,00 zł 4 os. / 5 dni
Koszty leczenia
141 128 zł
Ratownictwo
23 521 zł
Bagaż
1 411 zł
Dodatkowo: NNW: 14 113 złubezpieczenie Covid-1910 sportów objętych ochroną
Signal Iduna
111,76 zł 4 os. / 5 dni
Koszty leczenia
188 170 zł
Ratownictwo
32 930 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 złubezpieczenie Covid-1910 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Allianz
128,40 zł 4 os. / 5 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
1 800 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-1949 sportów objętych ochronąOC sportowe: 50 000 zł
AXA Partners
145,30 zł 4 os. / 5 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19114 sportów objętych ochronąOC sportowe: 250 000 złsprzęt sportowy

Women Talking, reżyseria Sarah Polley

Lokalizacja: Toronto, Kanada

Główne zdjęcia do filmu zaczęły się 19 lipca 2021 roku i trwały do 10 września, w kanadyjskiej prowincji – Ontario. Wszystkie kluczowe sekwencje natomiast zostały sfotografowane w okolicach Greater Toronto Area, regionu obejmującego miasto Toronto i kilka innych gmin regionalnych, w tym Halton, Peel, Durham i York. Większość lokacji wewnątrz budynków, które stały się tłem dla fabuły zostały wybudowane w przestrzeni studyjnej w Toronto.

Toronto od wielu lat cieszy się statusem jednego z najbardziej lubianych i przyjaznych miast Ameryki Północnej. Mieszanka imponującej architektury, światowej sławy muzeów, klimatycznych kafejek i doskonale zorganizowanego transportu publicznego. Toronto to zdecydowanie miasto o dwóch obliczach – tym nowoczesnym, wciąż się rozwijającym i tym tradycyjnym – pełnym wiktoriańskiej architektury, kolonialnych replik i wieloletniej tradycji. Najwięcej atrakcji znajdziesz tu zdecydowanie w centrum miasta lub w Uptown.

Korzystając z miejskich uroków Toronto, warto zwiedzić:

 • Wieżę CN – symbol miasta - wieża o wysokości 553,33 metrów, otwarta w 1976 roku. Działa jako wieża telewizyjna, na której skorzystać możesz z ogólnodostępnego  tarasu widokowego, obrotowej restauracji i kompleksów rozrywki. W pogodny dzień ze szczytu można dostrzec wodospad Niagara oraz Stany Zjednoczone po drugiej stronie jeziora Ontario.
 • Yonge-Dundas Square -  czyli odpowiednik nowojorskiego Times Square – mekka dla miłośników zakupów. Znajdziesz tu nie tylko firmowe butiki, ale i stoiska z lokalnymi przysmakami, czy miejsca znane ze słynnych produkcji filmowych.
 • Casa Loma – rocznie odwiedzany przez pół miliona turystów. Jest to neogotycki zamek wybudowany w latach 1911–1914. Sprawdzi się świetnie, jeśli planujesz rodzinny wyjazd. Znajdziesz tutaj 33 pokoje i pomieszczenia na 3 poziomach, 22 kominki w całym budynku oraz pierwszą w Toronto zainstalowaną windę – Otis I.

toronto

Ubezpieczenie do Toronto

Nawet jeśli Twoje plany wakacyjne to zwiedzanie miejskich atrakcji, pamiętaj, że problematyczne sytuacje mogą przydarzyć się wszędzie. Będąc za granicą, szczególnie w kraju, w którym nie jest honorowany EKUZ, musisz uchronić się przed sytuacjami, które skutecznie mogą zrujnować urlopowy relaks. Choroba, zatrucie, stłuczka - nawet z pozoru błahe sytuacje mogą doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Kanada – podobnie jak Stany Zjednoczone – to kraj, w który usługi medyczne są drogie. Dlatego, już na etapie planowania wyjazdu, nie zapomnij o tym, że optymalną kwotą sumy gwarantowanej w polisie będzie 60 000 euro. 

