Tulum to jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Meksyku. Cudowne plaże, ruiny miasta Majów, skalne studnie canote i przepyszne, miejscowe jedzenie tworzą razem niepowtarzalnym klimat idealnego, wakacyjnego urlopu.

Tulum w Meksyku to doskonałe miejsce na rajskie wakacje. Kto z nas nie marzy o odpoczynku na piaszczystej plaży, rozkoszując się szumem przejrzystych fal, zwłaszcza po trudnym, pandemicznym roku? Podpowiadmy,co warto tam zobaczyć i jak przygotować się do takiego urlopu.

Wjazd do Meksyku a Covid-19 - aktualna sytuacja epidemiczna

Granice Meksyku pozostają otwarte dla turystów. Podróżni wjeżdżający do Meksyku nie muszą poddawać się testom na koronawirusa (wyjątek stanowią przeloty liniami KLM) ani kwarantannie. Podczas kontroli granicznej wymagane są jedynie dokumenty, które potwierdzają cel podróży, rezerwację hotelu, środki finansowe oraz informacje na temat długości pobytu i terminie lotu powrotnego.

Sytuacja epidemiczna w Meksyku w ostatnim czasie nieco się załagodziła. W sporej części kraju nastąpiła nieznaczna poprawa jeśli chodzi o ilość zachorowań i zgonów z powodu COVID-19. Choć codziennie odnotowuje się nowe zakażenia, nie są one skumulowane w jednym miejscu. Niestety, największa ich liczna wciąż utrzymuje się w miejscowościach typowo turystycznych.

Jeśli chodzi o restrykcje, aktualnie nie są one zaostrzone. Otwarta została większość sklepów i punktów usługowych. W tych miejscach obowiązują jednak dodatkowe zasady bezpieczeństwa, takie jak obowiązek dezynfekcji rąk, maksymalna liczba odwiedzających, pomiar temperatury ciała, wyznaczone kierunki ruchu czy obowiązek zasłaniania nosa i ust. Jedynie w niektórych miastach zamknięto sklepy i punkty usługowe, które nie są niezbędne do codziennego funkcjonowania. Zamknięta pozostaje również część atrakcji turystycznych.

Ambasada RP w Meksyku apeluje do turystów wyjeżdżających z Polski, by zachowali ostrożność wybierając ten kierunek podróży, zwłaszcza, że większość zgonów spowodowanych koronawirusem odnotowuje się w środkowym Meksyku. Duża liczba zakażeń jest przede wszystkim w Cancún, Playa del Carmen i Tulum. Do zakażeń dochodzi najczęściej w miejscach tłumnie odwiedzanych przez turystów, którzy podczas wakacyjnego urlopu zapominają o zasadach bezpieczeństwa. Do takich miejsc należą choćby dyskoteki, bary i restauracje.

O czym pamiętać przed wyjazdem?

 • Pamiętajmy, aby przed podróżą do Meksyku poszukać aktualnych informacji na temat pandemii na oficjalnych stronach rządowych tego państwa. Znajdziemy tam bieżące dane dotyczące stanu epidemiologicznego oraz aktualnych obostrzeń obowiązujących w konkretnej destynacji. To sprawdzone i wiarygodne źródło informacji dla zagranicznych turystów, którzy chcą przygotować się do wyjazdu zgodnego z zasadami bezpieczeństwa.

 • Warto również zarejestrować się w systemie Odyseusz. W chwili zagrożenia lub w sytuacji kryzysowej czy nadzwyczajnej umożliwi on MSZ podjęcie z nami kontaktu, wskazując na pomocną placówkę dyplomatyczną lub konsulat. Dzięki niemu otrzymamy również bieżące powiadomienia o zagrożeniach występujących w kraju, do którego wyjeżdżamy. W systemie można zarejestrować się tworząc profil (polecane przy częstych lub dłuższych podróżach) lub po prostu zgłosić jednorazowy wyjazd.

Jakie dokumenty będą potrzebne do wyjazdu?

 • Paszport - choć nie ma jasno określonego minimalnego okresu ważności paszportu dla podróżujących do Meksyku, w związku z 180-dniowym prawem pobytu, urzędnicy na ogół oczekują, że ważność dokumentu będzie wynosiła 6 miesięcy. Do Meksyku można wyjechać również z paszportem tymczasowym.

