Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Na co mogę przeznaczyć odszkodowanie za opóźniony lot?

Ubezpieczyciel zwróci pieniądze za wydatki przeznaczone na jedzenie, napoje, niezbędne przedmioty higieniczne, a także - jeśli linia lotnicza tego nie zapewnia - na nocleg i zakwaterowanie.

Odszkodowanie będzie wypłacone do wysokości sumy gwarantowanej. Większość towarzystw wymaga udokumentowania poniesionych kosztów - np. na podstawie rachunków i faktur z lotniskowych restauracji, sklepów czy z miejsc noclegowych (o ile opóźnienie trwało tak długo, że trzeba było wynająć pokój w hotelu, hostelu czy pensjonacie).

Są też firmy ubezpieczeniowe, które nie wymagają rachunków za wydatki poniesione w czasie oczekiwania na opóźniony lot. Wypłacają one całość sumy gwarantowanej tylko i wyłącznie na podstawie zaświadczenia o opóźnieniu samolotu wydanego przez linie lotnicze. Z dokładnymi regulacjami poszczególnych towarzystw należy zapoznać się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego