Planujesz zagraniczne wakacje i nie wiesz, którą z greckich wysp wybrać? Dużą popularnością wśród turystów cieszy się zwłaszcza słoneczne Zakynthos. Ten niewielki skrawek lądu zaliczany do archipelagu Wysp Jońskich skrywa wiele niespodzianek. Znajdziesz tam piaszczyste plaże, strome klify i zjawiskowe formacje skalne. Sprawdź, jakie jeszcze atrakcje czekają na Ciebie na wyspie Zakynthos!

Zakynthos to jońska wyspa wyróżniająca się bogatą szatą roślinną oraz zjawiskowymi zatokami, lagunami i jaskiniami. Przeżyjesz tam niesamowite przygody i zobaczysz zapierające dech w piersiach widoki. Co ważne, na Zakynthos znajdziesz nie tylko wiele atrakcji przyrodniczych, ale również mnóstwo interesujących zabytków i budowli. Przeczytaj, co dokładnie warto zobaczyć na Zakynthos!

Najważniejsze informacje o Zakynthos

Zakynthos znajduje się 30 kilometrów od najdalej wysuniętej na zachód części Półwyspu Bałkańskiego. Zajmuje powierzchnię 405 kilometrów kwadratowych i jest trzecią co do wielkości wyspą archipelagu Wysp Jońskich. Większą powierzchnię mają tylko położone bardziej na północy Kefalonia (781 km2) i Korfu (592 km2).

Wyspa oferuje dużą różnorodność krajobrazową. Na zachodnim wybrzeżu występują liczne wzniesienia i formacje skalne, pośród których zachowały się dziewicze plaże odizolowane od części lądowej wysokimi klifami. Południowo-wschodnia część ma charakter bardziej nizinny. Znajduje się tam najwięcej kurortów i łatwo dostępnych plaż, co wpływa na jej większą popularność wśród turystów.

Zakynthos leży na styku dwóch płyt tektonicznych — Afrykańskiej i Euroazjatyckiej. Takie położenie skutkuje dość dużą aktywnością sejsmiczną tego regionu. Traumatycznym wydarzeniem w historii wyspy było wyjątkowe silne trzęsienie ziemi z 12 sierpnia 1953 roku, które spowodowało wiele szkód. Trwało zaledwie kilkadziesiąt sekund, jednak tak krótki czas wystarczył, aby zniszczyć niemal wszystkie zabudowania znajdujące się wówczas w tym rejonie.

Uwaga!

Warto wiedzieć! Na Zakynthos panuje klimat śródziemnomorski wyróżniający się suchym i ciepłym latem, łagodną zimą oraz małą ilością opadów.

Zakynthos — atrakcje, których nie możesz przegapić

Zakynthos słynie z bujnej roślinności. Rosną tam między innymi intensywnie zielone lasy sosnowe i urokliwe gaje oliwne. Cechą szczególną tego regionu są również majestatyczne klify położone w zachodniej części wyspy, a także widowiskowe zatoki osłonięte skałami, z których rozpościera się malowniczy widok. Nie można też pominąć dorobku kulturowego, który mimo trzęsienia ziemi z 1953 roku, jest tam nadal bardzo imponujący.

SPRAWDŹ CENĘ UBEZPIECZENIA

Zakynthos: Przylądek Skinari

Półwysep Skinari jest najdalej wysuniętym fragmentem lądu na wyspie Zakynthos. Ze zlokalizowanego tam punktu widokowego rozpościera sięwspaniały widok na sąsiednią Kefalonię oraz latarnię morską (Skinari Lighthouse).

Na końcu drogi prowadzącej do przylądka znajdują się ruiny i niewielka przystań, z której odbywają się rejsy do Zatoki Wraku i położonych nieopodal Błękitnych Jaskiń.

Zakynthos: Zatoka wraku (Navagio)

Zatokę Wraku bez ogródek można nazwać najpopularniejszą atrakcją Zakynthos. To właśnie w tym miejscu znajduje się owiany wieloma legendami i chętnie fotografowany wrak statku, należący w przeszłości do przewoźnika transportującego ładunki z Kefalonii do Albanii. Zardzewiała, częściowo zanurzona w piasku i w morzu stalowa konstrukcja, przyciąga turystów z całego świata chcących na własne oczy zobaczyć to niesamowite miejsce.

Uwaga!

Wskazówka!Do Zatoki Wraku dotrzesz na kilka sposobów. Możesz na przykład skorzystać z rejsu statkiem rozpoczynającego się w Agios Nikolaos, podczas którego zwiedzisz też błękitne groty. Innym rozwiązaniem jest wyruszenie z niewielkiej przystani położonej na półwyspie Skinari, skąd odpływają wyłącznie małe łodzie. Wycieczkę możesz też zacząć w miejscowości Porto Vromi.

Zatokę wraku możesz też podziwiać ze zlokalizowanego na klifie punktu widokowego Navagio Beach Viewpoint, obo którego znajdują się przestronny parking i stragan z pamiątkami. Podczas pobytu w tej okolicy warto odwiedzić również położony niecałe 2 kilometry na wschód klasztor Monastery of Agios Georgios Krimnon. Jest to jeden z niewielu budynków na wyspie, który powstał przed trzęsieniem ziemi i nie uległ zniszczeniu podczas wstrząsów.

Zakynthos: Błękitne Groty (Blue Caves)

Wybrzeże Zakynthos jest bardzo urozmaicone. Dowodem na to jest duża liczba jaskiń zlokalizowanych zwłaszcza po zachodniej stronie wyspy. Niektóre z nich da się odwiedzić, a inne pozostają poza zasięgiem turystów. Do najpopularniejszych przeznaczonych do zwiedzania należą tak zwane Błękitne Groty ulokowane na północy, w obrębie Przylądka Skinari.

Jaskinie Blue Caves zachwycają unikalnym kształtem i ogromnym rozmiarem. Ich "twrócą" jest woda, która przez setki lat oddziaływania na wapienne podłoże wyrzeźbiła monumentalne mostki, łuki i podcienie. Wszystkie te formy największe wrażenie robią przy słonecznej pogodzie, gdy intensywny błękit nieba jeszcze mocniej podkreśla piękno natury.

Uwaga!

Wskazówka! Do Błękitnych Grot dopłyniesz z Półwyspu Skinari lub z miejscowości Agios Nikolaos. Podczas wybranych rejsów możesz wysiąść z łodzi i popływać w jaskiniach.

Zakynthos: Plaże

Zdaniem wielu idealna plaża jest pokryta złotym i przyjemnym w dotyku piaskiem. Gwarantuje też łagodne zejście do morza, w którym znajduje się krystalicznie czysta woda. Wszystkie te kryteria dotyczące koloru i faktury piasku oraz ukształtowania terenu spełniają plaże ulokowane na wschodnim wybrzeżu wyspy Zakynthos. Do najpiękniejszych z nich należą:

 • plaża Banana (Banana Beach);

 • plaża Laganas (Laganas Beach);

 • plaża Xigia (Xigia Beach);

 • plaża Gerakas (Gerakas Beach);

 • plaża Agios Nikolaos (Agios Nikolaos Beach);

 • plaża Kalamaki (Kalamaki Beach);

 • plaża Zorro (Zorro Beach);

 • plaża Tsilivi (Tsilivi Beach).

Na zachodnim wybrzeżu znajdują się plaże trudniej dostępne i słabiej zagospodarowane. Jeśli zależy Ci na obcowaniu z naturą w ciszy i spokoju, wybierz się na Porto Vromi Beach lub Anafonitria Porto Vromi. Z pewnością spodoba Ci się też malutka plaża Sfogio Beach.

Zakynthos: Zatoka Porto Limnionas

Zatoka Porto Limnionas wcina się w zachodnie wybrzeże wyspy i tworzy tam wyjątkowe miejsce do wypoczynku. Woda jest tam krystalicznie czysta jak nigdzie indziej, a każdy obserwowany zachód słońca stanowi wyjątkowy spektakl. Za niewątpliwą zaletę zatoki uznaje się obecną tam tawernę, w której da się wypożyczyć leżaki.

Porto Limnionas ma niewielką kamienistą plażę, z której schodzi się bezpośrednio do dość głębokiej wody. Kąpiele w tej części wybrzeża są zarezerwowane wyłącznie dla osób doświadczonych w pływaniu. Jeśli zaliczasz się do tego grona, na wycieczkę do zatoki zabierz ze sobą maskę do nurkowania. Panują tam idealne warunki do podziwiania podwodnego świata.

