Ogromne metropolie, wieżowe, tysiące budynków, tłumy ludzi, energetyczne życie nocne – największe miasta świata nie zasypiają przez całą dobę. Tam się pracuje, uczy i bawi. To nie tylko skupiska budynków, ale muzea, zabytki, znakomite restauracje, ciekawe miejsca czy parki.

Sprawdziliśmy, które metropolie są zaliczane do tych najbardziej zaludnionych oraz co warto tam zobaczyć. Poznaj razem z nami jedne z największych miast świata. Przygotuj się na podróż przez meandry największych skupisk ludności na naszym globie.

Największe miasto świata - jak zostało wybrane?

Ranking każdego roku powstaje w oparciu o liczbę ludności zamieszkującą największe metropolie. Miasta - według zaleceń OZN dzieli się na trzy kategorie - te w obrębie granic administracyjnych, obszary miejskie i obszary metropolitalne. W naszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę te ostatnie. Według najnowszych danych największe miasta świata to:

 • Tokio (Japonia) – 37,2 mln mieszkańców

 • Delhi (Indie) – 32,9 mln mieszkańców

 • Szanghaj (Chiny) – 29,2 mln mieszkańców

 • Dhaka (Bangladesz) – 23,2 mln mieszkańców

 • Sao Paulo (Brazylia) – 22,6 mln mieszkańców

 • Meksyk (Meksyk) – 22,3 mln mieszkańców

 • Kair (Egipt) – 22,2 mln mieszkańców

 • Pekin (Chiny) – 21,8 mln mieszkańców

 • Mumbaj (Indie) – 21,3 mln mieszkańców

Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce nie ma żadnego miasta z Europy – na to oczywiście wpływ ma też wielkość i gęstość zaludnienia metropolii znajdujących się na naszym kontynencie.

Największe miasta świata – co warto tam zobaczyć?

Postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć 9 największym miastom na świecie – i to nie tylko pod kątem liczby ludności. Sprawdziliśmy, jakie atrakcje mają te wielkie obszary metropolitalne dla turystów. Jeśli jesteś miłośnikiem miejskie życia, koniecznie zobacz dlaczego warto zobaczyć akurat te aglomeracje. Każde z największych miast ma coś wyjątkowego do zaoferowania.

1. Tokio, Japonia

Tokio, stolicę Kraju Kwitnącej Wiśni zamieszkuje prawie tyle osób, ile w całej Polsce! Tymczasem cała metropolia ma powierzchnię mniej więcej województwa  lubuskiego. Takie liczby robią wrażenie i czuć to na każdym kroku: jest tłoczno, ogromnie, a miasto nigdy nie zasypia. Mimo to Tokio jest miastem estetycznym, łączącym nowoczesną z tradycyjną japońską kulturą.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Tokio jest dzielnica Shibuya, gdzie słynne przejście dla pieszych staje się symbolem wielkości i zaludnienia miasta. To także idealne miejsce do zanurzenia się w świat zakupów i rozrywki. Ginza, dzielnica handlowa, kusi luksusowymi butikami, eleganckimi restauracjami i nowoczesnymi galeriami sztuki.

Koniecznie powinieneś wybrać się do dzielnicy Akihabara, mekki technologii i kultury pop. Kolorowe neony, liczne sklepy z elektroniką oraz kawiarnie z motywem anime, jakimi wyróżnia się stolica Japonii przyciągają tu tłumy z całego świata. Jeśli jednak bliżej Ci do natury i spokoju, to ogrody japońskie w dzielnicy Shinjuku stanowią oazę zieleni i harmonii w sercu zgiełku miejskiego.

Klimat prawdziwej kultury japońskiej znajdziesz w świątyni Senso-ji w dzielnicy Asakusa, otoczonej tradycyjnymi sklepami z pamiątkami. Wieczorem możesz podziwiać zapierająca dech w piersiach panoramę miasta z widokiem na świetliste wieżowce z Tokyo Tower czy Tokyo Skytree.

Co warto wiedzieć o Tokio?

