Piękne plaże, malownicze miasteczka, parki narodowe, a także aquaparki i ogrody zoologiczne - Chorwacja to idealne miejsce do spędzenia urlopu z dziećmi. Podpowiadamy, co oferują poszczególne regiony Chorwacji,  jakie wybrać ubezpieczenie, a także z jakimi kosztami należy się liczyć organizując wakacje w tym kraju. 

W ostatnich latach Chorwacja stała się jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Europie. Kraj ten można podzielić na trzy główne części: północną, południową i wyspiarską. Każda z nich ma bogatą ofertę turystyczną dla rodzin z dziećmi, ale oferuje też inne atrakcje.

Jaki jest najlepszy czas na wyjazd do Chorwacji?

Sezon w Chorwacji zaczyna się w maju i trwa do września. To najbardziej popularny okres, w którym większość turystów wybiera się nad Adriatyk ze względu na ciepłą pogodę i dostępność atrakcji. Lipiec i sierpień to najgorętsze miesiące, a także najbardziej tłoczne. Plaże i popularne miejscówki mogą być zatłoczone, ale w zamian możesz cieszyć się życiem nocnym i różnymi imprezami.

Wiosna (od kwietnia do maja) i jesień (czas od września do listopada) to również doba pora na odwiedzenie Chorwacji, jeśli chcesz uniknąć tłumów i jednocześnie cieszyć się przyjemną pogodą. Temperatury są łagodniejsze, a tłumy mniejsze niż w szczycie sezonu letniego. Ta pora roku sprawdzi się na zwiedzanie zabytków, wędrówki po parkach narodowych i odkrywanie lokalnej kultury.

Gdzie jechać z dziećmi do Chorwacji? Istria i Kvarner

Półwysep Istria i zatoka Kvaner to miejsca zdecydowanie najlepiej przystosowane do wypoczynku z dziećmi. Atrakcji jest bardzo dużo, ale dzielą je duże odległości. Decydując się więc na wyjazd do tego regionu, warto pomyśleć o wynajmie samochodu.

Na północy Istrii w miasteczku Umag znajdziemy park linowy Adrenalina. Trasy wspinaczkowe mają tam różne stopnie trudności, a nad bezpieczeństwem nieletnich czuwają wykwalifikowani instruktorzy. Jadąc na południe warto też zatrzymać się w Poreči. W pobliżu znajdują się dwa duże aquaparki: Aquacolors i Istralandia. W ofercie tych ośrodków znajduje się dużo zjeżdżalni, parków trampolin, a także boisk do gry w siatkówkę i piłkę nożną.

Cena pobytu dla dwóch osób i dziecka w aquaparkach w Chorwacji

Aquacolors95 euro
Istralandia95 euro

Źródło: opracowanie własne

Kilkanaście kilometrów dalej, w Funtanie odwiedzić można też park dinozaurów. Naturalnej wielkości figury, ożywają po naciśnięciu specjalnego przycisku. Na terenie parku znajduje się też kilka placów zabaw i park trampolin. Niestety za wstęp dla dwóch osób dorosłych i dziecka (od 3 do 14 roku życia, dzieci do 3 lat mają wstęp za darmo, podobnie jak dziecko obchodzące urodziny w dniu wizyty w dinoparku) zapłacić trzeba około 80 euro.

Ze znajdującej się na południowym krańcu półwyspu Puli wybrać możemy się także na Wyspy Brońskie. Tam mamy również możliwość wybrania się na safari i zobaczenia słoni, zebr, żyraf i lampartów. Koszt takiej wycieczki to około 300 zł, ale w cenę wlicza się także np. rejs statkiem.

Region Kvarner zapewnia natomiast obcowanie z naturą. W Parku Narodowym Risnjak można spotkać jelenie, kozice, a także rysie. Warto wybrać się także do Kutereva, gdzie działa przytułek dla osieroconych niedźwiadków. Schronisko otwarte jest cały rok.

