Wspaniała pogoda, słońce, bezchmurne niebo, czysta woda, bujna roślinność - to przepis na wymarzony wypoczynek w lutym, gdy Polska zima zaczyna już szczególnie doskwierać. Gdzie jechać na wakacje w lutym? Przedstawiamy 10 propozycji na Twoje wymarzone wakacje.

W lutym wydaje się, że już tak blisko do wiosny, słońca i przyjemnego ciepła. Jednak w praktyce przyjdzie nam poczekać niekiedy nawet 3 miesiące na ostateczne zrzucenie grubszych kurtek. Dlatego wakacje zimą to trafiony pomysł na uprzyjemnienie oczekiwania na wiosnę.

Wakacje w lutym – dlaczego warto?

Wakacje w środku zimy to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cierpią na sezonowy spadek nastroju, a co za tym idzie obniżenie aktywności i energii.

Polska zima potrafi dać się we znaki, a niekiedy kilkutygodniowe okresy bez słońca, z zachmurzonym niebem i wszechobecną szarugą bywają trudne nawet dla miłośników śniegu i zimowych atrakcji.

Podróż w ciepłe kraje w lutym to też sposób na komfortowe korzystanie z pięknych plaż, sportów wodnych i lokalnych atrakcji - a to wszystko dzięki temu, że poza wakacjami podróżników jest zdecydowanie mniej. Część z nich ogranicza rok szkolny dzieci i związane z nim obowiązki domowe.

Jeśli więc lubisz wypoczywać na niezatłoczonych plażach, zwiedzać bez tłumów i kolejek czy też spędzić wakacje all inclusive bez nadmiaru gości w hotelu, to wakacje w lutym są świetnym pomysłem!

Zaplanuj z nami swój urlop!

Wakacje 2024 z rankomat.pl

Gdzie znaleźć najlepsze oferty na wakacje w lutym?

Chcąc do minimum ograniczyć organizację wyjazdu do odległego kraju, najlepszą rekomendacją będą wakacje all inclusive, które wykupisz w biurze podróży. Tygodniowy pobyt (lub dłuższy) w miejscu, gdzie są przepiękne plaże, wysoka temperatura wody i nie zabraknie możliwości uprawiania sportów wodnych, to gwarancja udanego wypoczynku.

Najlepsze oferty i konkurencyjne ceny to oczywiście wyjazdy last minute. Jeśli tylko masz możliwość elastycznego wzięcia urlop, poczekaj na wakacje last minute, które zazwyczaj biura udostępniają na 1-4 dni przed planowaną datą podróży.

Jeśli masz ochotę na słoneczne wakacje i umiesz samodzielnie zorganizować urlop, zadbaj przede wszystkim o upolowanie biletów lotniczych w korzystnych cenach. Masz ku temu kilka ułatwień:

 • przeglądaj oferty biletów lotniczych w trybie in cognito,

 • nie szukaj konkretnych dat, a raczej przedziałów miesięcznych,

 • weź pod uwagę kilka kierunków.

Tajlandia – urlop w lutym

Tajlandia to najczęściej wybierany azjatycki kierunek. Nie jest przy tym przereklamowana - rajskie plaże, rafy koralowe, liczne atrakcje, zabytki, przyroda i krajobrazy, to wszystko jest równie spektakularne jak na zdjęciach i opowieściach podróżników.

Do tego Tajlandia jest bardzoprzystępna cenowo dla polskiego turysty, dla którego bilet lotniczy będzie największym wydatkiem. Utrzymanie na miejscu to już bardzo niewielkie koszty, pod warunkiem, że pamiętasz wcześniej o ubezpieczeniu turystycznym, o którym przypomina również Ministerstwo Spraw Zagranicznych:

Uwaga!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenie do Tajlandii obejmującego koszty leczenia, hospitalizacji oraz transportu medycznego. Jeśli nie masz ubezpieczenia, musisz liczyć się z bardzo wysokimi kosztami leczenia. Trzeba je będzie pokryć z własnej kieszeni także w szpitalach publicznych. Szpital nie przyjmie Cię, jeśli nie będziesz miał środków. Jeśli nie pokryjesz kosztów już udzielonej opieki medycznej, spotkają Cię konsekwencje prawne.

Rozwinięta infrastruktura i zaplecze turystyczne w Tajlandii, znacząco ułatwia podróżowanie. Z tego też względu kraj ten jest idealnym miejscem na pierwszą daleką zagraniczną podróż. Podczas podróży, warto zobaczyć przede wszystkim archipelag Ko Phi, udać się do gwarnej stolicy kraju- Bangkoku oraz odwiedzić uroczą prowincję Krabi.

A miłośnicy piaszczystych plaż i zapierających dech w piersiach widoków nie powinni pominąć prowincji Phuket.

Egipt – ciepłe wakacje zimą

Egipt to gwarancja udanego wypoczynku i kierunek najbardziej dostępny dla Polaków szukających wytchnienia w środku zimy. Dobre połączenia lotnicze, udane rozwiązania transferowe oraz szeroka oferta biur podróży, w tym często spotykane last minute, czynią z Egiptu świetną destynację urlopową.

Zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO to jedna z kluczowych przyczyn dla których wielu turystów wybiera Egipt. Lista zabytków, piramid i świątyń jest długa: m.in. świątynia Ramzesa II w Abu Simbel, starożytne Teby z nekropolą, Kair.

Wakacje w Egipcie w lutym mają też znacznie więcej korzyści: przepiękne rafy koralowe, sporty wodne, piękne plaże i przyjemna temperatura powietrza. Szczególnie ten ostatni aspekt jest ważny dla wielu turystów - w Egipcie latem doskwierają mordercze upały, w których ciężko funkcjonować.

Uwaga!

Ministerstwo Turystyki i Starożytności Arabskiej Republiki Egiptu uruchomiło gorącą linię dla turystów przebywających w Egipcie:

 • numer telefonu: 19654
 • adres e-mail: tourism@mota.gov.eg

Turyści przebywający w Egipcie mogą zgłaszać na gorącą linię informacje o sytuacjach nagłych, skargi oraz sugestie. Zgłoszenia mogą być kierowane w języku angielskim.

Indie – egzotyczny kierunek

W Indiach w lutym średnia temperatura wynosi28 stopni C, co czyni tę destynację idealnym miejscem na urlop w środku zimy z szansami na słoneczną pogodę.

Półwysep Indyjski, na którym leżą Indie, znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego, a warunki pogodowe będą różniły się w zależności od części kraju i pory roku. Dla osób szukających słonecznej, ciepłej, ale nie upalnej pogody najlepszymi miesiącami na wyjazd do Indii będzie czas między listopadem a marcem.

Ogromną popularnością w Indiach cieszy się Tadż Mahal, który jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem kraju na świecie. Mauzoleum wzniesione prze Szahdżahana w XVII wieku dla zmarłej małżonki to niewątpliwa wizytówka kraju, którą rokrocznie ogląda tysiące turystów.

Zimowy urlop w Indiach to doskonała okazja do eksplorowania tego wielkiego, 10-krotnie większego od Polski kraju. A jest co zwiedzać: wieża Kutb Minar, Świątynia Swaminarayan Askhardham, stolica New Delhi, kompleks świątyń Ellora Caves.

Jeśli szukasz miejsca do plażowania, nurkowania i chcesz odpocząć od zwiedzania, to koniecznie odwiedź plażę Radhanagar, znajdującą się na zachodnim wybrzeżu Havelock, która jest największą wyspą Archipelagu Andamańskiego. Okrzyknięta jednym z najpiękniejszych miejsc Indii.

Wybierając się w Indiach w góry (szczególnie stan Dżammu i Kaszmir - rejon Ladakh) pamiętaj, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca posiadanie ubezpieczenia obejmującego trekking na poziomie powyżej 2400 m..

