Nasi Klienci oceniają You Can Drive na
3,79
Zostaw opinię

Atrakcyjne cenowo ubezpieczenia dla młodych osób, to jeden z największych atutów towarzystwa You Can Drive. Przed zakupem polisy warto również zapoznać się z opiniami na temat działalności tej firmy.

W ocenie towarzystwa You Can Drive może być pomocny Raport Rzecznika Finansowego na temat ilości reklamacji, napływających w związku z działalnością poszczególnych zakładów ubezpieczeń. Jednak w przypadku YCD możemy posłużyć się tylko danymi ogólnymi.

Marką YCD opiekuje się towarzystwo Ergo Hestia i do niej bezpośrednio wpływają skargi od niezadowolonych klientów. Wobec tego, sprawdziliśmy, jak Ergo Hestia wypada na tle innych towarzystw.

W 2019 roku bezpośrednio do Ergo Hestia lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęło 53630 skarg od niezadowolonych klientów. Po uwzględnieniu jej udziału w rynku (15,2% w dziale II),Ergo Hestia znalazła się na 15 pozycji w rankingu najlepszych ubezpieczycieli* (wg poziomu skarg).

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2019 roku

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.6251,6391
2TU Compensa S.A. VIG27174,2647
3TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych14381,01438
4Concordia Polska T.U. S.A.12330,81541
5TU Europa S.A.15610,81951
6TUiR Allianz Polska S.A.96484,91969
7PZU S.A.5959130,21973
8TUZ TUW12030,62005
9TU INTERRISK S.A. VIG72783,32205
10TUiR WARTA S.A.3711114,42577
11TU INTER Polska S.A.7890,32630
12Generali TU S.A.105443,92704
13AVIVA TU Ogólnych S.A.32561,12960
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.157734,73356
15STU Ergo Hestia S.A.5363015,23528
16WIENER TU S.A. VIG82442,04122
17Pocztowe TUW29770,55954
18TUW TUW85431,36572
19Link4 TU S.A.174712,56988
20UNIQA TU S.A.241782,88635

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2019 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2019 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2019 r.

Ponieważ nie możemy w pełni opierać się na raporcie Rzecznika, cenniejsze są dla nas Wasze opinie na temat You Can Drive. Czy oferta ubezpieczenia w tym towarzystwie jest atrakcyjna dla młodych kierowców nie tylko cenowo?

Porównaj ceny You Can Drive

Jeśli jesteś klientem towarzystwa You Can Drive i chcesz podzielić się z innymi kierowcami swoją opinią na jego temat, zachęcamy do wyrażenia swojego zdania. Twój komenatrz może okazać się bardzo pomocny dla osób szukających idealnej dla siebie oferty.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)