Ubezpieczenie na wyjazd do Kanady
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
AXA Partners
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
108,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOchrona COVID-19Sporty objęte polisą: 114Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
90,84 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: Ochrona COVID 19Sporty objęte polisą: 60
Proama
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
95,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOC: 100 000 złOchrona COVID-19OC sportowe: 100 000 zł Sporty objęte polisą: 2
Generali
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
118,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 100 000 złOchrona COVID-19OC sportowe: 100 000 zł Sporty objęte polisą: 2

Ubezpieczenie na wyjazd do Kanady

Ubezpieczenie na wyjazd do Kanady
AXA Partners
108,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOchrona COVID-19Sporty objęte polisą: 114Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Nationale-Nederlanden
90,84 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: Ochrona COVID 19Sporty objęte polisą: 60
Proama
95,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOC: 100 000 złOchrona COVID-19OC sportowe: 100 000 zł Sporty objęte polisą: 2
Generali
118,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 100 000 złOchrona COVID-19OC sportowe: 100 000 zł Sporty objęte polisą: 2

Ubezpieczenie na wyjazd do Kanady

Duchy Inisherin, reżyseria Martin McDonagh

Lokalizacja: Wyspy Aran i Achill, Irlandia

Inisherin to fikcyjna irlandzka wysepka. Zdjęcia do filmu odbywały się na dwóch wyspach w Irlandii – Aran i Achill.

Wyspy Aran to w rzeczywistości grupa trzech wapiennych wysp u zachodnich wybrzeży Irlandii w zatoce Galway (Inis Mór (ang. Inishmore), Inis Meáin (ang. Inishmaan), Inis Oírr (ang. Inisheer)). Główną osadą jest port Kilronan (Cill Rónáin) na wyspie Inishmore, którą zamieszkuje zaledwie 270 osób. Atrakcjami turystycznymi, które mogą Cię zainteresować są bogate pozostałości folklorystyczne z XIX wieku, a także niezwykłe krajobrazy ze wzgórza klifowego oraz zabytki.

Na wyspach Aran znajdziesz między innymi:

 • Dún Aonghasa - pozostałość kamiennej budowli obronnej pochodzącej najprawdopodobniej z epoki późnego brązu, znajdująca się na wyspie Inis Mór.
 • Inis Oírr - Na wyspie znajduje się średniowieczny Caislean Uí Bhriain, postawiony w miejscu prehistorycznego fortu z VII wieku p.n.e, oraz kurhan z epoki brązu odkryty w 1885 roku po sztormie, który zmył z budowli zalegające na niej pokłady piasku. Na terenie wyspy znajdują się również ruiny kościoła Teampall Caomhán i świętej studni Tobar Éinne, której patronem jest związany z wyspą Święty Endeusz. 
 • Obiekt historyczny Dun Eoghanachta
 • Inis Meáin lub Inis Meadhóin - uważana za najbardziej dziką z trzech wysp.

Mieszkańcy wysp Aran utrzymują się obecnie z turystyki, ale także rękodzieła (wyrób swetrów), rybołówstwa oraz rolnictwa.

klify w Irlandii

Wyspa Achill to z kolei wyspa w zachodniej Irlandii, w hrabstwie Mayo, jest to największą wyspa Irlandii, którą zamieszkuje 2700 mieszkańców. Achill na przestrzeni lat udało się zachować naturalnie piękno, nienaruszone przez cywilizację.

Połączona jest z lądem za pośrednictwem mostu obrotowego Michael Davitt Bridge. Znajdziesz tu kilka wiosek, które z pewnością oczarują Cię i niepowtarzalnym klimatem, ale i gościnnością ze strony mieszkańców.

Będąc na wyspie Achill masz okazję zwiedzić klify Croaghaun – z jednej strony spektakularne, z drugiej budzące grozę. Ogromną zaletą tego miejsca jest fakt, że zazwyczaj jest tu niewielu turystów, dzięki czemu możesz napawać się tutaj krajobrazem w samotności. Klify Croaghaun są trzecimi najwyższymi klifami w Europie. Wyjątkowo pięknym miejscem jest tu również przylądek Moytoge, na którym znajduje sia bardzo strome zbocze wpadające do Oceanu. Znajdziesz tu również wojskowy punkt obserwacyjny z czasów pierwszej wojny światowej.

