Nasi Klienci oceniają You Can Drive na
2,34
Zostaw opinię

Każdy kierowca posiadający samochód zarejestrowany w Polsce zobowiązany jest do zakupu obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Obowiązek tan narzucony został przez Ustawę z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Jaką ofertę OC posiada towarzystwo You Can Drive z grupy Ergo Hestia?

Ustawa OC określa wszelkie kwestie dotyczące ochrony pojazdu, jak np. zakres ubezpieczenia, warunki zawierania i rozwiązywania umowy czy też terminy wypłaty odszkodowań. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada więc taką samą ofertę obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Aby zachęcić potencjalnych klientów do zakupu polisy, ubezpieczyciele proponują im np. produkty dobrowolne dodawane gratis do OC czy też konkurencyjne ceny ubezpieczeń. 

Jak oferta ubezpieczenia You Can Drive wypada w porównaniu ze składkami proponowanymi przez innych ubezpieczycieli?

Porównaj ceny ubezpieczenia OC »

Co obejmuje OC samochodu w You Can Drive? 

W You Can Drive, podobnie jak w innych zakładach ubezpieczeń, ochrona z obowiązkowego ubezpieczenia OC obejmuje szkody wyrządzone osobom trzecim, przez kierowcę ubezpieczonego samochodu.

Dzięki zawarciu umowy OC, posiadacz pojazdu mechanicznego otrzymuje ochronę finansową praktycznie od wszystkich zdarzeń.

Zgodnie z art. 34. 1. ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych „Z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych przysługuje odszkodowanie, jeżeli posiadacz lub kierujący pojazdem mechanicznym są obowiązani do odszkodowania za wyrządzoną w związku z ruchem tego pojazdu szkodę, będącą następstwem śmierci, uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia bądź też utraty, zniszczenia lub uszkodzenia mienia.”

Istotny jest także kolejny zapis w tym artykule: „Za szkodę powstałą w związku z ruchem pojazdu mechanicznego uważa się również szkodę powstałą podczas i w związku z:

1) wsiadaniem do pojazdu mechanicznego lub wysiadaniem z niego;

2) bezpośrednim załadowywaniem lub rozładowywaniem pojazdu mechanicznego;

 3) zatrzymaniem lub postojem pojazdu mechanicznego.”

Ubezpieczenie OC w You Can Drive obejmuje zdarzenia powstałe nie tylko na terytorium Polski, ale  również - na zasadzie wzajemności - zdarzenia powstałe na terytoriach państw, których biura narodowe są sygnatariuszami Porozumienia Wielostronnego.

Jakie są zalety ubezpieczenia OC w You Can Drive? 

Sporym utrudnieniem związanym z OC, w przypadku młodych kierowców, jest cena takiego ubezpieczenia. Zależy ona od wielu czynników, jednak młody wiek i brak doświadczenia w prowadzeniu pojazdu, w znacznym stopniu wpływają na podwyższenie składki OC.

W You Can Drive, oferowane produkty ubezpieczeniowe są skierowane właśnie do młodych kierowców. Nie chodzi jedynie o wyróżnianie najmłodszych osób, ale kierowanie ofert tylko do nich. Sam koszt ubezpieczeń też pozostaje na interesującym poziomie, jednak zakupić mogą je jedynie kierowcy, których wiek nie przekracza 30 lat.

Ubezpieczyciel wskazuje na swojej stronie internetowej także inne zalety zakupu polisy OC właśnie u niego, m.in.:

  • szybki i wygodny zakup polisy bez wychodzenia z domu, przez Internet i telefon,
  • możliwość obliczenia składki w mniej niż minutę,
  • tanie ubezpieczenia dodatkowe samochodu (np. od kradzieży już za 100 zł).

Jakie warianty ubezpieczenia z OC proponuje You Can Drive?

W firmie You Can Drive można wykupić nie tylko podstawowe OC, ale również szereg polis dodatkowych, takich jak ubezpieczenie autocasco od kradzieży pojazdu, ubezpieczenie AC mini, Ubezpieczenie Szyb, Assistance czy NNW Kierowcy i Pasażerów. Obowiązkową polisę komunikacyjną można więc kupić w dostosowanym do własnych potrzeb wariantach.

Ubezpieczenia dodatkowe do OC w You Can Drive  - porównanie wariantów

Pakiety OC w You Can Drive
WariantOCOC + AC KradzieżOC + AC mini
Ubezpieczenie OC
Ubezpieczenie od Kradzieży
Ubezpieczenie od Uszkodzeń
Assistance w You Can Drive
Assistance po wypadkuAssistance po awarii i  wypadku w PolsceAssistance po awarii i  wypadku w Europie
Zakres terytorialnyPolskaPolskaEuropa
Suma ubezpieczenia1000 zł10000 zł15000 zł
Cena15 złod 55 złod 90 zł
NNW w You Can Drive
NNW KierowcyNNW Kierowcy i Pasażerów
Suma ubezpieczenia10000 zł10000 zł
Cena18 zł44 zł

Jak kupić OC w You Can Drive? 

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu You Can Drive można wykupić wyłącznie online, czyli przez Internet lub telefon.

  • Infolinia – tel. 58 558 77 19

Telefoniczna sprzedaż polis odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00

Właściciele pojazdów zainteresowani ofertą You Ca Drive mogą również poprosić o kontakt w sprawie ubezpieczenia, zostawiając swój numer telefonu na stronie https://youcandrive.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ (kliknij w „Zapytaj o ofertę ubezpieczenia You Can Drive”).

  • Ubezpieczenie samochodu przez Internet

Bardzo wygodną formą zakupu polisy OC jest także internetowy kalkulator OC firmy You Can Drive. Proponowaną składkę można poznać bez zbędnych formalności, po wypełnieniu intuicyjnego formularza. Wystarczy w nim uzupełnić dane pojazdu oraz informacje o kierowcy.

Jesteś młodym kierowcą i szukasz najtańszej na rynku polisy OC? Skorzystaj również z naszej porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych i sprawdź propozycje cenowe kilkunastu ubezpieczycieli, w tym You Can Drive.

 Porównaj ceny ubezpieczenia OC »