Zakynthos: Zatoka Porto Roxa

Zatoka Porto Roxa leży na południe od Porto Limnionas. Wcina się dość głęboko w skaliste, pofalowane wybrzeże, a widok z samej góry robi niesamowite wrażenie. To miejsce sprawdza się doskonale do kąpieli z maską i rurką. Jest jednak przeznaczone wyłącznie dla wprawionych pływaków. Osoby żądne przygód mogą skorzystać ze znajdującej się tam platformy do skoków do wody. W pobliskich tawernach wypożyczysz leżaki, materace lub leżanki. Skorzystasz tam również z darmowego parkingu, o ile kupisz coś w jednym z lokali.

Zakynthos: Wyspa Cameo

Wyspa Cameo to niewielki fragment lądu, z którego rozpościera się malowniczy widok. Jest nazywana wyspą ślubów lub wyspą zakochanych, z uwagi na odbywające się tam przyjęcia weselne. Na Cameo Island znajdują się liczne bary plażowe, restauracje i miejsca do wypożyczenia leżaków czy parasoli.

Wypowiedź eksperta

Wskazówka! Do wyspy Cameo dotrzesz niewielkim, drewnianym mostkiem z plaży w miejscowości Agios Sostis. Wstęp kosztuje 5 euro.
Magdalena Kajzer, Specjalista ds. ubezpieczeń turystycznychMagdalena Kajzer, Specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych

Zakynthos: Wyspa Marathonisi

Marathonisi, inaczej Wyspa Żółwia, to bezludny obszar wchodzący w skład Narodowego Parku Morskiego. Ten malowniczo ulokowany skrawek lądu nie dość, że kształtem przypomina gada ze skorupą na plecach, to jeszcze dodatkowo stanowi jedno z ważniejszych miejsc lęgowych olbrzymich żółwi z gatunku Caretta Caretta.

Zwiedzanie wyspy ogranicza się do niewielkiej strefy wyznaczonej przez władze parku. Co ważne, nie można tam rozbijać namiotów ani parasoli, dlatego przed wycieczką warto zaopatrzyć się w nakrycie głowy. Na Wyspie Żółwi działa też niewielki mobilny barek, w którym możesz zakupić napoje i przekąski. Ma on formę łódki cumującej tuż przy brzegu.

Wypowiedź eksperta

Wskazówka!Na wyspę Marathonisi dopłyniesz z niewielkiego portu zlokalizowanego na półwyspie Keri. Podczas rejsu możesz też zobaczyć groty Keri Cave.
Magdalena Kajzer, Specjalista ds. ubezpieczeń turystycznychMagdalena Kajzer, Specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych

Zakynthos: Najstarsze drzewo oliwne

Znakiem rozpoznawczym Zakynthos są nie tylko skaliste klify i żółwie, ale również wyśmienita oliwa z oliwek. Stanowi ona ważny dodatek do wszystkich greckich potraw, a jej walory zarówno smakowe, jak i kosmetyczne, wykorzystywano już w starożytności. Nic więc dziwnego, że przejeżdżając przez centrum wyspy natrafisz na liczne gaje oliwne.

Jeśli interesuje Cię ta tematyka, musisz koniecznie zobaczyć na Zakynthos najstarsze drzewo oliwne zlokalizowane w niewielkiej miejscowości Exo Chora. Wioska ta słynie z produkcji wysokiej jakości oliwy z oliwek, a także z tradycyjnej architektury i urokliwego krajobrazu.

Zdaniem specjalistów najstarsze drzewo oliwne ma około 2500 lat. Mimo „podeszłego" wieku roślina nadal owocuje.

Zakynthos: Punkt widokowy Myzithres

Zakynthos słynie z nieziemskich punktów widokowych, z których roztaczają się piękne widoki. Jednym z nich jest Myzithres zlokalizowany na północno-zachodnim wybrzeżu. W jego obrębie znajduje się restauracja w latarni morskiej. Tuż obok działa też przestronny taras widokowy, na którym można wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Myzithres jest częstym celem wycieczek objazdowych po całej wyspie. Znajduje się w idealnym miejscu do obserwacji zachodu słońca. Z tarasu widokowego rozpościera się tam zjawiskowy widok na skały porozrzucane po Morzu Jońskim.