- Liczba ludności: 37,2 mln osób
- Powierzchnia: 2 194 km²
- Ceny lotów z Polski: od 2 246 zł
- Ceny noclegów: od 131 zł/ doba w hotelu ***
- Cena ubezpieczenia: od 9 zł/dzień

2. Delhi, Indie

Ponad 32 miliony mieszkańców stolicy Indii  żyje i pracuje na powierzchni liczącej zaledwie 1 483 km². W tej metropolii miesza się nie tylko hinduska tradycja z nowoczesnością, ale przyroda z technologią czy czasy współczesne ze zwyczajami XIX-wiecznymi. Na całość zaliczanego do największych miast świata składają się dwie jego części - Stare i Nowe Delhi.

Jednym z najważniejszych miejsc w Delhi jest Czerwony Fort, potężna warownia zbudowana w XVII wieku, która stanowiła kiedyś siedzibę wielu hinduskich władców. Tuż obok znajduje się Wielki Meczet, największa tego typu świątynia w Indiach, emanująca potęgą i monumentalnością.

Stara Delhi zachwyca Cię Chandni Chowk, labiryntem wąskich uliczek pełnych kolorowych straganów, aromatycznych stoisk z jedzeniem i rozgardiaszem, które tworzą niepowtarzalną atmosferę hinduskiego bazaru. To tutaj bije puls miasta i to tutaj zanurzysz się w życiu Delhi.

Nowe Delhi, stolica Indii, zbudowana przez Brytyjczyków w okresie kolonialnym, prezentuje zupełnie inny obraz miasta. Brama Indii, wzorowana na Łuku Triumfalnym w Paryżu, to pomnik ku czci poległych żołnierzy, otoczony pięknymi ogrodami. Rashtrapati Bhavan, rezydencja prezydenta Indii, to kolejna majestatyczna budowla, której ogromne ogrody są otwarte dla zwiedzających.
 

Będąc w Delhi, koniecznie musisz zobaczyć Świątynię Lotosu z charakterystyczną architekturą przypominającą właśnie kwiat lotosu. To miejsce idealne na wyciszenie się, kontemplacje, otwarte dla osób wszystkich wyznań.

Co warto wiedzieć o Delhi?

- Liczba ludności: 32,9 mln osób
- Powierzchnia: 1 483 km²
- Ceny lotów z Polski: od 2 346 zł
- Ceny noclegów: od 23 zł/ doba w hotelu ***
- Cena ubezpieczenia: od 9 zł/dzień

3. Szanghaj (Chiny)

To jedno z największych miast świata i największe miasto Chin liczy sobie prawie 30 milionów mieszkańców. Ten obszar metropolitalny, który znalazła się na trzecim miejscu pod względem liczby ludności obejmuje nie tylko największą giełdę na świecie, rekordową liczbę drapaczy chmur i słynny „latający pociąg”, ale też wiele śladów kultury chińskiej, a nawet europejskiej – nie bez powodu Szanghaj bywał nazwany Paryżem Wschodu.

Początkiem Twojej podróży po Szanghaju powinien być Bund, nadbrzeżna promenada, z której rozciąga się zapierający dech widok na imponujące wieżowce w Pudong. Tam, na wschodnim brzegu rzeki Huangpu, przez całą dobę, każdego dnia w roku tętni życiem dzielnica finansowa z drapiącymi chmury budynkami, takimi jak Oriental Pearl Tower czy Shanghai World Financial Center.

W dzielnicy Puxi musisz odwiedzić tradycyjne chińskie ogrody Yu Garden, oazę spokoju w samym środku zgiełku miejskiego. Kolejnym obowiązkowym punktem programu jest dzielnica francuska, ze znajdującymi się tu na każdym kroku kawiarniami, antykwariatami i urokliwymi uliczkami.

Jeśli uwielbiasz zakupy i nowoczesną architekturę, to nie możesz zapomnieć o wizycie w dzielnicy handlowej Nanjing Road oraz w luksusowym kompleksie Shanghai Disney Resort. Fani sztuki i designu powinni zobaczyć M50, dzielnicę artystyczną z galeriami i pracowniami artystycznymi prezentującymi nowatorskie dzieła chińskich twórców.

Co warto wiedzieć o Szanghaju?

- Liczba ludności: 29,2 mln osób
- Powierzchnia: 6 340 km²
- Ceny lotów z Polski: od 2 755 zł
- Ceny noclegów: od 111 zł/ doba w hotelu ***
- Cena ubezpieczenia: od 4 zł/dzień

4. Dhaka (Bangladesz)

Stolica Bangladeszu to miasto przepełnione kontrastami. Choć jest najbardziej rozwiniętym i największym miastem tego kraju, to jednak większość z ponad 23 milionów jego mieszkańców żyje w slumsach. Nowoczesne budynki mieszają się tu z ubogimi i zaniedbanymi dzielnicami.

Dhaka, Bangladesz

Jednym z najważniejszych miejsc w Dhace jest Twierdza Aurangabad (Lalbagh Fort), potężna warownia zbudowana w XVII wieku, otoczona ogrodami i historycznymi zabudowaniami. To miejsce przepełnione tajemniczością i tradycją.

Konieczne powinieneś zobaczyć też Narodowe Muzeum Bangladeszu, w którym znajdują się eksponaty związane z historią kraju, sztuką i kulturą ludową. Starożytne rękopisy, dzieła sztuki, a także artefakty etnograficzne stanowią fascynującą podróż przez czas i przestrzeń.

Bazary i targi to nieodłączna część życia Dhaki, a najbardziej znanym z nich jest Nowy Rynek, na którym tętniące życiem stragany oferują wszystko, od tradycyjnych rękodzieł po egzotyczne owoce i przyprawy. To miejsce, w którym doświadczysz autentycznej atmosfery banglijskiego handlu i codziennego życia.

Miasto Dhaka w Bangladeszu

Starówka w dzielnicy Puran Dhaka to labirynt wąskich uliczek, zabytkowych meczetów i kolorowych bazarów. Zobaczysz tutaj również Jatiyo Sangsad Bhaban, czyli budynek Parlamentu Bangladeszu, zbudowany przez architekta Louis'a Kahna, imponujący monumentalnością i nowatorskim designem.

Co warto wiedzieć o Dhace?

- Liczba ludności: 23,2 mln osób
- Powierzchnia: 306,4 km²
- Ceny lotów z Polski: od 3 007 zł
- Ceny noclegów: od 65 zł/ doba w hotelu ***
- Cena ubezpieczenia: od 4 zł/dzień

5.  São Paulo, Brazylia

São Paulo, gigantyczne serce Brazylii, to nie tylko największe miasto tego kraju, ale też największy obszar metropolitalny w Ameryce Południowej. Jest świadkiem przemian kultury latynoskiej i wielu ważnych wydarzeń w dziejach Brazylii. Choć slumsy mieszają się z tu z luksusowymi budynkami, to Sao Paulo ma swój wyjątkowy urok. Ten największy ośrodek miejski w Ameryce Łacińskiej liczy sobie niemal 23 miliony mieszkańców.

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w São Paulo jest Avenida Paulista, aleja biznesu, kultury i rozrywki o długości niemal 3 kilometrów. To miejsce, w którym wieżowce przeplatają się z nowoczesnymi galeriami sztuki, ekskluzywnymi sklepami i tętniącymi życiem kawiarniami.

Odwiedzając São Paulo, musisz się wybrać do Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Museu de Arte Moderna) – możesz podziwiać prace zarówno brazylijskich, jak i międzynarodowych artystów. Park Ibirapuera to zielona oaza w samym centrum miasta, idealne miejsce do odpoczynku i relaksu. Oprócz ogromnych obszarów zieleni, znajdziesz tu liczne muzea, fontanny i ścieżki rowerowe, które przyciągają zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Koniecznie zaplanuj też spacer na Mercado Municipal. Na tym typowo latynoskim targu kupisz lokalne przysmaki, owoce morza, sery oraz słynną kanapę  z mortadelą, która stała się symbolem tego miejsca. São Paulo to także mekka dla fanów zakupów – w dzielnicy Jardins nie brak sklepów luksusowych marek i ekskluzywnych butików.

Co warto wiedzieć o São Paulo?

- Liczba ludności: 22,6 mln osób
- Powierzchnia: 1 521 km²
- Ceny lotów z Polski: od 4 143 zł
- Ceny noclegów: od 84 zł/ doba w hotelu ***
- Cena ubezpieczenia: od 7,60 zł/dzień

6. Mexico City, Meksyk

Mexico City to miejsce pełne historii, kultury i niezwykłych kontrastów. Z jednej strony stolica Meksyku zachwyca kolonialną architekturą, a z drugiej tętniącym życiem ulicznym, tworzącym niepowtarzalną atmosferę. Mexico City jest największym miastem Ameryki Północnej, jest tu tłoczno, kolorowo i na wskroś latynosko.