Gdzie jechać z dziećmi do Chorwacji? Dalmacja: Zadar, Szybenik, Spilit i Dubrownik

Dalmacja to najbardziej popularny region turystyczny w Chorwacji. Linia brzegowa tego regionu ciągnie się aż 400 km, więc należy dobrze zastanowić się, które miejsca chcielibyśmy odwiedzić.

Dalmacja: Zadar

Zadar to piąte co do wielkości miasto w Chorwacji, a zamieszkuje je jedynie 80 tysięcy mieszkańców. Jego najsłynniejszą atrakcją są morskie organy. Prawie czterdzieści specjalnie zaprojektowanych rur zostało zamontowanych w ten sposób, że każda uderzająca fala wtłacza do nich wodę, a z gwizdków wydobywają się akordy w pięciu różnych tonacjach.

Nieopodal znajduje się też Pozdrowienie Słońca – instalacja świetlna, która w dzień pochłania promienie słoneczne, żeby w nocy mienić się dziesiątkami kolorów. To jedna z ulubionych atrakcji najmłodszych. W Zadarze skorzystać można także z kolejki wąskotorowej. Za przejażdżkę zapłacimy ok. 20 zł. 

Niezależnie od wieku dziecka warto wybrać się też do Muzeum Iluzji. Znajdują się tam m.in. gabinet luster, ruchomy tunel, a także eksponaty interaktywne. Obiekt nie jest zbyt duży, jednak powinien zapewnić dzieciom godzinną rozrywkę. Koszt wstępu dla dwóch osób dorosłych z dzieckiem to około 120 zł.

Dalmacja: Szybenik

Do Szybenika warto wybrać się w czerwcu i na początku lipca. Odbywa się tam wtedy Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy. Przedstawienia kukiełkowe, warsztaty dla dzieci, pokazy magicznych sztuczek – wszystko to zapewni doskonale spędzony czas dla całej rodziny. 

Przez cały sezon czynny jest tam za to Aquapark Solaris. Miejsce to wyróżnia się tym, że stworzone zostało specjalnie z myślą o najmłodszych. W parku wodnym pełno jest zanurzonych w wodzie placów zabaw, pirackich statków, leniwych rzek i wodospadów. To idealne miejsce, żeby spędzić czas z dziećmi na świeżym powietrzu, a jednocześnie zapewnić im rozrywkę. Co ciekawe, cennik uzależniony jest nie od wieku, a od wzrostu. Dzieci poniżej 90 cm wzrostu wejdą do aquaparku za darmo, te do 120 cm wzrostu - 17,50 euro, a rodzice i dzieci powyżej 120 cm za całodzienny bilet zapłacą 35 euro od osoby.

Dalmacja: Split

Split to zdecydowanie najczęściej odwiedzane przez turystów miasto. Nic dziwnego, ponieważ ma bardzo bogatą ofertę turystyczną. Nie jest to jednak dobra propozycja dla osób szukających spokoju. W sezonie letnim Split jest wyjątkowo zatłoczony, ale z drugiej strony jest tam co robić.

W samym Splicie znajduje się „Akvarij Split”, czyli największe akwarium w Chorwacji. W tym podwodnym świecie dzieci będą mogły zobaczyć rekiny, płaszczki, a także krokodyle i żółwie morskie. Cena dla dwóch dorosłych z dzieckiem to około 20 euro. Warto wyrwać się też na chwilę z centrum i wspiąć się na Wzgórze Marjan. Znajduje się tam ogród botaniczny oraz małe ZOO. Po obejrzeniu panoramy miasta, drogę powrotną można pokonać kolejką szynową, z której wysiądziemy tuż przy Pałacu Dioklecjana.

