Nasi Klienci oceniają mtu24.pl na
2,16
Zostaw opinię

W Polsce każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny musi mieć wykupioną polisę OC. Jednak zakres ochrony obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego jest taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. W efekcie przy wyborze OC zawsze kieruj się tylko najniższą ceną, którą możesz znaleźć np. w mtu24.pl.

Porównaj ceny OC/AC »

Zakres ochrony ubezpieczenia OC pojazdu mechanicznego jest taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jednak wysokość składki może się różnić nawet o kilka tysięcy złotych w zależności od firmy. Każdy właściciel pojazdu ma inną historię ubezpieczeniową (np. wypracowane zniżki za bezszkodową jazdę lub przeciwnie – zwyżki za spowodowane szkody). Liczy się także wiek kierowcy, miejsce zamieszkania i to, jaki samochód jest w jego posiadaniu (głównie moc i pojemność silnika).

W związku z tym zawsze przed zakupem OC warto porównać oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Najprościej zrobić to w kalkulatorze rankomat.pl, w którym m.in. można sprawdzić cenę ubezpieczenia pojazdu proponowaną przez mtu24.pl.

W ramach ubezpieczenia OC mtu24.pl oferuje m.in. Bezpośrednią Likwidację Szkód (BLS). Oznacza to, że jeśli masz OC w mtu24.pl i będziesz uczestniczył w niegroźnej stłuczce, której sprawca ma wykupione ubezpieczenie OC w innym towarzystwie należącym do sytemu BLS, to możesz zlikwidować szkodę za pośrednictwem mtu24.pl bez kontaktu z ubezpieczycielem osoby, która spowodowała kolizję.

Taniej w pakiecie z OC możesz również kupić dodatkowe ubezpieczenia oferowane przez mtu24.pl, jak AC, assistance czy NNW.