Zwiedzania miasta Meksyk musisz zacząć od Zócalo, centralnego placu, który jest jednym z największych na świecie. Otoczony jest Katedrą Metropolitalną, Pałacem Narodowym i budynkami rządowymi. Plac to historyczne serce miasta, na którym odbywają się liczne wydarzenia kulturalne i społeczne.

Zaplanuj wizytę w Muzeum Antropologii, które gromadzi bogatą kolekcję prekolumbijskich eksponatów, ukazujących historię i kulturę Meksyku przed przybyciem Hiszpanów. To niezwykłe miejsce dla miłośników historii i antropologii.

Wytchnienie od tłumu i hałasu znajdziesz w Chapultepec, jednym z największych parków miejskich na świecie. To prawdziwa oaza zieleni w samym sercu miasta. Oprócz ogrodów i jeziora, w park znajduje się Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Zamek Chapultepec, będący rezydencją hiszpańskich władców, a siedzibę Muzeum Historii Narodowej.

W dzielnicach La Roma i Condesa możesz podziwiać uliczną sztukę, nowoczesną architekturę i poczuć ducha kreatywności i artystycznej wolności. Na targowisku Mercado de la Merced delektuj się lokalnymi smakami, aromatami i kolorami meksykańskiej kuchni.

Co warto wiedzieć o Mexico City?

- Liczba ludności: 22,3 mln osób
- Powierzchnia: 1 485 km²
- Ceny lotów z Polski: od 3 627 zł
- Ceny noclegów: od 124 zł/ doba w hotelu ***
- Cena ubezpieczenia: od 7,60 zł/dzień

7. Kair, Egipt

Kair to nie tylko nowoczesna, największy afrykański obszar metropolitalny, ale i jedno z najstarszych miast na świecie. To przecież tutaj nad brzegami Nilu rozwijało się państwo faraonów i kultura starożytnego Egiptu. Dziś odnajdziesz tu ślady dawnych dziejów, splecione ze współczesną architekturą.

W samym Kairze musisz odwiedzić Muzeum Egipskie, które mieści największą na świecie kolekcję zabytków z czasów faraonów. Tutenchamon, mumie królewskie i tysiące innych eksponatów przeniosą Cię w fascynującą podróż przez starożytną historię Egiptu.

Dzielnica islamska z meczetem Al-Azhar i meczetem Ibn Tuluna pozwolą Cię poznać i docenić piękno muzułmańskiej architektury i sztuki. Bazar Khan el-Khalili to labirynt zaułków, pełen kolorowych straganów, sklepów z rękodziełem i aromatycznych kawiarni. To idealne miejsce na zakupy pamiątek i zanurzenie się w świecie islamu.

Niedaleko centrum Kairu, około 6 kilometrów od miasta znajduje się jedno z najsłynniejszych miejsc - kompleks piramid w Gizie należący do Siedmiu Cudów Świata z piramidami Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa.

Co warto wiedzieć o Kairze?

- Liczba ludności: 22,2 mln osób
- Powierzchnia: 3 085 km²
- Ceny lotów z Polski: od 1 011 zł
- Ceny noclegów: od 26 zł/ doba w hotelu ***
- Cena ubezpieczenia: od 4,65 zł/dzień

8.  Pekin, Chiny

Stolica Chin to miasto niezwykłe. Wyjątkowe budynki, świątynie, nowoczesne wieżowe i tradycyjne chińskie osiedla pozwalają poznać i zrozumieć tą tak inną od naszej kulturę. Jest tu tłoczno, kolorowo i aromatycznie. To prawdziwa uczta dla zmysłów.

W Pekinie, który musisz zobaczyć przede wszystkim Zakazane Miasto, ogromny kompleks pałacowy, który był kiedyś siedzibą chińskich cesarzy. To jedno z najważniejszych historycznych miejsc w stolicy Chin, pełne wspaniałych budynków, dziedzińców i ogrodów jest jednym z największych miast Państwa Środka.

Wybierz się także do Świątynia Niebios, starożytnego miejsce kultu, zbudowanego w XV wieku i otoczonego pięknym parkiem. To arcydzieło chińskiej architektury i symbol łączności między niebem a ziemią. Z pewnością zachwyci Cię też Plac Tiananmen, świadek burzliwych dziejów chińskich, otoczony ważnymi budynkami, takimi jak Pałac Ludowy i Mauzoleum Mao Zedonga.

Nieopodal miasta znajduje się Wielki Mur Chiński. Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na świecie, a widoki z muru dostarczają wielu wrażeń. Malownicze widoki i odrobinę spokoju znajdziesz w Pałacu Letnim nad brzegiem Jeziora Kunming - ogromnym kompleksie ogrodów i pałaców, który był kiedyś letnią rezydencją chińskich cesarzy..

Przechadzka po Dzielnicy Huntogów przeniesie Cię w czasie. Tradycyjne chińskie osiedla składają się z zaułków, niskich domów i tradycyjnych dziedzińców. Znajdziesz tam wiele perełek architektonicznych. Możesz też decydować się na przejażdżkę rikszą.

Powrót do czasów współczesnych zapewni Ci Stadion Narodowy, znany również jako Ptasie Gniazdo, zbudowany na potrzeby Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku. Obiekt jest nie tylko ogromny, ale przyciąga uwagę swoją futurystyczną architekturą. Warto odwiedzić również Muzeum Narodowe Chińskie, które gromadzi ogromną kolekcję chińskich dzieł sztuki, antyków i eksponatów historycznych.

Co warto wiedzieć o Pekinie?

- Liczba ludności: 21,8 mln osób
- Powierzchnia: 16 411 km²
- Ceny lotów z Polski: od 2 410 zł
- Ceny noclegów: od 131 zł/ doba w hotelu ***
- Cena ubezpieczenia: od 4,00 zł/dzień

9. Mumbaj [Bombaj] (Indie)

Mumbaj, zwany też Bombajem to nie tylko jedno z największych miast na świecie. To prawdziwa mieszanka stylów architektonicznych, nowoczesności z tradycyjnością, przepychu i skromności, luksusowych rezydencji gwiazd Bollywood i największych na świecie slumsów. Jest też drugim największym miastem w Indiach.

Z pewnością zachwycą cię Wrota Indii – symbol miasta i gigantyczna brama wznosząca się nad Morzem Arabskim. Powinieneś też odwiedzić Chhatrapati Shivaji Maharaj Terminus (CSTM) - historyczny dworzec, arcydzieło wiktoriańskiej architektury i jedna z najpiękniejszych stacji kolejowych na świecie.

Na bazarze Chor Bazaar znajdziesz wyjątkowe antyki, meble i innych ciekawe przedmioty. To prawdziwe serce Bombaju, pełne barwnych straganów i fascynującej atmosfery. Na wyspie Elefanta możesz podziwiać wykute w skale świątynie z rzeźbami i reliefami, które są często uznawane za arcydzieła sztuki hinduskiej.

Koniecznie zaplanuj też spacer po Marine Drive, nazywanej również "Królową Kolonii". Ta malownicza promenada nadbrzeżna pozwoli na złapanie oddechu i podziwianie magicznych zachodów słońca. U wejścia do mumbajskiego portu znajduje się jedna największych atrakcji miasta  – Brama Indii, budowla z żółtego bazaltu, pozostałość po Imperium Brytyjskim.

Ciekawą opcją będzie też wycieczka do Parku Narodowego Sanjay Gandhi w samym sercu miasta. Nie tylko odpoczniesz tam od zgiełku i tłumów, ale możesz podziwiać wiele gatunków roślin i zwierząt, tym jeleni, makaków i egzotycznych ptaków.

Co warto wiedzieć o Mumbaju (Bombaju)?

- Liczba ludności: 21,3 mln osób
- Powierzchnia: 603,4 km²
- Ceny lotów z Polski: od 2 118 zł
- Ceny noclegów: od 24 zł/ doba w hotelu ***
- Cena ubezpieczenia: od 4,00 zł/dzień

Podróż do największych metropolii. Na co uważać i jak wybrać ubezpieczenie?