Dwie godziny drogi od Splitu w Parku Narodowym znajdują się słynne wodospady Krka. Jeśli wybieramy się tam z dziećmi, warto wyruszyć już z samego rana. W ten sposób zdążymy w spokoju obejrzeć krajobrazy, a później unikając tłoku wykąpać się pod wodospadami. Nie jest to jednak tania wycieczka. Bilety wstępu dla dwóch osób dorosłych z dzieckiem to koszt ok. 300 zł.

Pół godziny drogi od Splitu, w miejscowości Omiš znajduje się piękna piaszczysta plaża. Miejsce to wyróżnia także położony na morzu dmuchany plac zabaw. Tam pod opieką animatorów dzieci mogą spędzić długie godziny na zabawie, podczas gdy dorośli spokojnie wypoczną na brzegu.

Dalmacja: Dubrownik

Miasto Dubrownik to opcja dla tych osób, które lubią zwiedzać zabytkowe miasta i podziwiać piękne panoramy. Znajduje się tam ogromna promenada Króla Zvonimira prowadząca do Babin Kuk, gdzie dzieci będą mogły pograć w minigolfa albo tenisa stołowego. Podobnie jak w Splicie, w Dubrowniku też zbudowano akwarium, gdzie zobaczymy ośmiornice, rozgwiazdy, a także rekiny. Panoramę miasta i zatoki zobaczyć można za to ze wzgórza Srđ, na które dotrzeć można kolejką linową.

Z portu w Dubrowniku można dostać się na pobliską wyspę Lokrum, gdzie znajduje się rezerwat przyrody z egzotycznymi roślinami i zwierzętami. To niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć dziko żyjące pawie.

Gdzie jechać z dziećmi do Chorwacji? Chorwackie wyspy

Chorwacja posiada ponad tysiąc wysp i wysepek oraz prawie 80 raf – tylko Grecja ma ich więcej. Trudno zatem wybrać, na którą z nich popłynąć. Na szczególną uwagę zasługują wyspy w zatoce Kvarner: Cres, Krk, Pag, Rab i Lošinj. Ta ostatnia nazywana jest „wyspą delfinów”. W znajdującym się tam Centrum Edukacyjnym „Błękitny Świat” zobaczyć można m.in. delfiny butlonose. Jest to przyjemne miejsce przygotowane głównie z myślą o dzieciach – łączące naukę z zabawą.

Za to na wyspach Briońskich i wyspie Telascica wybrać się można na safari. Z wygodnego siedzenia jeepa, ogląda się tam dzikie afrykańskie zwierzęta takie jak słonie, czy zebry. Organizowane są tam też wycieczki statkiem oraz lekcje sportów wodnych.
 
Plaże w Chorwacji są piękne, ale w większości kamieniste lub żwirowe. Jednym z wyjątków jest wyspa Rab, gdzie znajduje się 20 piaszczystych, rajskich plaż. Najpiękniejsza z nich, „Paradise Beach” ma ponad półtora kilometra i kilkakrotnie zdobyła miano najlepszej plaży w Europie.

Do Chorwacji z dzieckiem z  biurem podróży - dla kogo?

Wakacje w Chorwacji można zorganizować na dwa sposoby. Zorganizowana wycieczka ma swoje zalety: wymaga dużo mniej planowania, najczęściej nie musimy też martwić się o dodatkowe koszty, a rezydenci podpowiedzą nam, z jakich skorzystać atrakcji. To idealna oferta dla tych, którzy nie chcą podróżować po Chorwacji, a tylko odpocząć w jednym, konkretnym regionie.

Warto się nad tym zastanowić, jeżeli nasz urlop jest ściśle ograniczony w czasie. Oczywiście, dla bardziej aktywnych istnieją też wycieczki objazdowe – te jednak mogą być dość uciążliwe ze względu na dzieci. Podczas takiego wyjazdu nie decydujemy na przykład samodzielnie, kiedy i gdzie chcemy się zatrzymać.

