Nasi Klienci oceniają Beesafe na
4,51
Zostaw opinię

Wypowiedzenie umowy OC zawartej z Beesafe można przesłać drogą elektroniczną. Aby dokument został zaakceptowany, powinien zawierać niezbędne dane pojazdu i właściciela. Musi także dotrzeć do ubezpieczyciela w odpowiednim terminie.

Jeśli chcesz złożyć wypowiedzenie umowy OC Beesafe i nie znalazłeś jeszcze innego ubezpieczyciela, zachęcamy do porównania ofert kilkunastu firm w naszym kalkulatorze OC / AC.

Porównaj ceny OC i AC

W przypadku wypowiedzenia umowy OC w Beesafe możesz dostarczyć odpowiedni dokument do ubezpieczyciela przez Internet, korzystając z wygodnego formularza zamieszczonego na stronie Beesafe (https://beesafe.pl/wypowiedzenie-umowy-oc-w-beesafe/)

Jak wypowiedzieć OC w Beesafe z końcem okresu ochrony?

Jeśli zamierzasz zrezygnować z kontynuacji umowy OC w Beesafe, powiadom o tym ubezpieczyciela najpóźniej na 1 dzień przed końcem obowiązywania ochrony. Skorzystaj z internetowego formularza na stronie Beesafe. Do zgłoszenia dołącz skan lub zdjęcie podpisanego dokumentu. Wzór do pobrania znajdziesz na stronie https://beesafe.pl/wypowiedzenie-umowy-oc-w-beesafe/

Pamiętaj, że umowa całoroczna (z wyłączeniem polisy zbywcy) przedłuży się automatycznie na kolejny rok, jeżeli wypowiedzenie OC nie dotrze do zakładu ubezpieczeń w odpowiednim terminie. Z takiej umowy można jednak zrezygnować.

Wypowiedzenie polisy OC automatycznie wznowionej w Beesafe – co należy zrobić?

Spóźniłeś się z wypowiedzeniem poprzedniej polisy OC i doszło do jej automatycznego wznowienia? Jeśli na te sam okres ochrony zawarłeś już nową umowę z inną firmą, polisę automatycznie wznowioną możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie. Za okres korzystania z ochrony będziesz jednak musiał zapłacić wymaganą składkę. Opłata zostanie naliczona za okres od dnia automatycznego odnowienia umowy do dnia jej rozwiązania.

Pamiętaj, aby na wypowiedzeniu OC wpisać podstawę prawną: art. 28 a ust. 1 Ustawy o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Formularz wypowiedzenia oraz wzór do pobrania znajdziesz na stronie https://beesafe.pl/wypowiedzenie-umowy-oc-w-beesafe/

Jak wypowiedzieć OC w Beesafe otrzymane od zbywcy pojazdu?

Chcesz wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC, którą otrzymałeś od poprzedniego właściciela samochodu (w trakcie jej trwania)? Dokument wypowiedzenia możesz dostarczyć do Beesafe w dowolnym momencie obowiązywania umowy.

Na stronie https://beesafe.pl/wypowiedzenie-umowy-oc-w-beesafe/ znajdziesz formularz online oraz gotowy wzór wypowiedzenia przez nabywcę.

Pamiętaj, że:

  • Polisa OC zbywcy pojazdu będzie obowiązywać do końca trwania umowy, jeśli nie wypowiesz jej wcześniej na piśmie.
  • Umowa OC którą wręczył Ci poprzedni właściciel pojazdu jest ważna, nawet jeśli nie widnieje na niej Twoje nazwisko (przechodzi automatycznie na nabywcę po zakupie samochodu).
  • Umowa zbywcy zostanie rozwiązana z dniem złożenia przez Ciebie wypowiedzenia OC lub po upływie ostatniego dnia umowy (nie przedłuża się automatycznie). Powinieneś zadbać o zakup OC w innej firmie odpowiednio wcześniej, tak aby pomiędzy kolejnymi okresami ochrony nie było ani jednego dnia przerwy.
  • Jeśli poprzedni właściciel samochodu nie opłacił całej składki (np. kupił OC na raty), obowiązek jej zapłaty przeszedł na Ciebie. Towarzystwo może wezwać Cię do dopłaty do składki za czas od dnia zakupu auta do dnia rozwiązania umowy.

Więcej na temat właściwego wypowiedzenia umowy OC przeczytasz na stronie https://rankomat.pl/samochod/wypowiedzenie-umowy-oc