Zwiedzanie największych miast na świecie wymaga od Ciebie odpowiedniego przygotowania. Zacznij od planu – co dokładnie chcesz zobaczyć, czym będziesz się przemieszczać po metropolii, gdzie będziesz nocować i czy planujesz wypady poza ścisła centrum.

W dużych miastach grasują kieszonkowcy. Nie zabieraj na zwiedzanie i spacery zbyt wiele gotówki ani dokumentów – w ulicznym tłumie, przy wsiadaniu do metra czy w czasie zakupów łatwo dać się oszukać. Unikaj też dużych zgromadzeń i demonstracji. Zabierz ze sobą naładowany telefon i powerbank, ściągnij nawigację i przewodnik w formie aplikacji lub ebooków. Warto mieć ze sobą także środki do dezynfekcji dłoni.

I oczywiście – nie zapomnij o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym. Największe miasta świata nie należą do najbezpieczniejszych. Taka ochrona przyda Ci się niezależnie od tego, dokąd i na jak długo wyjeżdżasz. W ramach polisy możesz liczyć na pokrycie kosztów leczenia, wsparcie w razie nieszczęśliwych wypadków i kradzieży.

Wypowiedź eksperta

Największe miasta świata znajdują się poza Europą. Tam nie możemy liczyć na EKUZ – wszystkie koszty leczenia pokrywamy sami. Suma gwarantowana tego elementu ubezpieczenia nie powinna być niższa niż 50 000 euro. W państwach słynących z wysokich kosztów opieki medycznej, jak choćby Japonia, zadbaj by ta kwota była jeszcze wyższa, najlepiej zdecyduj się na możliwie najwyższy wariant.

Patrycja Pałka, Specjalista ds. ubezpieczeń turystycznychPatrycja Pałka, Specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych

Ubezpieczenie turystyczne do największych miast świata dopasujesz za pomocą naszego kalkulatora. Sam decydujesz, jakie elementy i sumy gwarantowane są dla Ciebie najlepsze. Wybraną polisę opłacisz online i otrzymasz dokumenty na maila. Wydrukuj lub zapisz i podróżuj bezpiecznie po największych metropoliach!

Wakacje zagraniczne
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
mtu24.pl
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
-
44,00 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: OC: 50 000 złsporty objęte polisą: 67zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
58,52 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: sporty objęte polisą: 60zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
40 000 eur
Ratownictwo
5 000 eur
Bagaż
500 eur
81,00 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 5 000 eurOC: 50 000 eurOC sportowe: 50 000 eurosporty objęte polisą: 10zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
124,46 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Wakacje zagraniczne
mtu24.pl
44,00 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: OC: 50 000 złsporty objęte polisą: 67zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
58,52 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: sporty objęte polisą: 60zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Europa Ubezpieczenia
81,00 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
40 000 eur
Ratownictwo
5 000 eur
Bagaż
500 eur
Dodatkowo: NNW: 5 000 eurOC: 50 000 eurOC sportowe: 50 000 eurosporty objęte polisą: 10zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
AXA Partners
124,46 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19

Co warto wiedzieć?

 1. Największe miasta świata to wielkie aglomeracje z największą liczbą ludności.
 2. Aktualnie największym ośrodkiem miejskim jest Tokio.
 3. Na podium znajduje się też Delhi oraz Szanghaj.
 4. W zestawieniu największych miast świata znajdują się metropolie z Azji, Ameryki Południowej oraz Północnej.
 5. Wyprawę do tych ogromnych ośrodków warto zaplanować z wyprzedzeniem, opracowując plan zwiedzania, podróży i zakup ubezpieczenia.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Jakie jest największe miasto na całym świecie?

  Aktualnie największym miastem z największą populacją jest Tokio. Obszar metropolitalny stolicy Japonii liczy sobie ponad 37 milionów mieszkańców.

 2. Jakie są trzy największe miasta świata?

  Największe miasta na całym świecie pod względem populacji to obecnie Tokio w Japonii, Delhi w Indiach oraz Szanghaj w Chinach.

 3. Jaki jest największe miasto w Polsce?

  Największym ośrodkiem miejskim w Polsce jest Warszawa. Zamieszkuje ją 1 861 975 osób.

 4. Czy Tokio jest większe od Polski?

  Nie. Tokio ma powierzchnię mniej więcej województwa lubuskiego. Metropolię zamieszkuje około 37 milionów ludzi.