Przemierzając stoki góry Slievemore możesz zwiedzić opuszczoną wioskę The Deserted Village, w której znajdziesz wieżę Martello wybudowaną przez Brytyjczyków na wypadek ewentualnego najazdu francuskiego.

Ubezpieczenie do Irlandii

Chociaż Irlandia leży w Europie, musisz pamiętać, że EKUZ nie gwarantuje tam pełnej ochrony w razie problemów ze zdrowiem. Jeśli dojdzie do wypadku masz obowiązek zapłacić chociażby za transport powrotny do kraju, a wizyta prywatna u lekarza pierwszego kontaktu w Irlandii to koszt ok. 200-250 zł, a u specjalisty 400-600 zł. Tylko polisa turystyczna do Irlandii zapewni Ci odpowiednią ochronę.

Ubezpieczenie turystyczne do Irlandii powinno pokrywać koszty leczenia na przynajmniej 30 000 euro. Osoby planujące dodatkową aktywność sportową, powinny pomyśleć o rozszerzeniu ochrony o uprawianie sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych

Magdalena KajzerMagdalena Kajzer

Ubezpieczenie turystyczne dla aktywnych w Europie
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
36,00 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: ubezpieczenie Covid-1960 sportów objętych ochroną, w tym jazda na rowerze
AXA
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
39,20 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złubezpieczenie Covid-19114 sportów objętych ochroną, w tym jazda na rowerze
Allianz
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
1 800 zł
64,20 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 50 000 zł49 sportów objętych ochroną, w tym jazda na rowerze
Generali
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
4 000 zł
134,00 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 300 000 złubezpieczenie Covid-19114 sportów objętych ochroną, w tym jazda na rowerze
Ubezpieczenie turystyczne dla aktywnych w Europie
Nationale-Nederlanden
36,00 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: ubezpieczenie Covid-1960 sportów objętych ochroną, w tym jazda na rowerze
AXA
39,20 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 20 000 złubezpieczenie Covid-19114 sportów objętych ochroną, w tym jazda na rowerze
Allianz
64,20 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
1 800 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 50 000 zł49 sportów objętych ochroną, w tym jazda na rowerze
Generali
134,00 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
4 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 300 000 złubezpieczenie Covid-19114 sportów objętych ochroną, w tym jazda na rowerze

W trójkącie, reżyseria: Ruben Östlund

Lokalizacja: Wyspa Euboea, Grecja

W Trójkącie to ekranizacja pełna słońca, lazurowej tafli wody i imponujących widoków, przywodzącym na myśl wakacyjną aurę. Film został nakręcony na wyspie Eubea, a także na innych greckich wyspach, w siedzibie filmowej w Szwecji oraz na prywatnym jachcie motorowym Christina O, na Morzu Śródziemnym.

Grecja to typowo wakacyjny kierunek, zajmujący w sercach Polaków szczególne miejsce. Co nie jest dziwne, gdyż piękno greckich wysp jest w stanie zachwycić każdego.

Eubea to druga po Krecie pod względem wielkości wyspa grecka, położona na Morzu Egejskim wzdłuż wschodniego wybrzeża kontynentalnej Grecji. Od kontynentu oddzielona jest przez cieśninę Eubejską - Północną i Południową. Jest to jedna ze spokojniejszych wysp, na której z pewnością odpoczniesz, mogąc zażywać kąpieli słonecznych i wodnych. Wynajmiesz tu też łódź, a kiedy zabraknie Ci adrenaliny i aktywności – możesz skorzystać z doskonałych warunków do uprawiania windsurfingu.