Jakie miasta Zakynthos warto odwiedzyć?

Na wyspie Zakynthos istnieje wiele urokliwych miasteczek, które stanowią doskonałe miejsce co zatrzymania się na dłużej. Do najchętniej wybieranych przez turystów należą:

 • Planos — duży ośrodek miejski otoczony przez gaje oliwne i winnice. Zapewnia dostęp do piaszczystej plaży i wielu punktów gastronomicznych;

 • Kalamaki — miasto położone między Laganas i Agios słynące z rozłożystej plaży pokrytej drobnym, złocistym piaskiem. W tej częsci wybrzeża zejście do wody jest łagodne i bezpieczne;

 • Vassiliko — półwysep stwarzający idealne okoliczności do wypoczynku w gronie najbliższych. Ze względu na panującą tam kameralną atmosferę idealnie sprawdzi się dla rodzin z dziećmi i par szukających ciszy i spokoju;

 • Porto Koukla — niewielkie miasteczko wypoczynkowe położone w okolicy zatoki Laganas. Zapewnia idealne warunki do odpoczynku i obcowania z naturą.

Największe atrakcje miasta Zakynthos

Mapa atrakcji miasta Zakynthos jest dość krótka, co ma związek w wspomnianym wcześniej trzęsieniem ziemi. Uszkodziło ono ponad 90% znajdujących się ówcześnie na wyspie budynków, w efekcie czego dobytek kulturowy tego rejonu uległ poważnym zniszczeniom i nie przetrwał do czasów współczesnych.

A więc jakie atrakcje oferuje miasto Zakynthos? Warty odwiedzenia jest tam Kościół świętego Dionizosa (Agios Dionisios Church), patrona wyspy. W świątyni znajdują się jego relikwie, które zdaniem niektórych mieszkańców uchroniły budynek przed zawaleniem na skutek wstrząsów.

Podczas pobytu w stolicy wyspy możesz zobaczyć też plac z pomnikiem Dionizosa Solomosa, wieszcza narodowego, autora Hymnu do wolności będącego greckim hymnem narodowym. Urodził się on pod koniec XVIII wieku własnie na Zakinthos.

Na placu znajdziesz też Muzeum Bizantyjskie, w którym zgromadzono eksponaty z obiektów sakralnych położonych na wyspie. Obejrzysz tam wyjątkowe ikony, freski i rzeźby z okresu hellenistycznego, a także dzieła sztuki lokalnej.

Miasto Zakynthos oferuje wiele atrakcji, jednak największe zainteresowanie wzbudza zwykle kościół św. Mikołaja z Molos pochodzący z XVII wieku. Jest on jedynym budynkiem reprezentującym architekturę wenecką, który przetrwał trzęsienie ziemi z połowy XX wieku.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu turystycznym do Grecji?

Planujesz podróż na Zakynthos? Atrakcje do obejrzenia podczas pobytu w Grecji to jedyne, o czym teraz myślisz? W ferworze przygotowań nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym! Pamiętaj, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zastąpi Ci polisy.

Wypowiedź eksperta

Karta EKUZ upoważnia do korzystania z pomocy medycznej za granicą na takich samych zasadach, które obowiązują obywateli danego kraju. W Grecji bezpłatne jest leczenie wyłącznie w wybranych ośrodkach zdrowia, a za niektóre świadczenia, na przykład za badania czy hospitalizację, zawsze trzeba częściowo zapłacić. Szanse na odzyskanie pieniędzy wydanych na usługi medyczne mają wyłącznie osoby, które przed wyjazdem z kraju wykupiły odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.
Magdalena Kajzer, Specjalista ds. ubezpieczeń turystycznychMagdalena Kajzer, Specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych

Aby Twoja polisa podróżna do Grecji była skuteczna, musi spełniać pewne kryteria. Najważniejsze dotyczą sumy gwarantowanej, która w przypadku wyjazdów do państw UE, powinna wynosić co najmniej 20 000 euro. Duże znaczenie ma też zakres ubezpieczenia. Dopilnuj, aby w umowie uwzględniono nie tylko koszty leczenia, ale również ratownictwo, transport medycznyczy świadczenia stomatologiczne.