Ceny wycieczki stacjonarnej i objazdowej dla 2 dorosłych i 1 dziecka do Chorwacji

Rodzaj wyjazdu

Liczba dni

Dojazd/lot

Wyżywienie

Ceny noclegów (standard min. ***) 

Wynajem samochodu z ubezpieczeniem (bez kosztów benzyny i opłat drogowych)

Cena wyjazdu

Wycieczka stacjonarna (TUI) - Trogir7lot w cenieall inclusivew ceniebrak5 742 zł
Wycieczka objazdowa (ITAKA) - Dalmacja8dojazd autokarem w cenie2 posiłki w ceniew ceniebrak7 499 zł
Wyjazd na własną rękę - Dubrownik71 677 zł lot z Krakowa2 500 zł2 020 zł614 zł6 811 zł

Źródło: opracowanie własne

Do Chorwacji z dzieckiem na własną rękę - czy warto?

Wyjazd do Chorwacji z dzieckiem na własną rękę wymaga oczywiście dokładnego zaplanowania. Należy wcześniej zarezerwować przynajmniej część noclegów, a także zadbać o wszystkie niezbędne przedmioty. Sprawdzać należy także niektóre atrakcje – czasami zdarza się, że dziecko ze względu na wiek, nie będzie mogło z nich skorzystać.

Do tego, jeśli nie przyjeżdżamy własnym samochodem, warto pomyśleć o wynajmie. Ciekawe miejsca w Chorwacji są często oddalone od siebie o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset kilometrów, dlatego najlepiej być mobilnym. 

Jeśli chodzi o jedzenie, nie musimy zdawać się na restauracje. Ceny w marketach są bardzo zbliżone do tych w Polsce, więc jeżeli w wynajętym apartamencie jest kuchnia, można samemu przyrządzać sobie posiłki.

W większości miejsc w Chorwacji korzystniej jest płacić kartą niż wymieniać walutę. Najlepszym rozwiązaniem jest założenie konta walutowego. Gotówkę zabierzmy tylko na drobne wydatki takie jak np. lody na plaży. Zmniejsza to też ryzyko straty pieniędzy w przypadku kradzieży.

Największą zaletą podróży na własną rękę jest wolność wyboru. Jeśli jakieś miejsce nam się nie podoba, po prostu pakujemy się do samochodu i jedziemy dalej. A jeżeli uznamy, że jesteśmy zmęczeni, zawsze można przedłużyć pobyt w danym miejscu o kilka dni.

Trzeba liczyć się jednak z tym, że koszty takiej podróży mogą okazać się wyższe niż w przypadku zorganizowanej wycieczki, ponieważ biura podróży ze względu na dużą liczbę obsługiwanych turystów, posiadają zniżki na loty czarterowe i pokoje w hotelach.

Gdzie szukać noclegu na podróż z dziećmi do Chorwacji?

Warto sprawdzić takie serwisy jak booking.com czy trivago.pl. Tam można znaleźć zarówno hotele, apartamenty, domki do wynajęcia czy prywatne kwatery. Dobrą opcją szukania domków czy apartamentów jest serwis Airbnb. Przed wynajęciem i rezerwacją miejsca należy zapoznać się z opiniami oraz udogodnieniami dla rodzin z dziećmi. 

Podróżując z dziećmi do Chorwacji, istnieje wiele opcji zakwaterowania, które mogą być odpowiednie dla rodzin. Oto kilka sugestii:

 1. Hotele rodzinne - wiele hoteli w Chorwacji oferuje udogodnienia specjalnie dla rodzin, takie jak baseny dla dzieci, placówki zabaw, programy animacyjne i opiekę nad najmłodszymi. Możesz poszukać takich hoteli w popularnych miejscowościach turystycznych, takich jak Dubrownik, Split, Pula czy Rovinj.

 2. Apartamenty - wynajęcie apartamentu może być doskonałym wyborem dla rodzin, ponieważ zapewniają one więcej przestrzeni i często wyposażone są w aneks kuchenny. To daje rodzicom większą elastyczność w przygotowywaniu posiłków dla dzieci. Wielu właścicieli apartamentów oferuje także udogodnienia dla najmłodszych, takie jak łóżeczka dziecięce czy krzesełka do karmienia.