Ubezpieczenie na grecką wyspę

W Grecji obowiązuje zasada współfinansowania, co oznacza, ze EKUZ nie zapewni Ci tutaj 100% ochrony. Zapłacisz między innymi za ratownictwo, wizyty u stomatologa czy transport powrotny do kraju, a pamiętaj że leczenie w Grecji nie należy do najtańszych. Tylko odpowiednio dopasowane do potrzeb ubezpieczenie turystyczne zapewni Ci wsparcie w razie wypadku, kradzieży czy innych problemów, na które możesz natknąć się podczas wakacji.

Ubezpieczenie turystyczne z nurkowaniem
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Wiener
Koszty leczenia
447 037 zł
Ratownictwo
447 037 zł
Bagaż
1 000 zł
14,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 447 037 złOC sportowe: 447 037 złsporty objęte polisą: 17zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowy: 5 000 zł
Allianz
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
4 000 zł
21,23 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 100 000 złOC sportowe: 50 000 złsporty objęte polisą: 95sprzęt sportowy: 4 000 zł
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
8,89 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114 zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Generali
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
3 000 zł
31,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 300 000 złOC sportowe: 300 000 złsporty objęte polisą: 3zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowy: 1 000 zł
nurkowanie
Wiener
14,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
447 037 zł
Ratownictwo
447 037 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 447 037 złOC sportowe: 447 037 złsporty objęte polisą: 17zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowy: 5 000 zł
Allianz
21,23 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
4 000 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 100 000 złOC sportowe: 50 000 złsporty objęte polisą: 95sprzęt sportowy: 4 000 zł
AXA Partners
8,89 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114 zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Generali
31,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 300 000 złOC sportowe: 300 000 złsporty objęte polisą: 3zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowy: 1 000 zł

Tár, reżyseria Todd Field

Lokalizacja: Berlin, Niemcy

Akcja filmu skupia się na światowej sławy kompozytorze-dyrygencie i pierwszej kobiecie-dyrektorze Filharmonii Berlińskiej. Z oczywistych więc względów główne zdjęcia do filmu prowadzone były w Berlinie – konkretnie w Filharmonii Berlińskiej. Podczas seansu zobaczysz także ujęcia z Bangkoku, Drezna, Nowego Jorku czy Poczdamu.

Filharmonia Berlińska to bez wątpienia jedna z najważniejszych atrakcji, jaką powinieneś zobaczyć, będąc w Berlinie.  

Budynek przy Kemperplatz, wzniesiony w latach 1960-1962 pod kierownictwem Hansa Scharouna to element dziedzictwa kulturowego Niemiec i kamień milowy w dziejach akustyki sal koncertowych na całym świecie. Sharoun podczas prac projektowych filharmonii, przyjął metodę projektowania inside-out, co oznacza, że wbrew ogólnej tendencji najpierw zaprojektował geometrię wnętrza, a w następnej kolejności bryłę całego obiektu. Sala zaprojektowana jest z tarasowym układem widowni. Widownia może pomieścić w sumie aż 2215 słuchaczy. Wszystkie tarasy skierowane są do środka sali (mniej więcej), gdzie znajduje się scena o łącznej powierzchni około 172 m2.

berlińska filharmonia

Bilety do Filharmonii Berlińskiej możesz kupić już od 15 euro, bezpośrednio na stronie internetowej obiektu, a najbliższe koncerty (na dzień 10.03.2023), na jakie możesz jeszcze pójść to koncert Philippe Herrewege, Festiwal Muzyki Uzdrawianie oraz Liederborse mit Grundschulen (repertuar przygotowany przez dzieci).

Ubezpieczenie do Niemiec

Szybki wypad na city break również wymaga odpowiedniej ochrony. Pamiętaj, że w Niemczech EKUZ refunduje tylko część usług medycznych, zatem jeśli posiadasz kartę – i tak za niektóre usługi medyczne trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni. Dodatkowo, za wizytę u lekarza dopłacisz około 10 euro. W Niemczech obowiązuje też system dopłat za leczenie specjalistyczne i szpitalne.

Dobre ubezpieczenie turystyczne do Niemiec kupisz już od kilku złotych za jeden dzień ochrony.

