Nasi Klienci oceniają MTU na
3,65
Zostaw opinię

1 listopada 2014 roku MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń połączyło się z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń Ergo Hestia. Fuzja umożliwiła utworzenie jednego z największych ubezpieczycieli majątkowych na polskim rynku. Ale czy wpłynęła również na zwiększenie zadowolenia klientów z poziomu likwidacji szkód?

Ocenę towarzystwa ubezpieczeniowego można przeprowadzić np. na podstawie raportu Rzecznika Finansowego za 2016 rok, w sprawie skarg napływających od klientów poszczególnych firm. W przypadku MTU nie uzyskamy jednak w ten sposób szczegółowych informacji. Marką MTU opiekuje się Ergo Hestia i do niej wpływają skargi od niezadowolonych klientów. Wobec tego, sprawdziliśmy, jak Ergo Hestia wypada na tle innych towarzystw.

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2016 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1TUW SKOK8610,5561549
2AXA TUiR S.A.22621,3341696
3TU Europa S.A.18481,0531755
4TUiR Allianz Polska S.A.117505,8831997
5PZU S.A.7350533,2972208
6TU INTER Polska S.A.7800,3512222
7TUiR WARTA S.A.3391712,8972630
8AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.136175,12670
9TUW TUW57502,0262838
10Concordia Polska TUW24090,7893053
11TUZ TUW28130,93126
12Pocztowe TUW8830,2813142
13STU Ergo Hestia S.A.4724113,693451
14TU Compensa S.A. VIG132373,7773505
15UNIQA TU S.A.136463,6093781
16Generali TU S.A.184814,633992
17Link4 TU S.A.108902,1824991
18TU INTERRISK S.A. VIG156822,9725277
19Gothaer TU S.A.131102,046426
20AVIVA TU Ogólnych S.A.107781,6456552

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2016 r., AXA Ubezpieczenia: stan na 31.12.2016 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy

Z raportu Rzecznika Finansowego wynika, że w 2016 roku bezpośrednio do Ergo Hestia lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęło 47241 skarg od niezadowolonych klientów. Po uwzględnieniu jej udziału w rynku (13,69% w dziale II),Ergo Hestia znalazła się na 13 pozycji w rankingu najlepszych ubezpieczycieli* (wg poziomu skarg).

Jak zapewnia towarzystwo Ergo Hestia, po fuzji klienci MTU zyskali lepszy dostęp do prostej i przyjaznej oferty produktowej oraz konkurencyjne ceny ubezpieczeń. Warto więc sprawdzić, jaką ofertę ubezpieczenia przedstawia obecnie MTU

Porównaj ceny MTU

Jak już wspomnieliśmy nasz sondaż nie odnosi się tylko do produktów MTU i nie możemy się całkowicie na nim opierać. Wolimy więc oprzeć się na Waszych opiniach. Prosimy o uwagi i spostrzeżenia dotyczące produktów MTU oraz jakości usług oferowanych przez Ergo Hestia.

Podzielcie się z nami Waszymi opiniami w komentarzach poniżej.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)