Wyspy Kanaryjskie, czyli szereg rozmaitych atrakcji

Najcieplejszym regionem Wysp Kanaryjskich w lutym jestFuerteventura. Możemy spodziewać się wtedy temperatur na poziomie co najmniej 20 stopni C. Jest też zerowe ryzyko opadów deszczu. To dostępny, bliski i popularny kierunek zimowego urlopu wśród Polaków, udających się w podróż w poszukiwaniu słońca.

Wspomniana już Fuerteventura kusi turystów pięknymi plażami ze złotym i białym piaskiem, który nawiewany jest z Sahary. Wulkaniczne góry znajdujące się na wyspie nieco odróżniają ją od innych wysp Archipelagu, które charakteryzuje bardziej soczysta i bujna roślinność. Jednak jeśli mowa o pięknych plażach, to Fuerteventura zdecydowanie znajduje się na podium.

A jeśli nie Fureteventure, to może inna z najpopularniejszych Wysp Kanaryjskich: Gran Canaria, Lanzarote, Teneryfa, La Palma.

Wyspy Zielonego Przylądka, czyli pewne ciepło przez okrągły rok

Miejscem, do którego nie warto jechać w sezonie letnim, są Wyspy Zielonego Przylądka. Pora deszczowa trwa tu w sierpniu i wrześniu, a od października do maja średnia temperatura wynosi 28 stopni i nie ma mowy o opadach.

Wyspy Zielonego Przylądka to świetne miejsce na wakacje last minute - wiele biur podróży ma tę destynację w ofercie, a dostęp do luksusowych hoteli można upolować nawet za połowę ceny. Wystarczy dobry plan, przegląd ofert, elastyczny urlop i możliwość wyjechania z dnia na dzień.

Na Wyspach Zielonego Przylądka wyjątkowe doznania zapewni możliwość nurkowania i windsurfingu. Średnia temperatura wody w lutym wynosi ok. 22 stopni, wiec nie powinno to odstraszyć miłośników plażowania, nurkowania i kąpieli.

Tu wakacje trwają nawet przez cały rok, więc nie tylko luty będzie doskonałym miesiącem do wyjazdu. Wystarczy unikać deszczowego sierpnia i września, a rajskie plaże, słoneczna pogoda i przepiękne krajobrazy są dostępne przez większość miesięcy w roku.

Madera – aktywny wypoczynek

Wyspa wiecznej wiosny, czyli Madera - portugalska wyspa, która posiada zapierające dech widoki i niesamowitą roślinność, które zapamiętuje się na zawsze.

Przez cały rok panuje tuprzyjemna wiosenna aura, tj. ok. 20 stopni. Zimy są cieplejsze niż w Portugalii kontynentalnej, a lata chłodniejsze, zatem Madera to nie tylko doskonały kierunek, gdzie na wakacje w lutym może wybrać się osoba spragniona ciepła, ale także miejsce dla turystów źle znoszących upały.

Wyjazd na Maderę będzie niezapomnianą przygodą, jeśli zdecydujemy się na atrakcje pozwalające podziwiać wybrzeże nieco z góry, np. w stolicy Funchal wjedziemy kolejką z dolnej części miasta do położonej na górskim zboczu dzielnicy Monte, dotrzemy do klifu Cabo Girao lub punktu widokowego Pico dos Barcelos.

Kuba – idealny sposób na ciepłe wakacje w lutym

Propozycje na ciepłe kraje w lutym to też Kuba. Miejsce wyjątkowe, które na każdym kroku zadziwia europejskich turystów.

Można pomyśleć, że czas tu się zatrzymał i przenieśliśmy się w czasie - na ulicach samochody z lat 50 i 60, brak powszechnego i łatwo dostępnego Internetu, a w sklepach problemy z nabyciem popularnych produktów.

