Pierwsze dni w nowej pracy to zawsze wzywanie. Wiadomo, z jednej strony nie możesz doczekać się nowych obowiązków, ale z drugiej strony pojawia się strach przed tym, co tam Cię czeka. W rankomat.pl wiemy, jak ważne jest wdrożenie nowych osób i robimy wszystko, by było to miłe, przyjemne i jak najmniej stresujące. 

A stresuje nas to, co mało znane. Po co więc masz czekać do pierwszego dnia, żeby się o tym przekonać? Zastanawiasz się nad wysłaniem CV? A może już odliczasz dni do rozpoczęcia pracy w naszej firmie? Zobacz, jak wygląda u nas proces onboardingowy pracowników.  

Poznajmy się 

Choć jesteśmy dużą firmę, wciąż możemy szczycić się kameralnością. Nie dla nas sztywne dresscody i drętwe zasady. Już od pierwszego dnia mówimy do siebie po imieniu, zapewniamy życzliwą atmosferę pracy. Nikt od razu nie zarzuci Cię obowiązkami – pierwsze dni Twojej pracy będą wiązały się ze szkoleniem i poznawaniem nowego środowiska – i to niezależnie od tego, w jakim departamencie będziesz pracował i na jakim stanowisku.  

Napijmy się kawy 

Każdy dzień warto zacząć od kawy albo herbaty, a już zwłaszcza pierwszy dzień w pracy. I to najlepiej w firmowym kubku. Nie martw się - nawet jeśli będziesz pracował zdalnie, będziesz miał na to szansę. Każdy pracownik razem ze sprzętem potrzebnym do pracy otrzyma od nas „welcome pack”. W paczce znajdziesz kawę i firmowy kubek. Nie zapomnimy też o czymś słodkim na podniesienie cukru. W końcu skądś trzeba czerpać siłę do nowych obowiązków! 

welcome pack

Zaczynamy od szkolenia 

Choć stawiamy na luz, to nie pozwalamy sobie na działania w chaosie. Cały proces szkolenia będzie dobrze przygotowany i skoordynowany, a także dopasowany do Twojego stanowiska i przyszłych obowiązków. To, ile ono potrwa będzie zależało od departamentu, do którego rekrutujesz. W call center nad szkoleniem czuwa zespół zarządzający działu sprzedaży i obsługi klienta, w pozostałych departamentach – Twój bezpośredni przełożony. 

Poznaj swojego kumpla. Buddy zawsze Ci pomoże 

W pierwszym dniu pracy dowiedz się także, kto będzie Twoim buddym – czyli osobą wspierającą Cię we wdrożeniu. Taka koleżanka lub kolega z Twojego departamentu chętnie pomoże Ci się odnaleźć w naszej firmie. Podpowie, gdzie szukać wniosków urlopowych, skąd pobrać ważne dokumenty, doradzi do kogo się zwrócić w konkretnej sprawie.

W razie pytań zawsze możesz się do takiej osoby odezwać i poprosić o pomoc. I nie ma znaczenia, czy pracujesz zdalnie, czy z biura – buddy zawsze chętnie Ci pomoże. 

Powiedz nam, o co tym myślisz 

Zależy nam, aby ciągle usprawniać nasze procesy. Liczymy, że nowi pracownicy nam w tym pomogą. Dlatego po zakończeniu procesu onboardingowego zapraszamy na rozmowę z działem HR, podczas której omawiamy całe wdrożenie, dzielimy się wrażeniami i pomysłami. Dzięki temu ciągle możemy pracować nad tym, by pierwsze dni w naszej firmie były dobrze przygotowane i jak najmniej stresujące! 

Najczęściej zadawane pytania

  1. Ile trwa szkolenie nowego pracownika w rankomat.pl?

    To zależy, do jakiego departamentu i na jakie stanowisko aplikujesz. 

  2. Kim jest buddy?

    To kolega lub koleżanka z Twojego departamentu. Już pierwszego dnia pracy dowiesz się, kto będzie osobą która wesprze Cię w początkach Twojej kariery w rankomat.pl.

  3. Czy wykonywanie obowiązków zacznę już pierwszego dnia?

    Nie. Przez pierwsze dni pracy będziesz wdrażany do zespołu. Zapoznasz się z osobami, z którymi będziesz współpracował, dowiesz się więcej o firmie i zasadach jej działania. Ustalisz też zakres obowiązków z przełożonym.