Nasi Klienci oceniają mtu24.pl na
3,20
Zostaw opinię

1 listopada 2014 roku MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń połączyło się z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń Ergo Hestia. Fuzja umożliwiła utworzenie jednego z największych ubezpieczycieli majątkowych na polskim rynku. Ale czy wpłynęła również na zwiększenie zadowolenia klientów z poziomu likwidacji szkód?

Ocenę towarzystwa ubezpieczeniowego można przeprowadzić np. na podstawie raportu Rzecznika Finansowego za 2018 rok, w sprawie skarg napływających od klientów poszczególnych firm. W przypadku MTU nie uzyskamy jednak w ten sposób szczegółowych informacji. Marką MTU opiekuje się Ergo Hestia i do niej wpływają skargi od niezadowolonych klientów. Wobec tego, sprawdziliśmy, jak Ergo Hestia wypada na tle innych towarzystw.

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2018 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.4031,4288
2TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych9251,3712
3TU Compensa S.A. VIG40523,81066
4TU Europa S.A.13110,81639
5PZU S.A.52695321647
6TU INTERRISK S.A. VIG58882,62265
7TUiR Alianz Polska S.A.132625,22550
8TU INTER Polska S.A.8420,32807
9Concordia Polska TUW20760,72966
10AVIVA TU Ogólnych S.A.32761,12978
11TUiR WARTA S.A.42786143056
12Generali TU S.A.120123,73246
13TUZ TUW16340,53268
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.1768453537
15STU Ergo Hestia S.A.53128153542
16Gothaer TU S.A.90961,94787
17Pocztowe TUW20340,45085
18UNIQA TU S.A.1682435608
19TUW TUW92811,56187
20Link4 TU S.A.189462,67287

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2018 r. 

Z raportu Rzecznika Finansowego wynika, że w 2018 roku bezpośrednio do Ergo Hestia lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęło 53128 skarg od niezadowolonych klientów. Po uwzględnieniu jej udziału w rynku (15% w dziale II),Ergo Hestia znalazła się na 15 pozycji w rankingu najlepszych ubezpieczycieli* (wg poziomu skarg).

Jak zapewnia towarzystwo Ergo Hestia, po fuzji klienci MTU zyskali lepszy dostęp do prostej i przyjaznej oferty produktowej oraz konkurencyjne ceny ubezpieczeń. Warto więc sprawdzić, jaką ofertę ubezpieczenia przedstawia obecnie MTU

Porównaj ceny MTU

Jak już wspomnieliśmy nasz sondaż nie odnosi się tylko do produktów MTU i nie możemy się całkowicie na nim opierać. Wolimy więc oprzeć się na Waszych opiniach. Prosimy o uwagi i spostrzeżenia dotyczące produktów MTU oraz jakości usług oferowanych przez Ergo Hestia.

Podzielcie się z nami Waszymi opiniami w komentarzach poniżej.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)