Nasi Klienci oceniają You Can Drive na
3,88
Zostaw opinię

Atrakcyjne cenowo ubezpieczenia dla młodych osób, to jeden z największych atutów towarzystwa You Can Drive. Przed zakupem polisy warto również zapoznać się z opiniami na temat działalności tej firmy.

W ocenie towarzystwa You Can Drive może być pomocny Raport Rzecznika Finansowego na temat ilości reklamacji, napływających w związku z działalnością poszczególnych zakładów ubezpieczeń. Jednak w przypadku YCD możemy posłużyć się tylko danymi ogólnymi.

Marką YCD opiekuje się towarzystwo Ergo Hestia i do niej bezpośrednio wpływają skargi od niezadowolonych klientów. Wobec tego, sprawdziliśmy, jak Ergo Hestia wypada na tle innych towarzystw.

W 2018 roku bezpośrednio do Ergo Hestia lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęło 53128 skarg od niezadowolonych klientów. Po uwzględnieniu jej udziału w rynku (15% w dziale II),Ergo Hestia znalazła się na 15 pozycji w rankingu najlepszych ubezpieczycieli* (wg poziomu skarg).

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2018 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.4031,4288
2TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych9251,3712
3TU Compensa S.A. VIG40523,81066
4TU Europa S.A.13110,81639
5PZU S.A.52695321647
6TU INTERRISK S.A. VIG58882,62265
7TUiR Alianz Polska S.A.132625,22550
8TU INTER Polska S.A.8420,32807
9Concordia Polska TUW20760,72966
10AVIVA TU Ogólnych S.A.32761,12978
11TUiR WARTA S.A.42786143056
12Generali TU S.A.120123,73246
13TUZ TUW16340,53268
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.1768453537
15STU Ergo Hestia S.A.53128153542
16Gothaer TU S.A.90961,94787
17Pocztowe TUW20340,45085
18UNIQA TU S.A.1682435608
19TUW TUW92811,56187
20Link4 TU S.A.189462,67287

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2018 r. 

Ponieważ nie możemy w pełni opierać się na raporcie Rzecznika, cenniejsze są dla nas Wasze opinie na temat You Can Drive. Czy oferta ubezpieczenia w tym towarzystwie jest atrakcyjna dla młodych kierowców nie tylko cenowo?

Porównaj ceny You Can Drive

Jeśli jesteś klientem towarzystwa You Can Drive i chcesz podzielić się z innymi kierowcami swoją opinią na jego temat, zachęcamy do wyrażenia swojego zdania. Twój komenatrz może okazać się bardzo pomocny dla osób szukających idealnej dla siebie oferty.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)