 3. Domki letniskowe - w niektórych regionach Chorwacji można znaleźć domki letniskowe, które są często usytuowane w pięknych okolicach nad morzem lub w górach. Tego rodzaju zakwaterowanie zapewnia większą prywatność i przestrzeń dla rodziny.

 4. Kempingi - jeśli jesteście zainteresowani bliższym kontaktem z naturą, możecie rozważyć kempingi. Chorwacja ma wiele kempingów oferujących udogodnienia dla rodzin, takie jak baseny, placówki zabaw i programy rekreacyjne.

Podczas rezerwacji zakwaterowania warto zwrócić uwagę na dostępność udogodnień dla dzieci, lokalizację w stosunku do atrakcji dla rodziny oraz opinie innych rodziców, którzy już tam byli.

Jak przygotować się na podróż z dzieckiem samochodem?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiedni komfort jazdy. Najlepiej zaplanować podróż, tak by chociaż część jazdy przypadała na noc i porę snu dziecka. Ważną kwestią jest także odpowiednie ubranie najmłodszych, najlepiej w delikatne, oddychające tkaniny. Dobrym pomysłem będzie strój na cebulkę. 

Warto zabrać wygodny kocyk, poduszkę lub zagłówek. Z pewnością przydadzą się ulubione zabawki malucha, a w przypadku starszych dzieci - książeczki, malowanki, gry czy notesiki. Podróż do Chorwacji jest dość długa - warto pomyśleć o tablecie z ulubionymi bajkami lub audiobookami. To pomoże uniknąć znudzenia i niecierpliwości.

Nie obejdzie się też bez smacznych, ale lekkich przekąsek i zapasu wody do picia. Należy też odpowiednio zaplanować postoje, a przerwy w drodze przeznaczyć na posiłek, ruch, krótki spacer czy aktywne zabawy.

Zapakuj dodatkowe ubrania, pieluszki, chusteczki nawilżane, butelki z wodą i przekąski. W razie potrzeby będą one dostępne podczas podróży. Jeśli planujesz nocleg w trakcie podróży, upewnij się, że zarezerwowane miejsce zakwaterowania jest przyjazne rodzinom z dziećmi.

Jeśli podróż odbywa się w słoneczny dzień, upewnij się, że dziecko ma odpowiednią ochronę przed słońcem. Przygotuj kremy przeciwsłoneczne, kapelusz i osłony na okna samochodu.

Pamiętaj, że każde dziecko jest inne, dlatego dostosuj przygotowania do indywidualnych potrzeb i preferencji swojego dziecka. 

Jak przygotować się na podróż z dzieckiem samolotem?

Lot do Chorwacji potrwa około 2 godzin. Do tego należy doliczyć czasu pobytu na lotnisku. Warto więc również i przypadku podróży samolotem zadbać o rozrywkę dla dziecka - zabrać zabawki, książeczki, gry czy tablet z bajkami lub audiobookami. Należy zadbać o lekkie przekąski i wodę. Nie można zapomnieć o akcesoriach kosmetycznych i utensyliach dla dziecka (pieluchy, chusteczki nawilżane).

Warto sprawdzić, czy linie, którymi się leci pozwalają zabrać wózek dla dziecka jako bagaż podręczny. Rodziny z dzieckiem zwykle mają pierwszeństwo wejścia na pokład. Jeśli planujesz wynająć samochód na miejscu, może być przydatne zabranie ze sobą własnego fotelika samochodowego. Upewnij się, że fotelik jest zgodny z przepisami kraju, do którego podróżujesz i czy jest możliwość przewiezienia go samolotem.

Wybierając się na dłuższy lot, ubierz dziecko w wygodne i warstwowe ubrania, które można łatwo zdjąć i założyć. Warstwy pomogą dostosować się do zmieniających się warunków w kabinie.