Na Kubie możemy spodziewać się w lutym ok.26 stopni C. Wtedy przypada tam pora sucha, trwająca od listopada do kwietnia, kiedy to panują najlepsze warunki do odpoczywania i zwiedzania.

Ofert last minute nad morzem karaibskim najlepiej szukać właśnie w tym okresie, choć tak naprawdę sezon na Kubie trwa cały rok.

Emiraty Arabskie – czas na luksusowe wakacje w dobrej cenie

Szukając miejsca, gdzie na wakacje w lutym wyjechać w poszukiwaniu ciepła i słońca, koniecznie wymienić należy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Jest to miejsce, które turyści odwiedzają cały rok, ale zdecydowanie najlepsze warunki panują od stycznia do kwietnia, gdy temperatura wynosi od 23 do 31 stopni C. Od maja zaczyna się okres upałów z temperaturami sięgającymi nawet 50 stopni C.

W lutym pogoda na półwyspie arabskim będzie wręcz idealna zarówno do komfortowego zwiedzania, jak i korzystania ze słońca i plaży.

Co zobaczyć? Dubaj i Abu Dhabito punkty obowiązkowe podczas zwiedzania ZEA. Celem niemal każdej wycieczki jest zachwycający Wielki Meczet Szejka Zayeda znajdujący się w Abu Dhabi, Burj Khalifa, najwyższy budynek świata zbudowany w Dubaju oraz słynny hotel w kształcie żagla Burj Al-Arab.

A komu za mało zachwytów nad wyobraźnią inżynierów z ZEA, ten koniecznie powinien zobaczyćDżamirę, jedyną skończoną wyspę z Archipelagu Palmowego, który miał być rozwiązaniem na zbyt krótką linią brzegową Emiratów. Szejk Mohammed bin Rashid al-Maktoum, emir Dubaju, zainicjował budowę Archipelagu, aby stworzyć nowoczesne miasto w mieście i zwiększyć przyrost turystów, którzy chcieliby się zatrzymać na wybrzeżu.

Kenia i Zanzibar – jedź tam, gdzie będzie ciepło w lutym

Szukając spokojnego wypoczynku, warto zwrócić uwagę na Afrykę, a w niej Kenię i Zanzibar. To miejsca stosunkowo niedrogie, w których czekają na nas niesamowite widoki, piaszczyste plaże, palmy kokosowe i niezapomniane wrażenia.

Kenia to idealne miejsce, gdzie na wakacje w lutym wybierają się osoby spragnione słońca (ale nie upałów) oraz kąpieli w ciepłym oceanie, w którym woda sięga 20 stopni C.

Mimo, iż Kenia jest daleką destynacją, dla wielu osób może wydawać się wręcz mało dostępną, to w rzeczywistości można znaleźć tu wiele ofert zorganizowanych wakacji tour operatora, w tym wiele atrakcyjnych last minute.

Dla wielu turystów głównym celem podróży do Zanzibaru są żółwie w ich naturalnym środowisku. Na wyspie Prison Island można podziwiać ogromne, długowieczne żółwie Aldabry, sprowadzone tu z Seszeli. Widok tak wielkich i majestatycznych zwierząt jest lepszy niż wszystkie parki rozrywki razem wzięte.

Zanzibar to miejsce, które wyróżnia przepyszna kuchnia, przenikająca wiele tradycji, zarówno indyjskich, jak i brytyjskich, arabskich i portugalskich.

Orientalne placki chapati, ugali jedzona z warzywami lub gulaszem czy w końcu niezwykle aromatyczne przyprawy wanilia, kardamon, imbir czy kumin, a to wszystko w atrakcyjnych cenach - kuchnia zanzibarska nie zawiedzie turystów.

Ubezpieczenie na wakacje w lutym - na co zwrócić uwagę?

Nawet najbardziej spokojne wakacje mogą skończyć się pasmem nieszczęść i wypadków, które będą wymagały interwencji lekarskiej, a czasem nawet zabiegów, operacji czy transportu medycznego. Dodatkowym utrudnieniem w takiej sytuacji jest fakt, że leczenie poza granicą Polski jest znacznie droższe.