Ubezpieczenie na 1 dzień w Niemczech, dla 1 osoby
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
5,00 zł
2 os. / 3 dni
Dodatkowo: ubezpieczenie od COVID-19zdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
8,89 zł
2 os. / 3 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złNNW: 50 000 zł OC sportowe: 250 000 zł Sporty objęte polisą: 114 Ratownictwo: 600 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Sprzęt sportowy: 1 500 zł Zachorowanie COVID-19 Rehabilitacja po powrocie do Polski: (+3,50 zł)
Generali
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
1 000 zł
11,00 zł
2 os. / 3 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie COVID-19zdarzenia pod wpływem alkoholu
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
1 311 202 zł
Ratownictwo
43 707 zł
Bagaż
4 371 zł
15,00 zł
2 os. / 3 dni
Dodatkowo: NNW: 43 707 złOC: 437 067 złubezpieczenie COVID-19OC sportowe: 437 067 zł Sprzęt sportowy: 4 371 złzdarzenia pod wpływem alkoholu

Ubezpieczenie na 1 dzień w Niemczech, dla 1 osoby

Ubezpieczenie na 1 dzień w Niemczech, dla 1 osoby
Nationale-Nederlanden
5,00 zł 2 os. / 3 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: ubezpieczenie od COVID-19zdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA Partners
8,89 zł 2 os. / 3 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złNNW: 50 000 zł OC sportowe: 250 000 zł Sporty objęte polisą: 114 Ratownictwo: 600 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Sprzęt sportowy: 1 500 zł Zachorowanie COVID-19 Rehabilitacja po powrocie do Polski: (+3,50 zł)
Generali
11,00 zł 2 os. / 3 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie COVID-19zdarzenia pod wpływem alkoholu
Europa Ubezpieczenia
15,00 zł 2 os. / 3 dni
Koszty leczenia
1 311 202 zł
Ratownictwo
43 707 zł
Bagaż
4 371 zł
Dodatkowo: NNW: 43 707 złOC: 437 067 złubezpieczenie COVID-19OC sportowe: 437 067 zł Sprzęt sportowy: 4 371 złzdarzenia pod wpływem alkoholu

Ubezpieczenie na 1 dzień w Niemczech, dla 1 osoby

Na Zachodzie bez zmian, reżyseria Edward Berger

Lokalizacja: Praga, Czechy

Fabuła powieści „Na zachodzie bez zmian”, na podstawie której powstała ekranizacja rozgrywa się na froncie zachodnim podczas I wojny światowej. Reżyser chcąc odwzorować jak najlepiej realia wojennych okopów wykorzystał lokacje między innymi w czeskiej Pradze.  

Praga skrywa w sobie cały wachlarz atrakcji turystycznych, które  mogą Cię zainteresować. Znajdziesz tutaj zabytkowe kamienice, piękne pałace, imponujące zamki i kościoły. Zaskoczysz się urokiem sztuki ulicznej, ale i nieprzebranymi możliwościami rozrywek nocnych.

Atrakcje, na które warto zwrócić uwagę podczas pobytu w Pradze są:

 • Praskie winnice – w których poczujesz się, jak w Toskanii. Zazwyczaj ulokowane na wzgórzach pozwalają delektować się widokami przy lampce wyśmienitego trunku.
 • Starówka – w Pradze znajdziesz jedną z najpiękniejszych starówek na świecie. Możesz zwiedzić tutaj Kościół Marii Panny przed Tynem z dwoma wieżami, biały barokowy kościół św. Mikołaja oraz Ratusz Staromiejski z zegarem astronomicznym.
 • Most Karola – jednocześnie najstarszy i najpiękniejszy most, jaki zobaczysz w Pradze.
 • Mala Strana – czyli praska perła. Zabytkowa dzielnica Pragi, która przeniesie Cię w przeszłość.  Do 1784 roku Mala Strana, stanowiła samodzielne miasto i była połączona z Pragą Mostem Karola. 
 • Park Cihelna -  położony nad nadbrzeżem Wełtawy, w którym możesz spędzić czas w towarzystwie mew, kaczek, łabędzi, a czasem i nutrii.