 • Formularz Migracyjny (Forma Migratoria Múltiple – FMM) - podczas podróży samolotem już na jego pokładzie formularz jest wręczany pasażerom. Zaraz po wypełnieniu musi uzyskać pieczątkę urzędnika migracyjnego na pierwszym międzynarodowym lotnisku.

 • Opłata - podczas przekraczania granicy drogą lądową, podróżni muszą wnieść tzw. opłatę turystyczną w wysokości ok. 30 USD. W przypadku podróży samolotem, opłata taka jest wliczona w cenę biletu. Turyści, którzy przekroczą granicę w portach morskich, muszą uiścić opłatę w wysokości ok. 5 USD

 • Tranzyt - należy pamiętać, że podczas podróży tranzytem przez Stany Zjednoczone Ameryki, konieczne jest posiadanie wizy tranzytowej.

Dla turystów przyjeżdżających z Polski nie ma obowiązku wizowego, jeśli podróż ma charakter służbowy lub prywatny i nie jest dłuższa niż 180 dni. Ci podróżni, którzy do Meksyku jadą w celu rozpoczęcia działalności handlowej, podjęcia pracy itp. muszą mieć wizę, która odpowiada charakterowi podróży

Po przylocie do Meksyku podróżni poddawani są pomiarowi temperatury. Kwarantanna nie jest obowiązkowym elementem po przylocie, ale może zostać zastosowana, jeżeli u podróżnego zostanie stwierdzona gorączka lub inne objawy zarażenia COVID-19. Polskie MZS odradza turystom podróże typowo turystyczne do następujących stanów: 

 • Chihuahua (oprócz pociągu El Chepe – między stanami Chihuahua i Sinaloa)

 • Coahuila (oprócz miasta Saltillo)

 • Colima (oprócz miasta Manzanillo)

 • Durango 

 • Guerrero (oprócz plaży w Acapulco, Ixtapa-Zihautanejo i Taxco)

 • Michoacán (oprócz miast Morelia i Lázaro Cardenas oraz rezerwatów motyli), 

 • Nuevo León (oprócz miasta Monterrey) 

 • Sinaloa (oprócz miasta Mazatlán)

 • Sonora (oprócz miasta Hermosillo i Guaymas/San Carlos) 

 • Tamaulipas

Szczególna ostrożność jest zalecana w przypadku wyboru innych części kraju, w tym także większych miast, jak Guadalajara, Monterrey, Puebla i Veracruz, a także stolicy.

Podróż indywidualna do Tuulum - ile to kosztuje?

To ile będzie kosztowała samodzielna podróż do Meksyku, bez angażowania w nią biura podróży, jest kwestią indywidualną. Jeśli nie zależy nam na podwyższonym standardzie, możemy wybierać tańsze hotele o mniejszej ilości gwiazdek. W trakcie wyprawy do Tulum kosztowna jest sama podróż. Dodatkowo do całości doliczyć należy koszty wyżywienia i odpowiedniego ubezpieczenia

Nocleg - przykładowe ceny w Tulum:

 • Cena za noc: 112 PLN

Standard: hotel 3-gwiazdkowy 

Lokalizacja: w centrum

Opinie: 7,7 na 10 gwiazdek

 • Cena za noc: 289 PLN

Standard: hotel 4-gwiazdkowy 

Lokalizacja: w centrum

Opinie: 8,8 na 10 gwiazdek

 • Cena za noc: 439 PLN

Standard: Willa z widokiem

Lokalizacja: około 4km od centrum

Opinie: 9,2 na 10 gwiazdek

 • Cena za noc: 1 723 PLN

Standard: Willa z widokiem

Lokalizacja: centrum

Opinie: 9,3 na 10 gwiazdek

 • Cena za noc: 7 496 PLN

Standard: Willa typu deluxe

Lokalizacja: ścisłe centrum

Opinie: 9,3 na 10 gwiazdek

Podróż - loty w sezonie:

 • Cena: 3 632 PLN

Czas: 34h 20min

Wylot: Wrocław

Klasa: ekonomiczna

Przesiadki: 2

 • Cena: 4 502 PLN

Czas: 31h 58min

Wylot: Wrocław

Klasa: ekonomiczna

Przesiadki: 2

 • Cena: 3 506 PLN

Czas: 38h 20min

Wylot: Warszawa

Klasa: ekonomiczna

Przesiadki: 2

 • Cena: 4 690 PLN

Czas: 19h 25min

Wylot: Warszawa

Klasa: ekonomiczna

Przesiadki: 2

Wyżywienie:

Oczywiście cena jedzenia również zależy przede wszystkim od standardu restauracji, lokalizacji oraz rodzaju jedzenia. Oto przykładowe ceny dań w standardowej restauracji serwującej lokalną kuchnię:

 • Śniadania: 230-330 MXN
 • Lunch: 275-380 MXN
 • Zupa: 265-290 MXN
 • Obiad: 265-500 MXN
 • Deser: 160-300 MXN
 • Typowe dania lokalne: 300-600 MXN

Podróż z biurem podróży - czy to się opłaca?

Większość biur podróży oferuje zorganizowane wycieczki do Tulum, z możliwością zwiedzania, wykupienia dodatkowych atrakcji i pobytu w luksusowym hotelu, najczęściej w pakiecie all inclusive. Hotele często oddają do dyspozycji gości spore zaplecze sportowe oraz rozbudowaną strefę SPA, które z pewnością zapewnią odpowiednią rozrywkę zarówno rodzinom z dziećmi jak i tym, którzy chcą odpocząć w zaciszu rajskiej plaży.

Oczywiście im lepszy standard hotelu i szersza oferta, ceny będą wzrastać. Przykładowo, 7-dniowy pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu w Tulum dla jednej osoby to około 7000 złotych. 5-gwiazdkowy hotel, również na siedem dni, to koszt około 5-6 tysięcy złotych za osobę. Jedna z tańszych opcji to niecałe 5 tysięcy za jednego turystę, w ofercie nieco poza sezonem.

Co warto zobaczyć w Tulum?

 • Średniowieczne ruiny Majów - z pewnością najbardziej charakterystyczna i symboliczna część Tulum, a jednocześnie słynna atrakcja tego miasta. Mieszące się się w dzielnicy Zona Arqueologica de Tulum, tak naprawdę są ruinami miasta. To idealne miejsce nie tylko dla miłośników historii. Kontrastujące z przejrzystymi wodami Morza Karaibskiego, przypominają o starożytnym Tulum, które odgrywało ważną rolę wśród portów morskich w tamtych czasach. To jedyne miasto Majów zbudowane na wybrzeżu, jednocześnie otoczone murem. Obecnie to jedno z najlepiej utrzymanych i zachowanych miejsc historycznych jeśli chodzi o dziedzictwo Majów. Dziś pełne palm i ciepłego piasku, z usytuowanym na wapiennym klifie El Castillo, czyli zamkiem, stanowiącym jedną z głównych atrakcji kompleksu.

 • Gran Cenote - cenote to naturalna studnia utworzona bez pomocy człowieka w wapiennej skale. Cenote szczególnie często zaobserwować można w Meksyku, właśnie na półwyspie Jukatan. Wiele z nich nie ma lustra wody na powierzchni, lecz nieco pod powierzchnią, gdzie światło dociera tylko przez wąskie szczeliny. Gran Cenote to studnia głęboka na 10 metrów, wypełniona stalaktytami i stalagmitami, tworząca dwa korytarze. Można tam napotkać na ryby, żółwie, a nawet nietoperze. Słodkowodne cenote w Tulum to jedno z najlepszych miejsc do jaskiniowego nurkowania i snorkelingu na rivierze.

 • Playa Ruinas - chyba jedna z najpiękniejszych plaż w całym Meksyku, a na pewno jedna z ciekawszych w Tulum. Mieści się przy ruinach Majów, kusząc turystów czystym, białym piaskiem niczym z wakacyjnych katalogów. Lazurowa woda i - co może wydawać się zadziwiające przy dużej ilości turystów - równie czyste otoczenie sprawiają, że plaża w sezonie przyciąga wielu podróżnych. Już na przełomie września i października robi się na niej jednak nieco mniej tłoczno, więc turyści, którzy szukają spokoju i wytchnienia wśród szumu fal znajdą tu miejsce dla siebie.