Niepozorne badanie, czy usługa medyczna mogą oznaczać rachunek rzędu kilku tysięcy euro, a jeśli dany przypadek wymagał będzie zorganizowania transportu powrotnego do kraju, ze względu na stan zdrowia, musisz przygotować się na naprawdę spory wydatek. Powrót z jednego z krajów europejskich to koszt około 30-100 tys. zł, z kolei z USA, Azji czy kanady nawet do 300 tys. zł.

Wypowiedź eksperta

Pamiętaj, że nawet jeśli wybierasz się do kraju, w którym honorowany jest EKUZ, to taka forma ochrony jest zdecydowanie za mała. Karta uprawnia Cię do korzystania z opieki medycznej w danym kraju, na takich samych zasadach, jak jego obywatele. Dlatego jeśli jakaś usługa medyczna jest płatna lub dodatkowo płatna, Ty również poniesiesz takie koszty. Ubezpieczenie turystyczne pozwala Ci korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej, pokrywa koszty leczenia, zapewnia ubezpieczenie NNW, ochronę cywilną w życiu prywatnym, a odpowiednio dopasowany zakres polisy zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa i spokoju w najbardziej nawet problematycznych sytuacjach.
Magdalena Kajzer, Specjalista ds. ubezpieczeń turystycznychMagdalena Kajzer, Specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych

Zaproponowane kierunki, gdzie na wakacje w lutym pogoda będzie najbardziej słoneczna i ciepła, są niestety krajami oddalonymi, znajdującymi się poza Unią Europejską, a więc poza ochroną, jaką zapewnia Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Dlatego, bez znaczenia, czy to planowany od miesięcy urlop czy wyjazd last minute, koniecznie zakup ubezpieczenie turystyczne, a unikniesz wielu problemów na wakacjach.

Wybierając się w tak daleką podróż, w polisie zwróć przede wszystkim uwagę na:

 • sumę gwarantowaną kosztów leczenia - dobrze, aby wynosiła co najmniej 500 tys. zł

 • usługę ratownictwa - czy jest dostępna i w jakiej kwocie

 • transport medyczny do domu - lot samolotem medycznym z Zanzibaru czy ZEA będzie kosztować krocie, jeśli nie wykupisz ubezpieczenia

 • ubezpieczenie NNW

 • ubezpieczenie OC.

Nie zapomnij też o ubezpieczeniu bagażu. Takie rozszerzenie w polisie, zapewnia ochronę po uszkodzeniu bagażu, całkowitym zniszczeniu, ale też i wtedy, kiedy dojdzie kradzieży. Mając ubezpieczenie turystyczne z ochroną bagażu, możesz  ubiegać się o odszkodowanie z ubezpieczenia bagażu.

Jeśli zastanawiasz się, czy ubezpieczenie bagażu jest Ci potrzebne i jak szybko i bez zbędnych formalności znaleźć ochronę dla swoich rzeczy, przeczytaj nasz artykuł o tym dlaczego warto kupić ubezpieczenie bagażu i co dzięki niemu zyskasz

Gdzie kupić ubezpieczenie na wakacje w lutym i ile kosztuje?

Da tych, którzy szukają spokojnego wypoczynku, bez trosk i problemów, decyzja o zakupie ubezpieczenia jest oczywista. Nawet, gdy dojdzie do choroby czy wypadku, to nie musimy martwić się chociaż o opłacenie bardzo często wysokiego rachunku za leczenie.  

Ubezpieczenie na podróż za granicę możesz kupić u agenta ubezpieczeniowego lub przez Internet, np. na rankomat.pl. Ta ostatnia możliwość przydatna jest szczególnie, gdy to wakacje last minute i czas przygotowań do podróży jest mocno ograniczony.