Praga

To tylko namiastka tego, co znajdziesz w Czechach, nasz zachodni sąsiad ma o wiele więcej do zaoferowania – zarówno na weekendowy wypad, jak i dłuższe wakacje.

Ubezpieczenie turystyczne do Czech

Chociaż podróż z Polski do Czech, to przysłowiowy rzut beretem, pamiętaj, że nawet podczas takich krótkich wypadów potrzebne Ci odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Wybierając polisę turystyczną do Czech zwróć uwagę przede wszystkim na koszty leczenia. Czym wyższa suma, tym lepiej dla ubezpieczonego. W przypadku wyjazdu do Czech suma kosztów leczenia powinna wynosić co najmniej 20 000 Euro.

Zakres ochrony dopasuj do indywidualnych potrzeb, pamiętając że im lepiej dopasowana ochrona, tym większa szansa na odszkodowanie w przypadku problematycznej sytuacji.

Ubezpieczenie do Czech
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
9,16 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 zł zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19sporty objęte polisą: 114sprzęt sportowy: 1 500 zł rehabilitacja po powrocie do Polski: (+3,50 zł)
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
1 000 zł
9,18 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 150 000 złOC sportowe: 150 000 zł sporty objęte polisą: 71zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Allianz
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
10 000 zł
11,00 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 60 000 złOC: 1 000 000 złOC sportowe: 1 000 000 złsporty objęte polisą: 54 zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Uniqa
Koszty leczenia
1 250 000 zł
Ratownictwo
1 250 000 zł
Bagaż
5 000 zł
13,10 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 75 000 złOC: 500 000 złsporty objęte polisą: 52 zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19

Ubezpieczenie do Czech

Ubezpieczenie do Czech
AXA Partners
9,16 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 zł zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19sporty objęte polisą: 114sprzęt sportowy: 1 500 zł rehabilitacja po powrocie do Polski: (+3,50 zł)
Nationale-Nederlanden
9,18 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 150 000 złOC sportowe: 150 000 zł sporty objęte polisą: 71zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Allianz
11,00 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
10 000 zł
Dodatkowo: NNW: 60 000 złOC: 1 000 000 złOC sportowe: 1 000 000 złsporty objęte polisą: 54 zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Uniqa
13,10 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
1 250 000 zł
Ratownictwo
1 250 000 zł
Bagaż
5 000 zł
Dodatkowo: NNW: 75 000 złOC: 500 000 złsporty objęte polisą: 52 zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19

Ubezpieczenie do Czech

Bądź reżyserem własnego wyjazd - podróżuj bezpiecznie 

Każda podróż może być Twoją własną niezwykłą przygodą, której fabułę możesz ustalać wedle swoich marzeń i możliwości. Pamiętaj jednak, że szczególnie za granicą trudniej o rozwiązanie problematycznej sytuacji, zwłaszcza kiedy do głosu dochodzi stres i wysokie opłaty. Aby urlop minął bez większych perturbacji i nieprzyjemnych konsekwencji, zawsze pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym. 

Polisa turystyczna to wydatek rzędu kilku złotych dziennie. Dzięki możliwości porównania ofert za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych, możesz idealnie dopasować zakres ochrony do własnych potrzeb i możliwości. Jeśli planujesz spożywać alkohol - sprawdź oferty z klauzulą alkoholową. Jeśli borykasz się z chorobą przewlekłą - nie zapomnij o rozszerzeniu ubezpieczenia o choroby przewlekłe. Natomiast, jeśli przed Tobą aktywny wyjazd - rozszerzenie o sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka, będzie najlepszym rozwiązaniem. Pamiętaj, aby to nie cena była elementem decydującym o wyborze konkretnej polisy - a zakres ochrony, jaki zapewnia Ci towarzystwo ubezpieczeniowe.