 • Rowerowe wycieczki - Tulum to miasto idealne do tego, by zwiedzać je na rowerze. Poza wieloma ścieżkami rowerowymi, prowadzącymi przez wszystkie najważniejsze punkty miejsca, co rusz natrafić można na liczne wypożyczalnie, gdzie znajdziemy sprzęt w naprawdę dobrej cenie.

 • Kuchnia meksykańska - jeśli planujemy spędzić urlop w Tulum, warto spróbować lokalnej, meksykańskiej kuchni. W mieście możemy spotkać wiele małych budek z przygotowywaną na miejscu żywnością. Awokado? Owoce morza? Tortille i nachos? To tylko niektóre z symbolicznych elementów kuchni z tego regionu świata. Wielu dań serwowanych w tym miejscu nie znajdziemy nigdzie indziej - to unikatowe smaki, których spróbiwać można jedynie w ich rodzimym środowisku.

Powrót do Plski - co musisz wiedzieć?

Zwolnione z kwarantanny są osoby, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19, otrzymały negatywny wynik testu na koronawirusa lub posiadają status ozdrowieńca

W przypadku szczepienia, honorowane są szczepionki 4 rodzajów (wszystkie dopuszczone do obrotu na terenie Unii Europejskiej. Zaliczają się do nich: Comirnaty (Pfizer), Moderna, Vaxzevria (AstraZeneca) i Janssen (Johnson &Johnson). Dodatkowo, aby szczepienie było ważne, od jego ostatniej dawki upłynąć musi co najmniej 14 dni. To oznacza, że osoby, które przyjęły dopiero pierwszą dawkę antidotum, nie będą uznawane za zaszczepione. Wyjątek stanowi szczepionki Janssen, która jest jednodawkowa.

Osoby, które zakończyły kwarantanne w związku z odbyciem choroby lub hospitalizację z powodu zarażenia SARS COV 2, są uznawane za ozdrowieńców. Od daty wydania specjalnego, cyfrowego certyfikatu lub wydruku zaświadczenia nie może jednak upłynąć więcej niż 6 miesięcy.

Pozostali turyści, którzy nie spełniają powyższych wymagań, po powrocie do Polski muszą odbyć kwarantannę. Ci, którzy wracają z kraju znajdującego się poza Unią Europejską i Strefą Schengen, nie mogą zostać zwolnieni z izolacji po 48 godzinach na podstawie testu wykonanego po dotarciu do Polski. Jak podaje polskie MSZ, podróżni, którzy mają obowiązek odbyć kwarantannę wjazdową, muszą zgłosić się do Głównego Inspektora Sanitarnego poprzez specjalną infolinię, podając następujące dane:

 • Imię i nazwisko

 • Numer PESEL, a w przypadku osób, które nie mają nadanego numeru PESEL – datę urodzenia oraz serię i numer paszportu albo innego dokumentu stwierdzającego tożsamość

 • Adres miejsca zamieszkania lub pobytu, w którym osoba ta będzie odbywać obowiązkową kwarantannę, o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 34 ust. 5 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, oraz numer telefonu do bezpośredniego kontaktu z tą osobą

 • Dane dotyczące podróży, w szczególności datę przekroczenia granicy

Jest możliwe skrócenie kwarantanny dla turystów, którzy po przekroczeniu granicy otrzymają negatywny wynik testu antygenowego lub molekularnego (RT-PCR). W przypadku turystów, którzy przyjeżdżają z państw UE lub strefy Schengen, test musi być wykonany do 48 godzin od powrotu. Dla pozostałych krajów czas po odbyciu badania to 7 dni.

Na co uważać w Tulum? Bezpieczeństwo w Meksyku

Choć Meksyk wraz ze swoimi flagowymi, turystycznymi destynacjami, takimi choćby właśnie jak Tulum, jest niezwykle intrygującym, wartym odwiedzenia krajem, wybierając ten kraj jako kierunek wymarzonego urlopu nie można zapomnieć o zachowaniu szczególnej ostrożności, nie tylko w okresie pandemii i bezpośredniego zagrożenia koronawirusem.

