Nasi Klienci oceniają You Can Drive na
4,36
Zostaw opinię

Atrakcyjne cenowo ubezpieczenia dla młodych osób, to jeden z największych atutów towarzystwa You Can Drive. Przed zakupem polisy warto również zapoznać się z opiniami na temat działalności tej firmy.

W ocenie towarzystwa You Can Drive może być pomocny Raport Rzecznika Finansowego na temat liczby reklamacji, napływających w związku z działalnością poszczególnych zakładów ubezpieczeń. Jednak w przypadku YCD możemy posłużyć się tylko danymi ogólnymi.

Marką YCD opiekuje się towarzystwo Ergo Hestia i do niej bezpośrednio wpływają skargi od niezadowolonych klientów. Wobec tego, sprawdziliśmy, jak Ergo Hestia wypada na tle innych towarzystw.

W 2020 roku bezpośrednio do Ergo Hestia lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęło46853 skarg od niezadowolonych klientów. To o 6 777 mniej skarg niż rok wcześniej. Po uwzględnieniu jej udziału w rynku (15,3 % w dziale II), Ergo Hestia znalazła się na 13 pozycji w rankingu najlepszych ubezpieczycieli* (wg poziomu skarg). To awans o 2 miejsca w stosunku do roku poprzedniego. 

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2020 roku

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.8621,2718
2TU Euler Hermes S.A.5990,8749
3SALTUS TUW4010,5802
4TUZ TUW8940,81118
5Concordia Polska TU. S.A.12501,11136
6TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych15711,01571
7PZU S.A.5992029,02066
8TUiR WARTA S.A.3204214,92150
9TUiR Allianz Polska S.A.94754,22256
10Generali TU S.A.98314,22341
11AVIVA TU Ogólnych S.A.30281,22523
12WIENER TU S.A. VIG58332,12778
13STU Ergo Hestia S.A.4685315,33062
14TU INTERRISK S.A. VIG102343,33101
15TU Compensa S.A. VIG137114,43116
16TU Europa S.A.20870,63478
17Link 4 TU S.A.131952,65075
18UNIQA TU S.A.148232,85294
19TUW TUW75621,45401
20Pocztowe TUW29510,55902

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji w 2020 roku

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2020 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2020 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2020 r.

Ponieważ nie możemy w pełni opierać się na raporcie Rzecznika, cenniejsze są dla nas Wasze opinie na temat You Can Drive. Czy oferta ubezpieczenia w tym towarzystwie jest atrakcyjna dla młodych kierowców nie tylko cenowo?

Porównaj ceny You Can Drive

Jeśli jesteś klientem towarzystwa You Can Drive i chcesz podzielić się z innymi kierowcami swoją opinią na jego temat, zachęcamy do wyrażenia swojego zdania. Twój komenatrz może okazać się bardzo pomocny dla osób szukających idealnej dla siebie oferty.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)