W razie potrzeby polisę możesz rozszerzyć na przykład o:

 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadkówNNW zapewnia Ci możliwość uzyskania odszkodowania w razie doznania uszczerbku na zdrowiu. Jeśli podczas wyjazdu złamiesz rękę lub doznasz jakiegokolwiek innego urazu, firma ubezpieczeniowa wypłaci Ci rekompensatę za doznaną krzywdę;

 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej — gwarantuje Ci wsparcie na wypadek wyrządzenia szkód osobistych lub w mieniu, na przykład gdy przypadkiem zniszczysz przedmiot należący do innej osoby lub spowodujesz u niej uszczerbek na zdrowiu, obowiązek zadośćuczynienia spoczywa wówczas po stronie ubezpieczyciela;

 • ubezpieczenie bagażu i sprzętu elektronicznego — umożliwia odzyskanie części pieniędzy za zniszczone przedmioty przewożone w bagażu, zwyle nie dotyczy walizek i toreb, chyba że wykupisz odpowiednie rozszerzenie;

 • ubezpieczenie dla aktywnych — jest przeznaczone dla osób planujących amatorskie uprawianie sportu podczas wakacji. Zapewnia możliwość uzyskania odszkodowania za szkody powstałe podczas na przykład nurkowania lub biegania;

 • ubezpieczenie sportów wysokiego ryzyka — sprawdzi się dla turystów chcących w czasie wakacji szlifować umiejętności w zakresie dyscyplin uznwanych przez firmy ubezpieczeniowe za wyjątkowo niebezpieczne.

Zasady wypłaty odszkodowań oraz obowiązki ubezpieczonego zawsze określają ogólne warunki ubezpieczenia (OWU). Przed wykupieniem jakiejkolwiek polisy zwróć uwagę na zapisy dotyczące sytuacji, w których ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za szkody (wyłączenia odpowiedzialności).

Jeszcze do niedawna częstym wyłączeniem były zdarzenia ubezpieczeniowe, do których doszło u osoby będącej pod wpływem alkoholu. Obecnie jednak tak zwana klauzula alkoholowa, zapewniająca ochronę również po spożyciu napojów wysokoprocentowych, stanowi często podstawowy element polisy.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Grecji?

Wysokość składki ubezpieczenia turystycznego zmienia się w zależności od długości pobytu i zakresu ochrony. Im dłuższe wakacje i im więcej zdarzeń objętych ochroną, tym wyższa cena polisy.

SPRAWDŹ CENĘ UBEZPIECZENIA

Przykład

Pani Basia planuje 10-dniowy pobyt na wyspie Zakynthos. Głównym założeniem jej wyjazdu jest wypoczynek i zwiedzanie winnic. Kobieta wyszukała na stronie: rankomat.pl najlepsze dostępne oferty. Poniżej znajduje się porównanie najtańszej i najdroższej z nich w celu zobrazowania związku pomiędzy zakresem ochrony a wysokością składki.

Koszt ubezpieczenia turystycznego do Grecji
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Signal Iduna
Koszty leczenia
89 268 zł
Ratownictwo
31 244 zł
Bagaż
-
3,74 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 15 000 złsporty objęte polisą: 83zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
178 535 zł
Ratownictwo
22 317 zł
Bagaż
2 232 zł
6,00 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 22 317 złOC: 223 169 złOC sportowe: 223 169 złsporty objęte polisą: 10zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
8,89 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114 zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
11,00 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Wiener
Koszty leczenia
669 508 zł
Ratownictwo
669 508 zł
Bagaż
2 000 zł
13,00 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 223 169 złOC sportowe: 223 169 złsporty objęte polisą: 17zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19

Koszt ubezpieczenia turystycznego do Grecji

Koszt ubezpieczenia turystycznego do Grecji
Signal Iduna
3,74 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
89 268 zł
Ratownictwo
31 244 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 15 000 złsporty objęte polisą: 83zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Europa Ubezpieczenia
6,00 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
178 535 zł
Ratownictwo
22 317 zł
Bagaż
2 232 zł
Dodatkowo: NNW: 22 317 złOC: 223 169 złOC sportowe: 223 169 złsporty objęte polisą: 10zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
AXA Partners
8,89 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114 zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Generali
11,00 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Wiener
13,00 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
669 508 zł
Ratownictwo
669 508 zł
Bagaż
2 000 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 223 169 złOC sportowe: 223 169 złsporty objęte polisą: 17zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19

Koszt ubezpieczenia turystycznego do Grecji

A Ty jaką polisę wybierasz? Skorzystaj z porównywarki i wybierz ubezpieczenie, dzięki któremu zyskasz wsparcie finansowe w kryzysowych sytuacjach!