Głównym zagrożeniem jakie trzeba wziąć pod uwagę wybierając Meksyk jako cel swojego wakacyjnego wyjazdu jest przede wszystkim stosunkowo duże zagrożenie przestępczością. Niestety, zarówno kradzieże i napady, zwłaszcza, choć nie tylko wobec turystów, zdarzają się tam dość często. Tym bardziej niepokojące może wydawać się, to, że naw odniesieniu do Meksyku usłyszeć można także o przypadkach bezpośrednich napadów z bronią czy krótkotrwałych uprowadzeniach. Ma to miejsce szczególnie w środkowym i północnym Meksyku, dlatego polskie MSZ ostrzega głównie turystów wyruszających głównie w ten region kraju.

Północ i zachód Meksyku pociąga za sobą z kolei spore ryzyko zetknięcia ze zorganizowaną przestępczością. Obecnie działa tam bowiem wciąż wiele karteli narkotykowych, w których handel nielegalnymi substancjami jest bardzo rozwinięty, generując wiele niebezpieczeństwo, szczególnie dla turystów.

Urlop w Meksyku to także niepewność, jeśli chodzi o różne zagrożenia naturalne. Ze względu na swoje położenie, od czerwca do listopada kraj ten jest bowiem szczególnie zagrożony huraganami. Trzeba więc zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na ostrzeżenia dotyczące trzęsień ziemi, wybuchów wulkanów, a także tsunami.

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Meksyku - jak je wybrać i ile kosztuje leczenie w tym kraju?

Zakup odpowiedniej polisy turystycznej podczas wyjazdu do Meksyku jest bardzo ważny. Nie tylko przez obecne w tym kraju zagrożenia, lecz również – a aktualnie nawet przede wszystkim – przez pandemię. Aby wyczekany wakacyjny urlop spędzić spokojnie, nie martwiąc się o bezpieczeństwo najbliższych i własne, warto pamiętać o tym, aby w skład wybranego przez nas ubezpieczenia wchodziło kilka podstawowych elementów. Oto najważniejsze z nich:

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia - podczas wyjazdu każda nagła choroba, uraz, czy nieszczęśliwy wypadek, często wiąże się z koniecznością szybkiego skorzystania z lokalnej opieki medycznej. Ten element ubezpieczenia jest ważny zwłaszcza w obecnej, dynamicznej sytuacji pandemii. Jeśli bowiem w trakcie urlopu my lub nasi bliscy zachorujemy na COVID-19, koszty leczenia zapewnią ochronę także w tym przypadku. Ceny usług medycznych zagranicą są natomiast często naprawdę bardzo wysokie. Całkowite wydatki, jakie trzeba ponieść w związku z hospitalizacją i leczeniem, mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy euro. Warto również zwrócić uwag na wysokość sumy gwarantowanej. Powinna ona być odpowiednio duża oraz adekwatna do miejsca wyjazdu, aby w całości mogła pokryć koszty związane z zaistniałymi szkodami. Nie powinna wynosić mniej niż 100 000 PLN.
 • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW zagwarantuje pomoc w sytuacji nieprzewidzianych, nagłych zdarzeń, w wyniku których doznamy szkody lub uszczerbku na zdrowiu. Będzie pomocne również w razie konieczności dalszego leczenia czy rehabilitacji po wypadku. Zabezpieczy także naszych najbliższych na wypadek naszej śmierci.
 • OCnatomiast zabezpieczy nas przed finansowymi konsekwencjami sytuacji oraz zdarzeń, do których dojdzie z naszej winy i w wyniku których ucierpią osoby trzecie. Taka polisa pokryje na przykład koszt leczenia lub rehabilitacji osób, które doznają szkody w wyniku spowodowanego przez nas wypadku.
 • Ubezpieczenie bagażu może okazać się przydatne, jeśli w podróż zabieramy ze sobą wartościowe rzeczy, takie jak sprzęt fotograficzny czy sportowy. Jeśli posiadamy właściwą polisę, ubezpieczyciel zwróci nam koszty poniesione w wyniku zagubienia lub utraty bagażu.

Polisę można dodatkowo rozszerzyć o choroby przewlekłe, uprawianie sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych bądź o zdarzenia pod wpływem alkoholu.

