Nasi Klienci oceniają You Can Drive na
4,02
Zostaw opinię

Atrakcyjne cenowo ubezpieczenia dla młodych osób, to jeden z największych atutów towarzystwa You Can Drive. Przed zakupem polisy warto również zapoznać się z opiniami na temat działalności tej firmy.

W ocenie towarzystwa You Can Drive może być pomocny Raport Rzecznika Finansowego na temat ilości reklamacji, napływających w związku z działalnością poszczególnych zakładów ubezpieczeń. Jednak w przypadku YCD możemy posłużyć się tylko danymi ogólnymi.

Marką YCD opiekuje się towarzystwo Ergo Hestia i do niej bezpośrednio wpływają skargi od niezadowolonych klientów. Wobec tego, sprawdziliśmy, jak Ergo Hestia wypada na tle innych towarzystw.

W 2016 roku bezpośrednio do Ergo Hestia lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęło 47241 skarg od niezadowolonych klientów. Po uwzględnieniu jej udziału w rynku (13,69% w dziale II),Ergo Hestia znalazła się na 13 pozycji w rankingu najlepszych ubezpieczycieli* (wg poziomu skarg).

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2016 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1TUW SKOK8610,5561549
2AXA TUiR S.A.22621,3341696
3TU Europa S.A.18481,0531755
4TUiR Allianz Polska S.A.117505,8831997
5PZU S.A.7350533,2972208
6TU INTER Polska S.A.7800,3512222
7TUiR WARTA S.A.3391712,8972630
8AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.136175,12670
9TUW TUW57502,0262838
10Concordia Polska TUW24090,7893053
11TUZ TUW28130,93126
12Pocztowe TUW8830,2813142
13STU Ergo Hestia S.A.4724113,693451
14TU Compensa S.A. VIG132373,7773505
15UNIQA TU S.A.136463,6093781
16Generali TU S.A.184814,633992
17Link4 TU S.A.108902,1824991
18TU INTERRISK S.A. VIG156822,9725277
19Gothaer TU S.A.131102,046426
20AVIVA TU Ogólnych S.A.107781,6456552

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2016 r., AXA Ubezpieczenia: stan na 31.12.2016 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy

Ponieważ nie możemy w pełni opierać się na raporcie Rzecznika, cenniejsze są dla nas Wasze opinie na temat You Can Drive. Czy oferta ubezpieczenia w tym towarzystwie jest atrakcyjna dla młodych kierowców nie tylko cenowo?

Porównaj ceny You Can Drive

Jeśli jesteś klientem towarzystwa You Can Drive i chcesz podzielić się z innymi kierowcami swoją opinią na jego temat, zachęcamy do wyrażenia swojego zdania. Twój komenatrz może okazać się bardzo pomocny dla osób szukających idealnej dla siebie oferty.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)