Ponieważ wszystkie polisy odpowiedzialności cywilnej regulowane są przez jedną ustawę, nie ma obaw, że wysokość składki ubezpieczenia OC przełoży się na jakość usługi podczas likwidacji szkody.

Porównaj ceny OC/AC »


Ubezpieczenie OC w MTU zapewnia takie samo zabezpieczenie pojazdu, jak każda inna ochrona odpowiedzialności cywilnej.

Pamiętaj, że wysokość składki za OC może być bardzo zróżnicowana w każdym zakładzie ubezpieczeń i jest zależna od jego oceny ryzyka ubezpieczeniowego. Każdy właściciel pojazdu ma inną historię ubezpieczeniową (np. wypracowane zniżki za bezszkodową jazdę lub przeciwnie - zwyżki za spowodowane szkody). Liczy się także wiek kierowcy, miejsce zamieszkania i to, jaki pojazd jest w jego posiadaniu (głównie moc i pojemność silnika). Dlatego nie możemy z góry zakładać, że to właśnie MTU ma dla Ciebie najtańszą propozycję obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź w naszej porównywarce, jak jego oferta wypada w porównaniu ze składkami innych towarzystw.

Porównałeś ceny polis w innych firmach ubezpieczeniowych? Czy MTU pozwala spełnić obowiązek posiadania polisy OC za stosunkowo niewielką kwotę? Jeżeli tak - niska cena polisy OC w MTU może stanowić zachętę do zakupu dodatkowej ochrony samochodu.

Podczas zawierania umowy OC w MTU możesz nabyć dobrowolne ubezpieczenie:

  • Assistance- z pomocą na drodze po unieruchomieniu pojazdu i licznymi świadczeniami dodatkowymi,
  • NNW - ubezpieczenie kierowcy i pasażerów od następstw nieszczęśliwych wypadków.


MTU proponuje Ci również dodatkową ochronę szyb samochodowych i AC mini - obejmujące swoim zakresem szkodę całkowitą i kradzież ubezpieczonego pojazdu.

Nasi Klienci oceniają MTU na
2,78