Nasi Klienci oceniają mtu24.pl na
2,71
Zostaw opinię

1 listopada 2014 roku MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń połączyło się z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń Ergo Hestia. Fuzja umożliwiła utworzenie jednego z największych ubezpieczycieli majątkowych na polskim rynku. Ale czy wpłynęła również na zwiększenie zadowolenia klientów z poziomu likwidacji szkód?

Ocenę towarzystwa ubezpieczeniowego można przeprowadzić np. na podstawie raportu Rzecznika Finansowego za 2019 rok, w sprawie skarg napływających od klientów poszczególnych firm. W przypadku mtu24.pl nie uzyskamy jednak w ten sposób szczegółowych informacji. Marką mtu24.pl opiekuje się Ergo Hestia i do niej wpływają skargi od niezadowolonych klientów. Wobec tego, sprawdziliśmy, jak Ergo Hestia wypada na tle innych towarzystw.

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2019 roku

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.6251,6391
2TU Compensa S.A. VIG27174,2647
3TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych14381,01438
4Concordia Polska T.U. S.A.12330,81541
5TU Europa S.A.15610,81951
6TUiR Allianz Polska S.A.96484,91969
7PZU S.A.5959130,21973
8TUZ TUW12030,62005
9TU INTERRISK S.A. VIG72783,32205
10TUiR WARTA S.A.3711114,42577
11TU INTER Polska S.A.7890,32630
12Generali TU S.A.105443,92704
13AVIVA TU Ogólnych S.A.32561,12960
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.157734,73356
15STU Ergo Hestia S.A.5363015,23528
16WIENER TU S.A. VIG82442,04122
17Pocztowe TUW29770,55954
18TUW TUW85431,36572
19Link4 TU S.A.174712,56988
20UNIQA TU S.A.241782,88635

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2019 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2019 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2019 r.

Z raportu Rzecznika Finansowego wynika, że w 2019 roku bezpośrednio do Ergo Hestia lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęło 53630 skarg od niezadowolonych klientów. Po uwzględnieniu jej udziału w rynku (15,2% w dziale II),Ergo Hestia znalazła się na 15. pozycji w rankingu najlepszych ubezpieczycieli* (wg poziomu skarg).

Jak zapewnia towarzystwo Ergo Hestia, klienci mtu24.pl zyskali lepszy dostęp do prostej i przyjaznej oferty produktowej oraz konkurencyjnej ceny ubezpieczeń. Warto więc sprawdzić, jaką ofertę ubezpieczenia przedstawia obecnie mtu24.pl.

Porównaj ceny MTU

Jak już wspomnieliśmy nasz sondaż nie odnosi się tylko do produktów mtu24.pl i nie możemy się całkowicie na nim opierać. Wolimy więc oprzeć się na Waszych opiniach. Prosimy o uwagi i spostrzeżenia dotyczące produktów mtu24.pl oraz jakości usług oferowanych przez Ergo Hestia.

Podzielcie się z nami Waszymi opiniami w komentarzach poniżej.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)