Warto pamiętać, że podróż z dzieckiem może być trudniejsza niż podróż samemu. Zachowaj spokój, elastyczność i empatię wobec potrzeb swojego dziecka. Czasami dzieci mogą być zmęczone, niespokojne lub przestraszone, ale to naturalna reakcja na nową sytuację.

Niezbędnik rodzica - co zabrać w podróż?

 • Dokumenty (paszport, dowód, EKUZ, polisa),
 • apteczkę (oprócz standardowych leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, środków opatrunkowych i kremów warto zadbać o leki na chorobę lokomocyjną),
 • kosmetyki,
 • akcesoria higieniczne dla dzieci (chusteczki nawilżane i suche, pieluszki, jeśli podróżujesz z niemowlęciem, mydło i żel do rąk, krem przeciwsłoneczny, chusteczki antybakteryjne),
 • zestaw ubrań na zmianę,
 • zabawki,
 • tablet lub telefon z bajkami/audiobookami,
 • książki do czytania,
 • lekkie przekąski i napoje,
 • wózek,
 • nakrycie głowy,
 • kocyk,
 • śpiworek do spania/mały jasiek,
 • zmiana ubranek (uwzględniając różne warstwy),
 • jeśli dziecko jest przywiązane do swojego kocyka, przytulanki lub smoczka, upewnij się, że je ze sobą zabierasz.

Pamiętaj, że to tylko ogólna lista i powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb Waszej rodziny i Twojego dziecka. Ważne jest, aby zapewnić sobie i dziecku komfort podczas podróży.

Jakie dokumenty dla dziecka trzeba mieć? 

Dziecko - podobnie jak osoba dorosła - do Chorwacji może podróżować na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Warto zabrać ze sobą także Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz ubezpieczenie turystyczne. Dobrym pomysłem będzie zabranie książeczki zdrowia dziecka.

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji z dzieckiem?

Niezależnie od tego, czy organizujemy wyjazd samodzielnie, czy zdajemy się na biuro podróży, zawsze należy zadbać o ubezpieczenie. Szczególnie, jeśli zabieramy ze sobą dzieci. Najważniejsze elementy polisy, na które trzeba zwrócić uwagę to:

 • wysokość sumy gwarantowanej kosztów leczenia ( nie powinna być niższa niż 30 000 euro ),
 • koszty ratownictwa i usługi Assistance,
 • ubezpieczenie NNW,
 • OC w życiu prywatnym.

Wielu turystów uważa, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewni im bezpieczeństwo. Problem w tym, że EKUZ gwarantuje nam zwrot kosztów tylko za świadczenia, które w danym kraju są refundowane. Dla przykładu w Chorwacji akcje ratownicze są w pełni odpłatne.

Uwaga!

Za sam transport helikopterem możemy zostać obciążeni rachunkiem nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych, podobnie jak za powrót śmigłowcem do Polski.

Zwróćmy też uwagę na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które może być przydatne gdy doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu. 

image.png

Wypowiedź eksperta

Warto dopasować ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji pod kątem charakteru naszych wakacji. Jeśli planujemy rejsy statkiem, aktywności sportowe czy wycieczki górskie może przydać się rozszerzenie ochrony o sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne. Polisę można rozbudować również o ochronę chorób przewlekłych oraz zdarzeń pod wpływem alkoholu.
Patrycja Pałka, Specjalista ds. ubezpieczeń turystycznychPatrycja Pałka, Specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych

Część turystów decyduje się także na wykupienie OC w życiu prywatnym. Dzięki niemu nie trzeba obawiać się finansowych konsekwencji szkód rzeczowych i osobowych wyrządzonych na osobach trzecich przez nas albo nasze dzieci. Oczywiście pod warunkiem, że nie zostały dokonane umyślnie lub pod wpływem alkoholu.