Przykładowe ceny jednodniowego ubezpieczenia turystycznego dla jednej osoby dorosłej wyjeżdżającej na wakacje do Meksyku:

Ubezpieczenie na wakacje w Tulum
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
AXA Partners
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
104,40 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złubezpieczenie od Covid-19114 sportów objętych polisą
Wiener
Koszty leczenia
274 590 zł
Ratownictwo
36 612 zł
Bagaż
3 000 zł
156,00 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOC: 228 825 złubezpieczenie od Covid-19
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
169,00 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złubezpieczenie od Covid-19
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
457 650 zł
Ratownictwo
32 036 zł
Bagaż
4 577 zł
192,00 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 45 765 złOC: 457 650 złubezpieczenie od Covid-1910 sportów objętych polisąsprzęt sportowyOC sportowe: 457 650 zł
Ubezpieczenie na wakacje w Tulum
AXA Partners
104,40 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 20 000 złubezpieczenie od Covid-19114 sportów objętych polisą
Wiener
156,00 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
274 590 zł
Ratownictwo
36 612 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOC: 228 825 złubezpieczenie od Covid-19
Generali
169,00 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złubezpieczenie od Covid-19
Europa Ubezpieczenia
192,00 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
457 650 zł
Ratownictwo
32 036 zł
Bagaż
4 577 zł
Dodatkowo: NNW: 45 765 złOC: 457 650 złubezpieczenie od Covid-1910 sportów objętych polisąsprzęt sportowyOC sportowe: 457 650 zł

UWAGA!  Warto wykupić też ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu, szczególnie w dobie pandemii. Jeśli wyjazd planujemy z wyprzedzeniem, powinniśmy zwrócić tym większą uwagę na tego rodzaju zabezpieczenie. Jeśli wykupimy taką polisę, ubezpieczyciel zwróci nam całość lub część kosztów poniesionych w wyniku rezygnacji lub odwołania wyjazdu, na przykład z powodu choroby osoby ubezpieczonej lub członka jej rodziny.

Aby wybrać ubezpieczenie najlepiej dostosowane do potrzeb naszych i naszych najbliższych oraz takie, które zapewni nam największe poczucie bezpieczeństwa podczas urlopu w Meksyku, warto porównać ze sobą oferty różnych ubezpieczycieli. To pozwoli nam dokładnie sprawdzić wszystkie elementy danej polisy, poznać gwarantowane sumy ubezpieczenia i ich ewentualne elementy dodatkowe. 

Kiedy już zdecydujemy się na konkretną ofertę, w łatwy sposób zakupimy polisę online, bez wychodzenia z domu. Aby to zrobić, wystarczy skorzystać z prostego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych.

Co warto wiedzieć?

 1. Tulum to jeden z najpiękniejszych kurortów w Meksyku.
 2. By wjechać na teren Meksyku, nie trzeba wykonywać testu ani odbywać kwarantanny.
 3. Sytuacja związana z Covid-19 na terenie Meksyku jest bardzo niestabilna.
 4. Ubezpieczenie na wakacje w Tulum moża mieć już od 5,22 zł dziennie.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy Tulum przyjmuje turystów?

  Tak, granice Meksyku pozostają otwarte dla turystów. Nie jest wymagany test (chyba że leci się liniami KLM) ani kwarantanna. Wystarczy posiadsać bilet i ważny paszport.

 2. Czy po powrocie do Polski obowiązuje kwarantanna?

  Tak, konieczne odbycie jest 10 dni kwarntanny. Zwolnione są z niej osoby w pełni zaszczepione oraz ozdrowieńcy. Negatywny wynik testu po przylocie nie zwania z izolacji, jedynie może ją skrócić, jeśli negatywny wynik będzie także w 7.dniu kwarantanny.

 3. Czy można ubezpieczyć się od zdarzeń związanych z Covid-19?

  Tak, praktycznie każda polisa zapewnia pokrycie kosztów leczenia i hospitalizacji w razie zarażenia się koronawirusem. Niektóre ubezpieczenia zapewniają także pokrycie kosztów kwarntanny i izolacji, opieki nad dzieckiem w razie jego choroby czy nawet wykonania testu na Covid-19.