Wkalkulatorze ubezpieczeń turystycznych znajdziesz porównanie ofert nawet 19 towarzystw ubezpieczeniowych. Do każdej polisy dołączone jest OWU, z którym możesz zapoznać się dokładnie przed zakupem. 

Ubezpieczenie turystyczne do Zjednoczonych Emiratów Arabskich
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
134 199 zł
Ratownictwo
22 366 zł
Bagaż
1 342 zł
111,00 zł
4 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 13 420 złzdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
ERGO Ubezpieczenia Podróży
Koszty leczenia
178 932 zł
Ratownictwo
22 366 zł
Bagaż
1 200 zł
195,00 zł
4 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 223 664 złzdarzenia pod wpływem alkoholu
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
386,00 zł
4 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
434,40 zł
4 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Ubezpieczenie turystyczne do Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Europa Ubezpieczenia
111,00 zł 4 os. / 7 dni
Koszty leczenia
134 199 zł
Ratownictwo
22 366 zł
Bagaż
1 342 zł
Dodatkowo: NNW: 13 420 złzdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
ERGO Ubezpieczenia Podróży
195,00 zł 4 os. / 7 dni
Koszty leczenia
178 932 zł
Ratownictwo
22 366 zł
Bagaż
1 200 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 223 664 złzdarzenia pod wpływem alkoholu
Generali
386,00 zł 4 os. / 7 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
AXA Partners
434,40 zł 4 os. / 7 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19

Co warto wiedzieć?

 1. Szukając miejsca, gdzie jest wyjątkowo ciepło w lutym, weź pod uwagę: Zanzibar, Kenię, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kubę, Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Zielonego Przylądka, Egipt, Tajlandię i Indie.

 2. Wymienione miejsca oferują nie tylko komfortowe temperatury i słoneczną pogodę, ale też zapierające dech w piersiach widoki, liczne atrakcje turystyczne i smakowitą kuchnię.

 3. Egipt, Zanzibar czy nawet Wyspy Zielonego Przylądka to kierunki oferowane przez biura podróży, gdzie znajdziesz też wiele ofert last minute. Nie martw się więc, jeśli marzysz o egzotycznej podróży, a przeraża cię jej samodzielna organizacja. Najbardziej oddalone destynacje są aktualnie oferowane w ramach zorganizowanych wycieczek.

 4. Wakacje w lutym w ciepłym kraju poza Unią Europejską wymagają zakupu ubezpieczenia turystycznego. Nie jest to obowiązek, jednak pamiętaj, że poza UE nie chroni Cię żadne ubezpieczenie, a za pomoc medyczną trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni.

 5. Ubezpieczenie turystyczne możesz kupić przez internet nawet w dniu podróży. Wystarczy, że wejdziesz na rankomat.pl i wypełnisz formularz. Polisa przyjdzie na skrzynkę e-mailową.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Gdzie w lutym jest ciepło?

  Masz ochotę na kąpiel w Oceanie Atlantyckim lub Indyjskim? A może marzysz o słonecznej zimie? W lutym ciepło jest m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach, Tajlandii, Egipcie, Keni i na Wyspach Kanaryjskich.

 2. Gdzie w lutym jest ciepło i tanio?

  Ciepły i tani kierunek w lutym to przede wszystkim Egipt. To najbardziej dostępny i tani kierunek, który znajdziesz w wielu ofertach tour operatorów.

 3. Ile kosztują bilety na wakacje w lutym?

  Bilety na lutowy wyjazd to koszt od 1000 do 3000 zł. Oczywiście zawsze warto szukać ofert last minute, które pojawiają się w atrakcyjnych cenach. Jeśli tylko możesz sobie pozwolić na spontaniczny wyjazd i nie masz sztywnych ram urlopu, warto wykazać się elastycznością.

 4. Gdzie w Europie w lutym jest ciepło?

  Najlepsza pogoda będzie na Wyspach Kanaryjskich i Maderze. Bez upałów, ale słonecznie i ciepło - w sam raz na zwiedzanie i plażowanie.