Podsumowanie

 1. Największe atrakcje Zakynthos są związane z przyrodniczymi walorami wyspy. Nie brakuje tam jednak również ciekawych zabytków i dóbr kultury.

 2. Na północy wyspy warto odwiedzić miejsca takie jak Zatoka Wraku i Przylądek Skinari.

 3. W zachodniej części wyspy warto odwiedzić zatoki Porto Limnionas i Porto Roxa.

 4. Zdaniem wielu turystów najpiękniejsze na Zakynthos są plaże ulokowane na wschodnim wybrzeżu wyspy: plaża Gerakas, plaża Laganas i plaża Xigia.

 5. Podczas pobytu w mieście Zakynthos warto odwiedzić Muzeum Bizantyjskie i Kościół Św. Mikołaja z Molos.

 6. Ważnym wydarzeniem w historii Zakynthos było trzęsienie ziemi, które miało miejsce w 1953 roku i spowodowało zniszczenie większości budynków na wyspie.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Co można robić na Zakynthos?

  Zakynthos znajduje się w malowniczej lokalizacji, dlatego nie brakuje tam zjawiskowych atrakcji przyrodniczych. Na wyspie możesz wylegiwać się na plaży przy zachodzie słońca w jednej z zatok (np. Porto Limnionas), podziwiać odludne skrawki wybrzeża otoczone skałami, a także odbywać rejsy łodzią do niedostępnych z lądu jaskiń. Ponadto Zakynthos stanowi raj dla miłośników sportów wodnych, zwłaszcza nurkowania, snorkelingu i windsurfingu. Gdy znudzi Ci się obcowanie z naturą, możesz eksplorować tamtejsze wsie i miasteczka oraz rozkoszować się lokalną kuchnią.

 2. Gdzie najlepiej pojechać na Zakynthos?

  Zakynthos to sporej wielkości wyspa oferująca dużą liczbę miejsc noclegowych. Na północy i południu wyspy znajdą coś dla siebie zarówno wielbiciele dużych kurortów z barami i dużą liczą turystów, jak i miłośnicy odludnych, zacisznych wiosek. Ci pierwszy powinni odwiedzić na przykład Zakynthos lub Lagana. Jeśli zaś lubisz wypoczynek w spokojnych okolicznościach i odosobnieniu, powinieneś odwiedzić południowo-wschodnią część wyspy, na przykład region Vasilikos.

 3. Czy warto wybrać się na wakacje do Zakynthos?

  Ostateczna decyzja co do wyjazdu na Zakynthos zależy od Twoich oczekiwań. Wakacje na tej słonecznej wyspie spodobają się zwłaszcza miłośnikom zjawiskowych plaż o złocistym piasku. Na wybrzeżu zobaczysz wiele malowniczych krajobrazów, strome klify, gaje oliwne i tradycyjne zabudowania.

 4. Kiedy najlepiej jechać na Zakynthos?

  Sezon turystyczny na Zakynthos trwa od kwietnia do początku listopada. W okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu, jest tam najgoręcej. W zależności od własnych oczekiwań co do wyjazdu, wybierz odpowiedni termin. Jeśli zależy Ci na pięknej pogodzie, rozważ wycieczkę w sezonie. Gdy jednak ważniejsze jest dla Ciebie zwiedzanie wyspy, zaplanuj wakacje wczesną wiosną lub późną jesienią

 5. Z czego słynie wyspa Zakynthos?

  Znakiem rozpoznawczym wyspy są malownicze zatoczki z turkusową wodą, na przykład Porto Limnionas, a także skaliste klify. Dużą popularnością cieszy się tam też miasto Zakynthos. Atrakcje najbardziej przyciągające turystów to również Zatoka Wraku czy punkt widokowy Myzithres na szczycie klifu.

 6. Ile czasu leci się na Zakynthos?

  Czas przelotu na Zakynthos zmienia się w zależności od odległości do pokonania i warunków pogodowych. Przeważnie podróż z Polski trwa około 2,5 godziny.