Ceny polisy turystycznej do Chorwacji (14 dni) dla rodziny z dwójką dzieci

Polisa do Chorwacji dla rodziny z dwójką dzieci
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
138 178 zł
Ratownictwo
23 030 zł
Bagaż
1 382 zł
80,00 zł
4 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 13 818 złsporty objęte polisą: 10zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Wiener
Koszty leczenia
184 237 zł
Ratownictwo
184 237 zł
Bagaż
1 000 zł
125,00 zł
4 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złsporty objęte polisą: 17zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
209,30 zł
4 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
1 000 zł
231,44 zł
4 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 150 000 złOC sportowe: 150 000 złsporty objęte polisą: 60zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Polisa do Chorwacji dla rodziny z dwójką dzieci
Europa Ubezpieczenia
80,00 zł 4 os. / 7 dni
Koszty leczenia
138 178 zł
Ratownictwo
23 030 zł
Bagaż
1 382 zł
Dodatkowo: NNW: 13 818 złsporty objęte polisą: 10zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Wiener
125,00 zł 4 os. / 7 dni
Koszty leczenia
184 237 zł
Ratownictwo
184 237 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 złsporty objęte polisą: 17zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
AXA Partners
209,30 zł 4 os. / 7 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
231,44 zł 4 os. / 7 dni
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 150 000 złOC sportowe: 150 000 złsporty objęte polisą: 60zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19

Cena polisy dla dziecka będzie niższa niż w przypadku dorosłych. Ubezpieczyciele przewidują zniżki dla osób poniżej 26 roku życia. W prosty sposób ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji można kupić w kalkulatorze rankomat.plDokument zostanie wysyłany na maila - wystarczy go pobrać, zapisać lub wydrukować.

Co warto wiedzieć?

 1. Najwięcej atrakcji dla dzieci w Chorwacji można znaleźć w Dalmacji.
 2. Znacznie wygodniej wyjazd z dzieckiem jest zorganizować samodzielnie.
 3. W Chorwacji korzystniej jest płacić kartą niż wymieniać walutę.
 4. Aktualnie od stycznia 2023 w Chorwacja zmieniła walutę z kun na euro.
 5. Najważniejszym elementem polisy turystycznej jest wysokość kosztów leczenia.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy aktualnie można odwiedzić Chorwację?

  Tak. Granice Chorwacji są otwarte dla turystów bez żadnych dodatkowych obostrzeń i regulacji.

 2. Czy biura podróży oferują specjalne oferty dla wyjeżdżających z dziećmi?

  Tak, zdarzają się oferty rodzinne. Biura podróży oferują specjalne zniżki dla dzieci do określonego wieku, rodzinne promocje czy pakiet rozrywek i animacji dla najmłodszych.

 3. Który rejon Chorwacji sprawdzi się na podróż z dzieckiem?

  Praktycznie w każdym rejonie Chorwacji można liczyć na dobrą bazę noclegową i infrastrukturę dla turystów podróżujących z dziećmi. W dużych kurortach nie brak hoteli przystosowanych dla rodzin z najmłodszymi.

 4. Czy ubezpieczenie dla dziecka jest tańsze?

  Tak, ubezpieczyciele oferują zniżki za wiek. Oznacza to, że polisa dla dziecka będzie mniej kosztować niż dla osoby dorosłej. Większość towarzystw zapewnia  takie rabaty nawet dla osób do 26. roku życia.

 5. O czym nie zapomnieć jadąc do Chorwacji?

  Nie zapomnij o ważnych dokumentach (paszport/dowód, ubezpieczenie turystyczne, EKUZ), gotówce w euro, ubraniach dostosowanych do pogody oraz niezbędniku podróżnym.

 6. Co zabrać na plażę w Chorwacji?

  Na plażę w Chorwacji zabierz przeciwsłoneczny krem, nakrycie głowy i ciemne okulary. Przyda się ręcznik, strój kąpielowy, butelka wody oraz chusteczki nawilżane.