Nasi Klienci oceniają mtu24.pl na
3,89
Zostaw opinię

1 listopada 2014 roku MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń połączyło się z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń Ergo Hestia. Fuzja umożliwiła utworzenie jednego z największych ubezpieczycieli majątkowych na polskim rynku. Ale czy wpłynęła również na zwiększenie zadowolenia klientów z poziomu likwidacji szkód?

Ocenę towarzystwa ubezpieczeniowego można przeprowadzić np. na podstawie raportu Rzecznika Finansowego za 2020 rok, w sprawie skarg napływających od klientów poszczególnych firm. W przypadku mtu24.pl nie uzyskamy jednak w ten sposób szczegółowych informacji. Marką mtu24.pl opiekuje się Ergo Hestia i do niej wpływają skargi od niezadowolonych klientów. Wobec tego, sprawdziliśmy, jak Ergo Hestia wypada na tle innych towarzystw.

Czy klienci często się skarżą na poziom obsługi w Ergo Hestii (mtu24.pl)?

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2020 roku

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Liczba skarg*

Udział rynkowy towarzystwa (%)¹

Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego

1PKO TU S.A.8621,2718
2TU Euler Hermes S.A.5990,8749
3SALTUS TUW4010,5802
4TUZ TUW8940,81118
5Concordia Polska TU. S.A.12501,11136
6TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych15711,01571
7PZU S.A.5992029,02066
8TUiR WARTA S.A.3204214,92150
9TUiR Allianz Polska S.A.94754,22256
10Generali TU S.A.98314,22341
11AVIVA TU Ogólnych S.A.30281,22523
12WIENER TU S.A. VIG58332,12778
13STU Ergo Hestia S.A.4685315,33062
14TU INTERRISK S.A. VIG102343,33101
15TU Compensa S.A. VIG137114,43116
16TU Europa S.A.20870,63478
17Link 4 TU S.A.131952,65075
18UNIQA TU S.A.148232,85294
19TUW TUW75621,45401
20Pocztowe TUW29510,55902

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji w 2020 roku

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2020 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2020 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2020 r.

Z raportu Rzecznika Finansowego wynika, że w 2020 roku bezpośrednio do Ergo Hestia lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęły 46 853 skargi od niezadowolonych klientów. Po uwzględnieniu jej udziału w rynku (15,3% w dziale II), Ergo Hestia znalazła się na 13. pozycji w rankingu najlepszych ubezpieczycieli* (wg poziomu skarg).

Jak zapewnia towarzystwo Ergo Hestia, klienci mtu24.pl zyskali lepszy dostęp do prostej i przyjaznej oferty produktowej oraz konkurencyjnej ceny ubezpieczeń. Warto więc sprawdzić, jaką ofertę ubezpieczenia przedstawia obecnie mtu24.pl.

Porównaj ceny mtu24.pl

Jak już wspomnieliśmy nasz sondaż nie odnosi się tylko do produktów mtu24.pl i nie możemy się całkowicie na nim opierać. Wolimy więc oprzeć się na Waszych opiniach. Prosimy o uwagi i spostrzeżenia dotyczące produktów mtu24.pl oraz jakości usług oferowanych przez Ergo Hestia.

Podzielcie się z nami Waszymi opiniami w komentarzach poniżej.