Nasi Klienci oceniają mtu24.pl na
2,71
Zostaw opinię

Zawarcie umowy ubezpieczenia autocasco w MTU24 możliwe jest w jednym z dwóch wariantów: ograniczonym Minicasco i pełnym Maxicasco.

Porównaj ceny ubezpieczenia OC / AC »

W MTU24 każdy właściciel pojazdu zyskuje możliwość indywidualnego dopasowania zakresu ochrony do własnych potrzeb. Tym samym - wpływa na cenę polisy.

  • AC mini (Minicasco) - to ubezpieczenie samochodu o mniejszym zakresie, chroniące od szkody całkowitej i od kradzieży. Standardowa oferta nie posiada udziałów własnych. Odszkodowanie nalicza się na podstawie kosztorysu, sporządzonego przez rzeczoznawcę MTU24. Ochrona pojazdu w wariancie ograniczonym (Minicasco) jest możliwa tylko dla pojazdów o wartości rynkowej nie niższej niż 8000 zł brutto;

  • AC pełne (Maxicasco) - to ubezpieczenie AC daje już pełną ochronę, zarówno od szkody całkowitej i kradzieży, jak i od uszkodzeń częściowych. W propozycji Maxicasco MTU24 również nie ma udziałów własnych. W odniesieniu do naprawy pojazdu po szkodzie, AC zawiera wariant kosztorysowy lub serwisowy i bezgotówkowe rozliczenie szkody. Ubezpieczenie AC w MTU24 można zawsze odpowiednio dostosować do oczekiwań i wymagań właściciela pojazdu. Istnieje możliwość zmiany zakresu polisy i zdecydowania, czy zakupiony zostanie pełen pakiet OC z AC, czy też jedynie samo autocasco;

Suma ubezpieczenia AC w MTU24

MTU24 wylicza wartość pojazdu opierając się na systemie Eurotax. Na wniosek zawierającego umowę AC, suma ubezpieczenia może zostać podwyższona lub obniżona do 10% w stosunku do wartości wynikającej z Eurotax. MTU24 stosuje konsumpcyjną sumę ubezpieczenia, co oznacza jej zmniejszenie o kwotę wypłaconego odszkodowania. Po całkowitym wykorzystaniu sumy ubezpieczenia, ubezpieczyciel zostaje zwolniony od odpowiedzialności za szkody.

Szczegółowe warunki ochrony pojazdu z AC w MTU24 znajdują się w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) Pakiet Komunikacyjny na stronie internetowej ubezpieczyciela.